Autor Wątek: Plan treningu do sprawdzenia...  (Przeczytany 3359 razy)

WWhitlow

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 7
Plan treningu do sprawdzenia...
« dnia: Grudzień 07, 2015, 08:35 »
Witam, jestem poczatkujacy, (troche ćwiczyłem wczesniej, jakieś 3 miesiace), lat 18, 190cm, 7 kg (musze masy nabrać ;P) zrobiłem sobie plan treningow, i chciałbym sie dowiedzieć czy jest w miarę dobry...Dzien I   Partie ciała   Klatka         wyciskanie sztangi 5 serii       rozpietki 3 serie   Triceps         francuskie wyciskanie sztangielek siedząc 3 serie      unoszenie tlowia podpierając sie na 2 lawkach 3 serie   Nogi         unoszenie sie na palcach ze sztanga 3 serie      przysiady ze sztanga 3 serieDzien II         Barki         wyciskanie sztangi zza głowy 4 serie      podciąganie sztangi wzdluz tlowia 3 serie      podnoszenie barkow trzymając sztangę (kaptury) 3 serie   Grzbiet         przyciaganie sztangi w opadzie 3 serie      podnoszenie sztangi z ziemi (martwy ciag) 3 serie   Biceps         podnoszenie sztangi na modlitewniku 3 serie      podnoszenie sztangielek siedząc 3 serieDzien III            WOLNEI tak, mogę zostawić klatke i triceps w jednym dniu? czy zamist tricepsu dac biceps z drugiego dniaż (a w drugim triceps). układ dni, taki mi pasuje, 2 dni cwiczace, 3ci wolny... i tak w kolko z tymi samymi cwiczeniami.
I co do cwiczen na dana partie ciala, nic nie pogmatwalem? pisałem sam, pierwszy raz wiec... Zgory dzieki za pomoc.

CANTAMES

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 11
Plan treningu do sprawdzenia...
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 07, 2015, 09:30 »
czemu tylko dwa cwiczenia na partie? czemu tylko dwa dni treningowe?poczytaj plany na forum i napisz jeszcze raz

xXxXquxXx

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 6
Plan treningu do sprawdzenia...
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 07, 2015, 09:57 »
skróciłeś tydzień treningowy do 3 dni tak sie nie robi ćwicz max 4 razy w tygnidu czyli np.
pon wt czw pt albo 3 razy pon sr ptogolnie troche mało wszystkiego

WWhitlow

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 7
Plan treningu do sprawdzenia...
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 07, 2015, 10:06 »
Nie skracałem tygodnia do 3 dni, poprostu np w poniedzialek byly cwiczenia z dnia I we wtorek z dnia II w srode wolne w czwartek z dnia I w pićtek z dnia II w sobote wolne i w niedziele z dnia I (i teraz sie zmienił troche tydzień bo w poniedzialek z dnia II i tak dalej...Ale to juz niewazne, zmieniłem ten plan, dodałem wiecej cwiczen i wyszlo mi takoniedzialek wolneWtorek wolneSroda    Klatka         wyciskanie sztangi      wyciskanie sztangielek lezac      rozpietkiTriceps         francuskie wyciskanie sztangielek siedząc      francuskie wyciskanie sztangielek lezac      uginanie ramion ze sztanga nachwytem stojąc      prostowanie ramiona ze sztangielka w opadzie      unoszenie tlowia podpierając sie na 2 lawkachCzwartekBarki         wyciskanie sztangi zza głowy      wyciskanie sztangi sprzed głowy      podciąganie sztangi wzdluz tlowia      wyciskanie sztangielek siedząc      unoszenie sztangielek bokiem w gore      podnoszenie barkow trzymając sztangę (kaptury)Biceps         uginanie ramion ze sztanga      uginanie ramienia ze sztangielka podpierając sie o kolano siedząc      uginanie nadgarstków siedzacPiatek wolneSobota   Grzbiet         podciąganie sztangi w opadzie (wioslowanie)      podciąganie sztangielek w opadzie (wioslowanie)      martwy ciąg      podnoszenie barkow trzymając sztangę (kaptury)Brzuch         unoszenie nóg do poziomu podpierając sie na rekach      unoszenie nóg uginając je do klatki piersiowej      brzuszkiNogi         unoszenie sie na palcach ze sztanga      przysiady ze sztangaNiedziela   Klatka         wyciskanie sztangi      wyciskanie sztangielek lezac      rozpietkiTriceps         francuskie wyciskanie sztangielek siedząc      francuskie wyciskanie sztangielek lezac      uginanie ramion ze sztanga nachwytem stojąc      prostowanie ramiona ze sztangielka w opadzie      unoszenie tlowia podpierając sie na 2 lawkachI tak, chciałem wiecej poćwiczyć w tygodniu na klatke dlatego jest we wtorek i w niedziele, z tym ze w niedziele bym moze robił klatke + inna partie ciała ktora by sie mogla zmieniać np zamiast tricepu to biceps.Lepiej wygladaż

DarylPL

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 11
Plan treningu do sprawdzenia...
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 07, 2015, 10:11 »
Strasznie pokręcony masz ten trening! nie podoba mi sie osobiście w ogole.Bardzo dużo bym tam zmienilPierwsze dwa dni wolne-zle! rozloz te dwa dni w tygodniuklata z tricepsem - tez zle, wrzuć np klatę i bicepsNie wiem dlaczego ćwiczysz dwa razy w tyg klatę triceps i kaptury albo wszystkie partie rob dwa razy albo wszystkie razNa triceps wydaje mi sie za dużo chociaż nie wiem ile planujesz seriina barki 3 razy wyciskanie - blad.
Za duzona grzbiet 2 razy wiosłowanie + MC, nie podoba mi sie zbytniona nogi stanowczo za mało i w zlej kolejnosci.Musisz sporo zmienic.
Ten plan jest zły

WWhitlow

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 7
Plan treningu do sprawdzenia...
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 07, 2015, 10:42 »
1.
całkowicie nie rozumiem dlaczego pierwsze 2 dni w tygodniu nie mogą byc wolne, wg mnie tak samo wyjdzie pierwsze czy ostatnie, jakbym założył ze mój tydzień zaczyna sie od srody to wtedy są 2 pierwsze dni treningowe a ostatnie (w tym zalozeniu poniedzialek i wtorek) są wolne no i chyba gites wychodzi... 2.
Triceps z bicepsem bez problemu zmienie... 3.
2 razy w tygodniu klatka bo jakbym tak nie dal to by mi wyszlo 3 dni treningowe w tygodniu, a tak nie chce.
2 razy tez nie dam rady, albo bym musial miec 5 dni treningowe albo rozłożyć partie ciała na 2 dni trenigowe a to by juz wychodziło ze jeden trning trwał około 2h a to juz dla mnie zaduzo, nie mam na tyle czasu.
postanowiłem wypełnić czwarty dzien klatka + jakimś innym cwiczeniem.4.
zmniejszę ilość cwiczen na triceps, coś wywale.
A serii planuje tak po 3.5.
Wyciskanie na barki tez zmniejsze, wywalę wyciskanie sztangielek siedzac.6.
Grzbiet, MC mi właściwie nie podchodzi, no i wiosłowanie bym tez jedno zrobił tylko, ale nie wiem czym mialbym wypełnić ta luke bo nie mam maszyn wiec nie wiem...7.
Nogi, kolejność zmienie, ale nie wiem co wiecej dolozyc, jak juz pisałem maszyn nie mam...

Claudeee

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 5
Plan treningu do sprawdzenia...
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 07, 2015, 12:51 »
1.Trening 3 dni z rzędu jest zły 2.Wcale niemusisz zamieniac_klata z tricepsem tez moze byc3.Nierozumiem cie4i5.Jak tak zrobisz ot bedzie gut6i7.bez maszyn tez mozna ćwiczyć nogi i plecy trzeba tylko chcieć

WWhitlow

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 7
Plan treningu do sprawdzenia...
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 07, 2015, 13:56 »
1.
Nie pisałem ze 3 treningowe dni pod rzad.
Mam tak:sroda - treningczwartek - treningpićtek - WOLNEsobota - treningniedziela - treningponiedzialek - WOLNEwtorek - WOLNE3.
Chce trenować 4 dni w tygodniu.
Mam cwiczenia rozłożone (BEZ powtórzeń w tygodniu) na 3 dni treningowew tygodniu, jako 4 dzien dalem jescze raz klatke + jakas inna partie ciala.
Cwiczen nie rozloze tak zeby mi pasowały na 4 dni bez powtórzeń ich w tygodniu.
Moze to bedzie jasniejsze...6.
i 7.
Chce /

CANTAMES

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 11
Plan treningu do sprawdzenia...
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 07, 2015, 14:53 »
lepiej by blo zebys pisał dzien 1, dzien 2, itd niz pon, wt, sr wtedy nikt by sie nie przyczepilw pierwszym poscie napisałeś ze jesteś poczatkujacy, tak wiec nie widze sensu zebys ćwiczył klatke dwa razy w tygodniu, możesz sobie tylko zaszkodzic, po prostu rozloz wszystkie cwiczenia na 4 dni i będziesz trenował 4 dni a nie 3

xXxXquxXx

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 6
Plan treningu do sprawdzenia...
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 07, 2015, 15:42 »
czyli skróciłeś tydzień treningowy do 3 dni bo później powtarzasz schematzaczynam tracic wiarę w ludzi, wez coś z podwieszoncyh bo nie masz zielonego pojecia jak rozpiski wyglądają

Tags: