Sporty Siłowe > Sztuki Walki

Szpagat w krotkim czasie.

(1/3) > >>

b0xer:
Jakie ćwiczenia są najlepsze, aby zrobią szpagat w krótkim czasie ??

Awiczy3em już raz przez 2 miesiące i udało mi sie dojoa do 18 cm nad ziemie. Nie mogłem dojoa do samej ziemii...

Ruizz:
Skoro cwiczyles, i dawało to rezultaty, to powinieneś znac skuteczne cwiczenia rozciagajace.
Piszesz, ze doszedłeś do 18 cm nad ziemia.
Skoro ćwiczyłeś dalej i nie mogłeś dojsc do samej ziemi, to moze znaczyc, ze nie masz maksymalnej ruchliwości w stawie biodrowym i to moze byc the end twoich mozliwosci.

Latimerrr:
Ja szpagat zrobiłem pe3en w 3 dni ! ale ty było 2 lata temu gdy jeszcze trenowałem Break Dance ale teraz tez bym zrobił ! wykonywałem dużo cwiczen rozciągających typu:Robisz lekki szpagat i zaczynasz sie kołysać wtedy schodzisz caraz niżej i niezej ! Tylko Trening ! nic po za tym no i oczywiesnie ruchliwość kordynacja ruchu !

Ruizz:
do szpagatu koordynacja ruchowa akurat nie jest potrzebna.
Chyba, ze chcesz zrobić szpagat w wyskoku, to wtedy inna sprawa :lol:

xXxRadosławxXx:
Jak wiesz szpagat zalezy od gibkooci a gibkość to ruchomość odc.
ciała w poszczególnych stawach.
Na jej poziom wpływa oczywiście temperatura i elastyczność miesni, ruchomość staw., elastyczność więzadeł i sciegien.Mozesz wykorzystać rozciaganie statyczne, sprężynujące b1dz stretching dla sportu.
Awicz codziennie ok 30-4 min i moze jakoś bedzie choć prawdę mówiąc jeżeli nigdy nie robiłeś szpagatu to wiedz jedno ze gibkość kształtujemy od 5-6 roku zycia do ok 14 a potem ja tylko podtrzymujemy wiec byc moze bedzie to dluga i mozolna praca oby nie na marne.Pozdrawiam.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej