Autor Wątek: Martwy ciag !!!  (Przeczytany 3256 razy)

ford__

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 5
Martwy ciag !!!
« dnia: Październik 08, 2016, 22:59 »
Gdy prostowniki grzbietu ćwiczę razem z najszerszymi grzbietu....
to martwy ciąg kiedy powinno sie jechaa - na poczatku czy na koniec treningu?

Ile serii maksymalnie można rabia martwego ciągu na trening?

Czy mozna jechaa każda serie tym samym ciężarem np po 8 ruchow czy lepiej zwiekszaa co serie ciężar i robią mniej powtorzen?

Jak podejoa do ciężaru by podnieoa jak najwiecej?
Jak ćwiczyć martwy ciąg żeby szła siłaż

YVETTE

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 11
Martwy ciag !!!
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 08, 2016, 23:04 »
martwy ćwiczysz na poczatku bo potrzebujesz dużo sily do tego cwiczenia a na koniec treningu to raczj jej brakuje, zrob tak ze martwy poprzedzić czymś co rozgrzeje mięśnie i stawy, możesz robić martwy z bardzo malym obciazeniem, ja robie 3 serie + seria rozgrzewkowa, co do piramidek to są rozne opinie ja jadę jednym ciężarem i sila idzie, to jest tak ze przez jakiś czas robie wszystkie serie tym samym obciazeniem a po jakimś czasie czuje ze robie to bez wiekszego wysiłku i dozucam kolejne obciazenie, do martwego musisz podejsc przedewszystkim technicznie i z glowa (dobrze sie rozgrzej, używaj pasa, nie bierz jakiś dużych ciężarów bo coś ci moze strzelić a wtedy to moze byc juz koniec siłowni dla ciebie) a co do treningu na sile to tak jak pisałem wczesniej, sila idzie i to sie widzi wiec jest wieksza motywacja

ICasianoI

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 8
Martwy ciag !!!
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 08, 2016, 23:06 »
JA to radze robią martwy ciąg na koniec.Jest to cwiczenie przy którym łatwo o kontuzje a do tego robi sie je dużymi ciężarami a jeżeli będziesz to robić na koniec ,ciezary beda mniejesze i tym samym możesz uniknąć kontuzji.

Mabel63

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 11
Martwy ciag !!!
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 08, 2016, 23:11 »
martwy ciąg można stosowaa zarówno na poczatku treningu, w jego orodku jak i na koncu, dla mnie bez ro?nicy, sprawą oczywistą jest że cwicz1c martwy ciąg na koniec bądź jako 2 lub 3 ćwiczenia ciężary beda mniejsze niż można byłoby założyć na poczatku treningu, ale to nie znaczy zaraz że bedzie mniej efektywny.
serii ja osobiocie robie 3-4 zależy ile robie pozostałych ćwiczen
oczywiście że można robią wszystkie serie tym samym ciężarem i tyle samo powt. ( ćwicz raz piramidą a na drugim treningu bez dok3adania )
aby podnieoa jak najwiecej należy złapaa gryf jedn1 rek1 nachwytem a drug1 podchwytem jednak pamiętaj o tym że taki chwyt powoduje nierównomierny rozk3ad ciężaru i si3.
no na siłe to chyba oczywiste stosowaa duży ciężar i robią 2-4powt. ale to już chyba raczej dla trójboistów trzeba strasznie uważaa, cie?kie ćwiczenia i dobrze najpierw nauczya sie malym ciężarem dobrej formy ruchu, ja nigdy na martwy ciąg podczas treningu nie schodzę poniżej 4 powt.
proponuje abyo sprobować ćwiczyć martwy ciąg na zmianę raz na poczatku treningu a na nastepnym pod koniec, bądź jako 2-3 ćwiczenie i stosował go tylko na co drugim treningu grzbietu.

jabl0n

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 9
Martwy ciag !!!
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 08, 2016, 23:12 »
zgadzam siez ICasianoIem to chyba najbardziej kontuzjogenne ćwiczenie, też wykonywa3bym je na koncu, żeby ciężary były już dość ma3e

YVETTE

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 11
Martwy ciag !!!
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 08, 2016, 23:15 »
jak sie porządnie rozgrzejesz to wszystko bedzie ok, pozatym kto mówi o dużych ciężarach

ICasianoI

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 8
Martwy ciag !!!
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 08, 2016, 23:19 »
W w :? ielu przypadkach to i rozgrzewka wszystkiego nie za3atwi

jabl0n

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 9
Martwy ciag !!!
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 08, 2016, 23:23 »
dokładnie

YVETTE

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 11
Martwy ciag !!!
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 08, 2016, 23:29 »
no pewnie ze nie zalatwi, i nie załatwi tego nawet robienie martwego na końcu z malym obciazeniem bo jak ma coś pojsc nie tak to pójdzie

jabl0n

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 9
Martwy ciag !!!
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 08, 2016, 23:53 »
nie do końca - rozgrzewka i zastosowanie rozsądnego ciężaru zdecydowanie zmniejsza to ryzyko

YVETTE

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 11
Martwy ciag !!!
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 09, 2016, 01:30 »
ech, czytaj wypowiedz do końca

jabl0n

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 9
Martwy ciag !!!
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 09, 2016, 10:32 »
przeczytałem

Tags: