Kulturystyka i Fitness > Trening

Jak sie dobrze rozgrzewac ?

(1/4) > >>

IIrvinI:
W3asnie zacząłem trening na siłowni, i szuka patentu na dobra rozgrzewke.
Pozatym, jak długo robią ogolnorozwojowke ? mam 17 lat, wzrost 173 cm, waga, 7 kg???

Trodzicielkaq:
Rozgrzewka min.
1 minut przed treningiem.
Staraj sie rozruszaa wszystkie stawy, poroociągaj wszystkie mięśnie.
Trening ogólnorozwojowy ciągnij przez miesiąc.

xXxizaklizakxXx:
Przed każdym wiekszym wysiłkiem, każdym ćwiczeniem ze znacznym obci1żeniem konieczna jest rozgrzewka. Musi ona poprzedzaa każdy trening si3owy, a nawet zwinnoociowy.
Dzieki rozgrzewce w postaci kilku prostych, 3atwych ćwiczen oraz truchtowi, lekkim biegom i podskokom (np. na skakance), oddech sie pog3ebia, kr1żenie przyspiesza, poszczególne narządy i mięśnie mobilizują sie do pracy, a stawy zostają rozluYnione. Wszystko to zwieksza wydajność organizmu i wpływa na unikniecie kontuzji. Rozgrzewka przed każdym treningiem powinna trwaa 6-12 minut.

Dobra rozgrzewka to rozgrzanie każdej partii mięśni, nienale?ny u?ywaa cie?kich przedmiotow, lecz leciutkie cieżarki, do tego trzeba dodaa skłony itp.

Przyk3adowa rozgrzewka:

-- skłony tu3owia - stojąc w rozkroku wykonaj opad w przod, poczym skręcaj tu3ow w lewo i prawo, wymachując ramionami. Nogi w kolanach wyprostowane. Można u?ya sztangi, k3ad1c ja na barkach i trzymając w miarę wyprostowanymi rekami.
-- skłony w do3 i w tył - rozkrok, ramiona w gore, po czym zamachem skłon w do3 z przeniesieniem ramion miedzy nogi i szybki wyprost tu3owia z wymachem ramion w gore.
-- ruchy kraulowe ramion - rozkrok, lekkie pochylenie tu3owia w przod, po czym ćwicz kr1żenie ramion, imitując ruchy kraulowe (w przod, tył i na przemian).
-- boczne skłony i kr1żenie głową
-- wsparcia na palcach z ciężarkami w rekach
-- przysiady
-- skoki na skakance
-- krążenia biodrami
-- kr1żenie w lewo i prawo stawem skokowym

antyglobal_9119:
znaczy ja robie taką rozgrzewka musze naciagnaa mięśnie rozruszaa stawy a nie ktoś powie że mam ileś czasu zrobią robie aż puczuje sie pewne że mogę zacz1a ćwiczyć

Qbaa:
Ja tez i rozgrzewam sie gdzieś tak 5 min.
Na stawy i rozcviagam mięśnie

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej