Autor Wątek: Gdzie zakwasy???  (Przeczytany 3233 razy)

Tracie1965

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 8
Gdzie zakwasy???
« dnia: Styczeń 19, 2016, 15:40 »
od jakiegoś czasu mam problem z tym ze po treningu na klatke nie mam zakwasow.
dokładam ciezary, zwiększam liczbę serii a tu prawie ze nic.
jeszcze miesiąc temu było wszystko OK.
po każdym treningu byly porządne zakwasy i wiedziałem ze coś tam sie dzieje z tymi mięśniami a teraz nic.
ktoś wie???

RochelleZeal

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 5
Gdzie zakwasy???
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 19, 2016, 15:48 »
przeżuć sie na hantle

SommerPL

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 17
Gdzie zakwasy???
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 19, 2016, 16:41 »
Jak wiesz zakwasy powstają w wyniku przemian bez udziału tlenu... to ,ze nie masz zakwasów po siłce to nie znaczy ,ze trening na nic!!! jeżeli podczas cwiczen oddychasz głęboko ( w czasie wysiłku wydech!) to dotleniasz organizm i nie powstają zakwasy :D Kurde jaki wykład walnąłem :D

kedarr

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 8
Gdzie zakwasy???
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 19, 2016, 16:46 »
jeżeli podczas cwiczen oddychasz głęboko ( w czasie wysiłku wydech!) to dotleniasz organizm i nie powstają zakwasy

coś mi sie nie chce wierzyc...

zakawasy to nie wyznacznik dobrego treningu. dobra pompa na treningu i możesz byc pewien, ze zrobiłeś to co trzeba

Bl0ssev1

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 3
Gdzie zakwasy???
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 19, 2016, 17:02 »
dobra pompa na treningu i możesz byc pewien, ze zrobiłeś to co trzeba

niekoniecznie %-) dobra pompe możesz miec po np jednej serii zlozonej z 3 powtorzen, a jak sie to ma do masy? nijak.. tak ze wyznacznikiem dobrYCH treningów są przyrosty, albo to czy osiągamy założony cel ale to zalezy tez od wielu inych czynnikow jak dieta czy regeneracja, mozna rosnac zarówno bez zakwasow(a czy są to tez w dużej mierze zalezy od danego meisnia) i nawet bez masakrycznych pomp na treningu

Tony1975

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 7
Gdzie zakwasy???
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 19, 2016, 17:18 »
nie każdy sie pompuje 3 powtórzeniami jak zle technicznie to zrobisdz to moze nie ten miesien co trzeba sie napompować wg mnie pompa jest wyznacznikiem czy był dobry trening po 2-3 seriach powinieneś osiągnąć wielka pompe

Bl0ssev1

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 3
Gdzie zakwasy???
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 19, 2016, 19:34 »
konrad a kto mówi o zlej technice? mnie np bardziej pompuje seria z 3 powtórzeniami niz z 8..

i co z tego? mam robić masę 3 powtorzeniami? %-) sucha dysputa..
i tak nigdy nie dojdziemy do konkretnych wnioskow, tymbardziej ze ta cala pompa to wrazenie subiektywne i nie da sie jej obiektywnie ocenić %-)

Tags: