Autor Wątek: rozciaganie??  (Przeczytany 4803 razy)

pawelvcvz_Eas

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 11
rozciaganie??
« dnia: Listopad 19, 2015, 16:04 »
chciałbym sie dowiedzic czy trenując kulturystykę trzeba sie dużo rozciagac? Czy po każdym treningu nalerzy sie długo rozciagac?? kiedyś ktoś mi powiedział ze gdy bede sie rozciągał to nie uzyskam rzezby, czy to prawdaż? mi sie wydaje ze to nie prawda, ale chciałbym sie upewnic.
Prosze o odp.
pozdrawiam

Blanca1972

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 6
rozciaganie??
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 19, 2015, 16:07 »
Czy po każdym treningu nalerzy sie długo rozciagac??  pozdrawiam

po treningu? nie słyszałem nigdy o rozciaganiu sie po treningu?; moze sie nie doedukowalem na ten temat LOL 8)
przed trenigniem to trzeba sie dobrze rozgrzać

Zbyszek1990

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 7
rozciaganie??
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 19, 2015, 16:11 »
nie trzeba ale jest to mocno wskazane - tak robią profesjonaliści

GonyeaPol

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 2
rozciaganie??
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 19, 2015, 16:21 »
po trenngu zawsze powinno sie rozciągać jak i w trakcie pomiędzy seriami pozwlasz wtedy napłynąć do miesni Świerzej krwi

Peevy_Farrar

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 3
rozciaganie??
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 19, 2015, 16:28 »
rozciaganie przed treningiem pozwala Ci uniknąć kontuzji nie beda później na Ciebie etz mówić ze wielki a rusza sie jak mucha w smole są duzi kulturyści a zwinni jak normalny człowiek :D i rozciaganie pomaga w rzezbie a nie odwrotnie i rozciąga mięśnie dając ładny krztalt... patrz ludzie którzy uprawiają sporty walki capuierie itp maja b.ladne meisnie i są swietnie rzociagnieci a na siłkę dużo nie chodza :D

Blanca1972

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 6
rozciaganie??
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 19, 2015, 16:35 »
no przed i w trakcje to spoko ale nie wiedziałem ze po treningu takze:
spoko wyprobuje

CHIPPIND

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 7
rozciaganie??
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 19, 2015, 16:38 »
mam spory problem z klatka , mianowicie rozciągam sie przed treningiem i w trakcie treningu , i robie serie rozgrzewkowe , od niedawna robie progresje maksymalny ciężar w wwycisku dużo sie podniósł , i w trekcie pierwszego ciwczenia lub juz lub przy nastepnym cwiczeniu zarąbiście mnie bola ścięgna poprostu nie mogę podnieść z bólu sztangi ze śmiesznym ciężarem nie wiem co z t ym dalej robić ???

Peevy_Farrar

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 3
rozciaganie??
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 19, 2015, 16:44 »
na tydzien-dwa pozucic treningi niech to sie zregeneruje bo to moze byc zapowiedz kontuzji chyba ze jakoś technikę zmieniłeś wyciskania :

CHIPPIND

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 7
rozciaganie??
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 19, 2015, 16:49 »
nie technika jest dobra nwet kumpel patrzył czy bledu jakiegoś nie popełniam w technice i stawierdzili żże gut . jutro robie klatke wiec sie wszystko okaze

Consuella85

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 9
rozciaganie??
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 19, 2015, 16:51 »
ja po treningu i w trakcie sie rozciągam czytałem ze w ten sposub bardziej cwiczenia wchodzą w muly i są bardzej rozgrzane pozatym każdego wieczora rozciągam sie 1-2h (tancze breaka i w parkurowca sie bawię )

IElenaI

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 11
rozciaganie??
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 19, 2015, 17:01 »
najważniejsze jest rozciaganie (tzw. streching) po treningu, jak ci juz mięśnie napuchna. Powoduje to wydluzenie miesni i ich uelastycznienie. Stosowanie jego zapobiega kontuzjom i pozwala na szybsza regeneracje miesnia. Cwiczenia te znakomicie działają na rownowage.

Ja rozciągam dany miesien po każdej serii. Polecam 8)

kefir

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 2
rozciaganie??
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 19, 2015, 17:06 »
Ja rozciągam sie przed treningiem oraz podczas cyklu SILY w dni wolne. Mam pytanie:
-czy rozciaganie ma sens podczas cyklu MASY-w dni wolne gdy są zakwasy i wlukna mesniowe maja mikro urazy???

MONIKAGOULD

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 11
rozciaganie??
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 19, 2015, 17:09 »
rozciaganie po treningu to coś w stylu ugasznia organizmu .. takie przeciwieństwo rozgrzewki.
a pozatym rozciaganie jest bardzo wskazane kiedyś czytałem o Arnoldzie i innych MR.Peevy_Farrarić którzy mówili ze pomimo tych wielkich miesni itp to i tak są szybszi i bardziej rozciągnięci niz przeciętny człowiek . wiec mity ze napakowany to wolny jak żółw sztywny koleś wciąż pozostają mitami.

IgalsoaaI

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 17
rozciaganie??
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 19, 2015, 17:14 »
rozciągaj sie przed, w czasie jaki po treniingu!!!Szczegolnie takie partie jak klatka, przedramiona biceps, trcieps.Pozdr.

IDaspienI

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 4
rozciaganie??
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 19, 2015, 17:15 »
Ja to sie rozciągam po każdej serii :D

Tags: