Autor Wątek: Totalnie ciemny  (Przeczytany 4244 razy)

Pfilezilla

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 9
Totalnie ciemny
« dnia: Wrzesień 23, 2016, 14:52 »
Witam wszystkichszukajac informacji o diecie, odzywkach, i sposobie dzieki któremu mógłbym przybyc na wadze i wyrobić sobie sylwetke- przypadkiem odnalazłem to forum.
Od wielu dni zastanawiam sie co mam z sobą zrobic- waze 6 kilo, mam 2 lat, i 182 wzrostu, jakas tam sylwetkę wyrobiona przez treningi aikido(ale to zadna silowka, nigdy w zyciu nawet nie byłem w silowni)-ale cóż to za sylwetka jak tak nieproporcjonalnie do wzrostu waze.
Jak juz wspomnialem- nigdy nie byłem na silowni, tak samo jak i nie mam zadnej diety, w zyciu dużo stresu, jem nieregularnie, śpię roznie, ale na szczęście zycie wolne od nalogow(nie jaram, piwo z zadka wypije, bron Boze nic nie biore) i tak naprawde- nie wiem od czego zacząć zeby rozbudować swoj organizm.
nadmienię także ze mam uszkodzony obojczyk lewej reki(niby sie zrósł i nie da sie z tym nic wiecej zrobic, ale zrósł sie krzywo i często pobolewa)Myslalem o tym zeby pojsc do lekarza pierwszego kontaktu i szukać tam pomocy ze swoja niedowaga, a z drugiej strony myślałem czy by nie pojsc na silownie i tam pytać o to co powinienem zrobic.
zupełnie nie znam sie na pakowaniu, odzywkach, dietach, nie wiem nic- jestem totalnie w tym temacie nieobeznany.
byłbym bardzo, bardzo, bardzo wdzięczny za jakakolwiek pomoc, wyjasnienia, rady jakie możecie mi udzielic, związane z tym co powinienem z sobą zrobic, od czego zaczac.
Moim marzeniem jest zdobyc 75-77 kilo wagi jeszcze przed wakacjami(o ile to mozliwe). Pozdrawiam.

Olivia_

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 10
Totalnie ciemny
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 23, 2016, 15:01 »
No niestety zmartwię Cie ale jeśli teraz masz 6 kg i nawet nie zacza3es ćwiczyć to nie masz co mażya o 75 kg na wakacje.
CO najwyżej na te nastepne ale też watpie.
No ale tak żeby nie do3owaa... odpowiedzi na Twoje pytania często padały już na forum.
Musisz sie rozejrzea.
Ale tak po krotce z tego co piszesz to rozumiem i? sam wiesz, że powinieneś jesa regularnie, kilka mniejszych posi3kow dziennie i dużo spaa.
jeśli chodzi o samo odżywianie to w celu nabrania masy najważniejsze są białka (kurczak, ryba, jaja, bia3y twarog) i dużo, dużo węglowodanów (kasza, ryż, pieczywo itp). PRzyjmowanie w stosunku 1:4.
Czyli przykladowo, przy Twojej wadze powinieneś zjadaa dziennie posiłki, które w ogólnym dziennym rozrachunku dały by ci 18 g białka (w mysl zasady 3 g na kilogram wagi) i około 75 g weglowodanow.
Ale to taki bardzo ogólny zapis diety.
oczywiście nie ma nic bez wysiłku czyli bez treningu.
ALe z tego co wyczytałem to odnośnie treningów si3owych musisz skontaktowaa sie z lekarzem (sprawa obojczyka) i dopiero kiedy uzyskasz takie pozwolenie, zajaa sie planem treningowym.
Pozdrawiam

xnv1ewu

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 9
Totalnie ciemny
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 23, 2016, 15:02 »
Wiesz Pfilezilla podziwiam w tobie chea osiagniecia czegos, lecz przy twoim stanie sadze, że i za dwa lata będziesz ważya tylko 70kg.
Poczytaj troszke forum.
Dowiesz sie kilku istitnych rzeczy.
Na poczatek proponuje uregulowaa sprawy posiłku i snu.
Co do ćwiczen to zgadzam sie z Olivia_em.....zdrowie na pierwszym miejscu.

Pfilezilla

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 9
Totalnie ciemny
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 23, 2016, 15:07 »
dzieki panowie za życzliwe odpowiedzi, Olivia_: mógłbyś mi napisać kto mógłby mi podobna dietę rozpisac, czy pojsc do dietetyka, czy do trenera na jakiejś silowni, czy najlepiej samemu sobie ulozyc, czy tez tutaj znajde gotowcażbo nie wiem tak naprawdę od czego zaczac, ile tych posilkow, co jesc, nie znam sie na diecie, na treningach, tabelach, weglowodanach, bialkach, i całym tym magicznym stuffiewiem, to brzmi miazdzaco, ale naprawdę chciałbym coś z sobą zrobić zeby wyglądać jak zwyczajny facet a nie wysoki huherek, i mam maxymalna do tego motywacje(ale nie taka zeby zacząć brac sterydy czy inny shit). Piepszona klatwa szybkiego metabolizmu nade mna panuje, w dodatku niewiedza to kolejny mój problem.
Powiedzcie prosze bardziej szczegółowo co mam zrobić na dobry start, bo ręce mi opadają jak patrze w lustro:

tomazzo_Willy9

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 10
Totalnie ciemny
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 23, 2016, 15:12 »
Wg mnie najlepiej samemu ułożyć sobie dietę i dostosować ja do wlasnych mozliwosci finansowych i upodobań kulinarnych :D
Tutaj masz link do programu który bardzo pomaga w układaniu diety bo to w twoim(moim tez :roll: )przypadku to klucz do sukcesu
 http://darkthorn.w.interia.pl/Pliki/dziennik.exe http://darkthorn.w.interia.pl/Pliki/dziennik.exe

Gdyby w tym programie zabrakło jakichś produktów to masz jeszcze tabele z setkami innych produktow:
 http://kalorie.net/modules.php?name Kalorietab http://kalorie.net/modules.php?name Kalorietab

Program który ściągniesz z pierwszego linka właściwie odwali polowe roboty za ciebie :D ja np jem około 2,4 g bialka(na kg masy ciala) 2 g tluszczow i około 7 g weglowodanow. niektórzy moze sie oburza ze to za dużo węglowodanów inni ze za mało bialka ale to jest sprawa indywidualna(mi na razie taki układ sluzy-2 tygodnie i 2 kilogramy wiecej). Dieta to podstawa! Poczytaj troche na ten temat na roznych stronach to ci sie rozjaśni :-)
Co do treningów to jak sam napisales, lepiej udaj sie do lekarza który oceni czy i ew. jakich cwiczen nie możesz wykonywac. Powodzenia :D

Pfilezilla

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 9
Totalnie ciemny
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 23, 2016, 15:16 »
Dzieki wielkie tomazzo_Willy9 za pomoc! niestety nie wiem jak odpalić ten pierwszy program, za pomocą jakiej aplikacji drugi link zaś dziala swietnie.
Poczytam jeszcze o dietach, dzielki za wyrozumiałość i pomoc panowie.

tomazzo_Willy9

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 10
Totalnie ciemny
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 23, 2016, 15:33 »
Pfilezilla, trzeba ten plik który ściągnąłeś odpalić za pomocą excela

Aha, przypomnnailo mi sie jeszcze co chciałem ci wczewsniej powiedzieć na temat tego urazu :D No wiec ja tez mialem zlamanie kosci ale przedramienia i to poważne dosc, bo tylko dzieki szczęściu i swietnemu lekarzowi uniknąłem operacji, z tym ze u mnie zrosło sie wszystko dość prosto chyba, ale tez czasem zaczyna bolec bez wyraźnej przyczyny.

Pfilezilla

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 9
Totalnie ciemny
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 23, 2016, 16:06 »
Pfilezilla, trzeba ten plik który ściągnąłeś odpalić za pomocą excela

Aha, przypomnnailo mi sie jeszcze co chciałem ci wczewsniej powiedzieć na temat tego urazu :D  No wiec ja tez mialem zlamanie kosci ale przedramienia i to poważne dosc, bo tylko dzieki szczęściu i swietnemu lekarzowi uniknąłem operacji, z tym ze u mnie zrosło sie wszystko dość prosto chyba, ale tez czasem zaczyna bolec bez wyraźnej przyczyny.

dzieki wielkie ponownie, za porady i rzyczliwosc mimo iz jestem newbieodpale, a btw, co z tymi tluszczami, tzn tez są jakieś proporcje jakie powinienem spożywać codziennie, tzn ile gramow na kg?czy spożywać produkty nie zawierające zbyt wiele tych tluszczy?
No na szczęście lekarz który mnie najpierw opatrywał mówił ze po 2 latach mi sie to przebuduje, to zlamanie, a jeśli chodzi o twoje przedramie, to masz naprawdę wielkie szczęście heh, ja to mam okropnie przestawione. Z tego co wiem na kazda zmianę pogody, cisnienia, kosci po zlamaniu pobolewaja. Jak juz czuje jakiś bol w okolicach tego zlamania to smaruje altacetem i trzymam w cieple, naprawdę pomagaPozdrawiam

Pfilezilla

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 9
Totalnie ciemny
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 23, 2016, 16:19 »
Pfilezilla, trzeba ten plik który ściągnąłeś odpalić za pomocą excela

Aha, przypomnnailo mi sie jeszcze co chciałem ci wczewsniej powiedzieć na temat tego urazu :D  No wiec ja tez mialem zlamanie kosci ale przedramienia i to poważne dosc, bo tylko dzieki szczęściu i swietnemu lekarzowi uniknąłem operacji, z tym ze u mnie zrosło sie wszystko dość prosto chyba, ale tez czasem zaczyna bolec bez wyraźnej przyczyny.

dzieki wielkie ponownie, za porady i rzyczliwosc mimo iz jestem newbieodpale, a btw, co z tymi tluszczami, tzn tez są jakieś proporcje jakie powinienem spożywać codziennie, tzn ile gramow na kg?czy spożywać produkty nie zawierające zbyt wiele tych tluszczy?
No na szczęście lekarz który mnie najpierw opatrywał mówił ze po 2 latach mi sie to przebuduje, to zlamanie, a jeśli chodzi o twoje przedramie, to masz naprawdę wielkie szczęście heh, ja to mam okropnie przestawione. Z tego co wiem na kazda zmianę pogody, cisnienia, kosci po zlamaniu pobolewaja. Jak juz czuje jakiś bol w okolicach tego zlamania to smaruje altacetem i trzymam w cieple, naprawdę pomagaPozdrawiam

Olivia_

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 10
Totalnie ciemny
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 23, 2016, 16:36 »
Hmm Pfilezilla.
T3uszczy ograniczaj jak tylko możesz, chyba że masz szybki metabloizm to czasem możesz se lekko odpuscic.
A co do tej dietki no to żeczywiscie nalepiej samemu.
Cu? CI mogę powiedziea, poczytaj troche tabelek z zawartością od?ywcza w pokarmach i postaraj sie wkomponowaa tak jedzenie w swoj czas, żeby dziennie spożywać mniej wiecej 5 posi3kow.
Na noc ubogi w węglowodany a do godziny po treneningu odwrotnie, bogaty weglowodany.
Tak jak było już mówione postaraj sie żeby dziennie spożycie białka wynosi3o 2-3 g na kg masy ciała.
Wbrew pozorom to nie jest takie skomplikowane, sprobuj siasa i rozpisać se to na kartce a jak będziesz miał problemy to napisz pozdrawiam

tomazzo_Willy9

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 10
Totalnie ciemny
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 23, 2016, 16:45 »
Co do tluszczy to tez jest indywidualna sprawa :roll: ja np sie nimi zbytnio nie przejmuje bo nie mam problemów z zwisającymi walkami tluszczu a raczej z przybraniem masy, jeśli przy 182 cm masz 60kg to zapewne tez z tluszczem problemu nie masz 8) mi wychodzi 2,1g na kg masy ciała wiec sporo, ale póki co wszystko pasuje

wiele osób na poczatku przesadza z bialkiem i spora jego czesc jest niewykorzystaywana do budowania masy a do wytwarzania energii na biezace potrzeby, a bialko jest slabym materiałem energetycznym wiec nie ma co przesadzac tymbardziej ze aby wykorzystać jeden grtam bialka potrzeba bodajże 24 kcal z innych skladnikow(ale pewny nie jestem) wiec nie popełniaj mojego bledu a tluszczyk(np oliwa z oliwek) przydaje sie właśnie do spożytkowania bialka jeśli brakuje kalorii z węglowodanów :D

ale wykłady tu daje hehe

Pfilezilla

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 9
Totalnie ciemny
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 23, 2016, 16:48 »
dzieki Olivia_ i tomazzo_Willy9 za pomocale..co masz na mysli pisząc posiłek na noc ubogi w węglowodany a godzinę po treningu bogaty w węglowodany ?tzn ze są jakieś zasady kiedy powinienem wchłaniać wiecej weglowodanow?nie ćwiczę na silowni, ale za to 4 razy w tygodniu wieczorami, po poltorej- dwie godziny trenuje aikido- nie ma tam zbyt wiele silowki ale dużo machania rekami i nogami, wiec meczaco, a ze trenować zamierzam, bo to moja najwieksza pasja, to co mi radzicie?mam na to jakieś poprawki wziasc jeśli chodzi o dieteżi kiedy te węglowodany w wiekszych ilosciach brac a kiedy w mniejszych?tomazzo_Willy9, wiec 2-3 gramy bialka wystarcza, bo reszta idzie do spalania i tak?a i przy tych proporcjach 4gr węglowodanów na 1 kg i 3 gr bialka na 1 kg i odpowiedniej diecie bede tyl do pewnego czasu i potem bede musial zmienić dieteżjak to jest?Uf, dużo pytan, ale mam nadzieje ze sobie z nimi poradzicie jak juz tyle mi wyjaśniliście

Olivia_

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 10
Totalnie ciemny
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 23, 2016, 17:00 »
No wiec tak.
Chodzi o to, że na noc od węglowodanów sie tyje, organizm w nocy nie powinien zbyt dużo trawia.
Najlepiej na noc pić tylko bialko z odżywki.
No a po treningu organizm jest w pewnym stanie.
Nie bede sie tu szerzej rozpisywa3, poszukaj na forum.
W każdym razie do kodziny po treningu to najlepszy okres aby zjesa wysoko węglowodanowy posiłek.
Nadmiarem białka sie nie przejmuj, predzej odczujesz jego braki.
oczywiście pod warunkiem i? będziesz spo?ywa3 białka w dobrym stosunku do wegli inaczej tak jak pisał tomazzo_Willy9 bialko sie zmarnuje jako materia3 energetyczny.
Diety sie nie zmienia o ile jest dobra.
Mam nadzieje, że troche Ci pomogłem.

tomazzo_Willy9

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 10
Totalnie ciemny
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 23, 2016, 18:59 »
Szkoda tylko ze nie za bardzo masz kiedy na silownie smigac.. : Jednak sztuki walki to nie to samo co porządny trening silowy, wiec bedzie ci pewnie powoli ta masa szla.. ale cierpliwym trza byc :D
Ja bym w sumie na twoim miejscu zjadał wiecej niz te 4g weglow, nawet dużo wiecej.. mówi sie ze stosunek kalorii to powinno byc jakieś 20-25% tluszczow, 50-60% węglowodanów i 20-25% bialka. Zawodowcy przed zawodami jedza duuuuzo mniej tluszczu i duuuzo wiecej bialka ale ja mam prawie 30% tluszczu i nigdzie mi sie nie odklada(jedna z niewielu zalet szybkiego metabolizmu :-) )

 modload&name News&file article&sid 356&mode thread&order 0&thold 0&thold modload&name News&file article&sid 243&mode thread&order 0&thold 0&thold

Pfilezilla

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 9
Totalnie ciemny
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 23, 2016, 20:12 »
No dobrze, czyli rozumiem ze dochodzą do tego jeszcze odzywki przeczytałem te dwa texty o bialkach, ale skąd bede wiedział jaki jest mój organizm, i ile bialka powinienem przyjmować w formie suplementu, odzywki, i ile bialka i wegli w formie diety?w artykulach jeszcze byla mowa o dodatkowych wymogach jeśli chciałbym przyjmować to bialko, czyli 3.5 litra napojów dziennie itd.
Czy przy takiej diecie powinienem sie do tego stosowac?tak wiec 3/1kg bialka 4/1kg wegli, 5 posilkow dziennie, plus odzywka przed i po treningiem, tym moim aikidockim(wlasnie, moglibyście mi jakas polecic, tzn.
jeśli w ogole mi bedzie potrzebna do prawidłowego rozwojużtzn na aikido sie mecze ale to nie jest silka), i czy mam jakieś specjalne warunki do tego spelniac, jak te picie 3.5 litra napojów dziennie i przyswajanie tej witaminy B, czy jak?z silka poczekam az reka mi wyzdrowieje, póki co, potrzebna mi dieta taka bym mógł śmigać na aikido, dobrze sie odzywiac, i zeby mi coś dawala, taka dobra dietaa pytam o te odzywki bo nie wiem jaka kupic, i jak ja stosowac, i czy przypadkiem wiecej krzywdy sobie nie wyrządzę niz dobrego.

Tags: