Autor Wątek: Trenig i dojrzewanie  (Przeczytany 4929 razy)

bety_111

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 11
Trenig i dojrzewanie
« dnia: Luty 27, 2016, 19:33 »
Witam! Mam 15 lat i 188wzrostu.Trenuje kulturystykę od jakiś 5 miesiecy.Czy waszym zdaniem dalsze trenowanie w tym wieku może być dla mnie szkodliwe ??

JettPol

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 19
Trenig i dojrzewanie
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 27, 2016, 20:05 »
Jak ćwiczysz z głową to nie bedzie problemu..

eddy-H633

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 5
Trenig i dojrzewanie
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 27, 2016, 20:26 »
Jak cie nie wpadnie do głowy branie strydow w tym wieku to oki uważaj też na ćwiczenia obci1?ające kregos3up czyli ćwiczenia typu martwy ciąg czy przysiady staraj sie robić idalnie technicznie a bedzie wszystko oki

Lavern1967

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 4
Trenig i dojrzewanie
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 27, 2016, 20:28 »
jak będziesz przeciążał kręgosłup to mozliwe ze spowoduje to ze przestaniesz rosnac ale i tak juz jesteś wysoki wiec nie masz sie czym martwic 8)

Denise_

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 2
Trenig i dojrzewanie
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 27, 2016, 20:32 »
pamiętaj żeby zainwestowaa w technike.to ci bardziej sie opłaci.

Chi_

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 23
Trenig i dojrzewanie
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 27, 2016, 20:33 »
no właśnie ja proponuje ci jeszcze przez rok dobry cwiczenia wydolnoociowo - kondycyjne, potem Ci bedzie łatwiej, nie myol sobie, że jak będziesz teraz pakowa3 na maksa to będziesz za rok wyglądał jak szwarcek, musisz jeszcze dojrzea fizycznie tak wiec daj siana i tak jak przedmowca powiedział technikę i wydolność, to zaprocentuje w przyszlosci! niech moc bedzie z tob1!

Jaśkaaa

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 9
Trenig i dojrzewanie
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 27, 2016, 20:38 »
przedmówcy chodziło chyba o technikę wykonywania ćwiczen podczas treningu...

WatlingGnu

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 7
Trenig i dojrzewanie
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 27, 2016, 20:44 »
ja ćwiczę też 5 mieo i mam 15 lat i nic mi nie jest mój kolega ćwiczy gdy zaczo3 ćwiczyć miał 14 lat teraz ma 15 też nic mu nie jest ! NIE Wkonuj ćwiczen opai1?ających kregos3up!

dekadifiebSayr

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 14
Trenig i dojrzewanie
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 27, 2016, 20:46 »
wszystko piekne to co mówią przedmowcy:D narazie proponuje cwiczenia z duza ilością powtórzeń czyli wyrzymalosc miesniowa (12-14 powt)
masy wielkiej i sily nie zrobisz w wieku lat 15 (wiem z wlasnego doswiadczenia)
dlaczego nic nie zrobisz?? bo dopiero tak za rok dwa(przecietny chlopiec) chormony zaczną u ciebie buzowac.....
narazie skup sie na treningu obwodowym z duza ilością powtozen za rok dwa proponuje juz normalny trening.... koeldzy po fachu wypowiadając sie wyzej pisali nie obciążaj kregoslupa...FAKTYCZNIE nie ma żartów kregami, rob grzbieciki takie jak na w-F ie to wzmocni mięśnie grzbiuetu po miesiacu, dwuch jeżeli bardzo chcesz możesz aczac martwy z malutkim ciężarem zeby przywyknąć do tego ruchu(popros kogoś zeby cie korygowal)
pozdrawiam

HARDCORTEN

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 14
Trenig i dojrzewanie
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 27, 2016, 21:09 »
generalnie w tkaim wieku nie powinno sie wykonywać zadnych cwiczen w staniu - dlaczego? tak jak juz wspomnieli przedmówcy - obciążają kregoslup.

JettPol

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 19
Trenig i dojrzewanie
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 27, 2016, 22:20 »
jak będziesz przeciążał kręgosłup to mozliwe ze spowoduje to ze przestaniesz rosnac ale i tak juz jesteś wysoki wiec nie masz sie czym martwic 8)

Co masz na myoli pisząc przeci1?a3, jakiekolwiek ruchy mogą go przeci1?aa wiec napisz dok31dniej bo nie rozumiemsize 1Wyslany Pi1 Cze 04, 2004 9:55 pm:generalnie w tkaim wieku nie powinno sie wykonywać zadnych cwiczen w staniu - dlaczego? tak jak juz wspomnieli przedmówcy - obciążają kregoslup.

.....HARDCORTEN niektóre ćwiczenia wykonywane stojąc są mniej szkodliwe niż ich odpowiedniki w siedzeniu

.....najważniejsza jest technika nie ciężar o tym powinieneś pamietaa

HARDCORTEN

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 14
Trenig i dojrzewanie
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 27, 2016, 22:25 »
JettPol oswiec mnie... czyżby lekarz sportowy mnie w błąd wprowadził :roll:

JettPol

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 19
Trenig i dojrzewanie
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 27, 2016, 22:53 »
W kregos3upie występują trzy krzywizny.
Każda z nich jest zbli­?ona kszta3tem do prawid3owej lub odwróconej litery C.
Pierwsz1 krzywiznę stanowi odcinek szyjny, drug1 - piersiowy, trzeci1 zao - le­dYwiowy.
Utrzymywanie w trakcie wykonywanych ćwiczen prawid3o­wych krzywizn kregos3upa jest podstawowym warunkiem nasze­go bezpieczenstwa.
W pozycji sto­jącej, o ile układ kregos3upa jest prawid3owy, wszelkie naciski roz­k3adają sie na wszystkie kregi.
Dzieki temu nie są one ani uci1?li­we, ani niebezpieczne, a zachowa­nie naturalnej krzywizny kregos3u­pa nie sprawia wiekszych proble­mow.
Nieco inaczej sprawa wygl1­da w pozycji siedzącej.
W tej pozycji wiele osób ma skłonnooci do garbienia sie.
W konsekwencji naciski na kregos3up rozk3adają sie na znacznie mniejsz1 liczbę kre­gow.
Oznacza to, że przy tym sa­mym cieżarze, na każdy kr1g przy­pada o wiele wieksze obci1żenie.
Jest to tym niebezpieczniejsze, im wiekszymi ciężarami cwiczymy, możemy zag3ebia sie w temat wykorzystując do rozmowy za3ożenia biomechaniki i innych ciekawych przedmiotów

HARDCORTEN

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 14
Trenig i dojrzewanie
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 28, 2016, 06:44 »
możesz wykład zrobic, ciekawe czy skumamy

no tak nic nie jest idealne, ale siedząc zle przy biurku tez możemy nabawić sie schorzeń kregoslup0a... oby wsyztsko z umiarem

JettPol

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 19
Trenig i dojrzewanie
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 28, 2016, 07:19 »
HARDCORTEN takie wyk3adni nic ciekawego ale można oprzea sie na podstawach mechaniki, znajde troche czasu to sie rozpisze, dobrze powiedziane - wszystko z umiarem

Tags: