Autor Wątek: Priorytet na plecy  (Przeczytany 2861 razy)

Tadandeadr

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 10
Priorytet na plecy
« dnia: Kwiecień 24, 2016, 14:03 »
Hej, ćwiczę juz 9 miechow i chciałbym zacząć priorytet na plecy bo mam bardzo waskie.
Nigdy nie robiłem priorytetów wiec nie wiem za bardzo  jak to ma wygladac.
Mam robić plecy 2 razy w tyg.
? wiecej cwiczen ? czy jak ?

Nnq1967

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 3
Priorytet na plecy
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 24, 2016, 14:13 »
kiedyś usiłowałem zrobić priorytet na plery ale mi nie wyszlo, po jakimś dłuższym czasie wpadłem na inny pomysl do zrealizowania na profesionalnje silce.
wyglądało by to tak:_____________________________________________________________________pon: plecy gora-podciaganie nachwytem 4s-sciaganie drazka gornego 4s-wioslowanie sztanga 4s-wioslowanie hantelka 4swt: klatka+bicepssr:wolneczw: plecy dol+triceps-mc 5s-prostowanie tułowia w opadzie 5spt:barki+nogi-szrugsy 4s (cwiczenie na plecy ale ładnie sie konponuje w treningu barkow)_____________________________________________________________________nie probowalem tego, ale najpierw niech ktoś kto lepiej sie zna rzuci na to okiem czy sobie nikt by nie zrobił krzywdy tym planem sam bym chętnie sprobowal

Weekes

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 6
Priorytet na plecy
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 24, 2016, 14:53 »
Troche hardcorowy ten plan.
Mozna lekko zejsc z ta objetoscia.Zaraz wrzucę plany z piorytetem 2 razy w tyg

dre

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 7
Priorytet na plecy
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 24, 2016, 16:29 »
kiedyś robiłem plan podany chyba przez Radka Słodkiewicza na plecy 2 razy w tygodniu, jak znajde to wrzuce,postep był fajny ale reszta ciała zatrzymała siebylo to na tej zasadzie ze jednego dnia plecy szły na dużo powtorzen, wyciągi i izolacja a drugiego dnia martyw ciag, wiosłowanie i tego typu ciężkie cwiczenia

Nnq1967

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 3
Priorytet na plecy
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 24, 2016, 16:33 »
znalazłem coś takiego w seci_____________________________________________________________________Priorytet PLECY "6tygodni" 1.Plecy Biceps: ***Plecy: -drazek 4 x max -wioslowanie sztanga 10<8 6 6 -szrugsy 4 x 20-15pow **Biceps: -uginanie ramion ze sztanga szeroki chwyt 12<1 8 -uginanie ramion z hantlami (mlotki) 3x 12-8pow -modlitewnik podchywt 3 x 10-6pow 2.Klatka Triceps: **Klatka: -wyciskanie hantli na ławce skośnej glowa do gory 4 x 10-6pow -wyciskanie sztangi na ławce płaskiej 10<8 6 6 -porecze 4 x max **Triceps: -prostowanie ramion na wyciągu nadchywt 12<1 8 -prostowanie ramion na wyciągu podchwyt 3x 12-8pow -francuz jednorącz siedząc 3 x 12-8pow 3.Wolne 4.Plecy Przedramie: ***Plecy: -wyciag gorny 4 x 12<1 8 8 -wioslowanie hantla 10<8 6 6 lub wyciąg dolny 10<8 6 6 -szrugsy 4 x 20-15pow **Przedramie: -uginanie nadgarstka podchytem 4 x 20-15pow -uginanie nadgarstka nadchytem 4 x 15-10pow -uginanie nadgarstka mlotki 4 x 15-10pow 5.Barki Nogi: **Nogi dla każdego co innego ( do dyspozycji dla was bo nie każdy je cwiczy) **Barki: -podciaganie hantli do brody 12<1 8 8 -wyciskanie hantli nad głowę 12<1 8 8 -unoszenie ramion w przód 2 x 12-8pow -unoszenie ramion w bok w opadzie 4 x 12-8pow 6.Wolny 7.Wolny _____________________________________________________________________powinienem podac jeszcze autora ale tego nie zrobie bo nie pamiętam tylko ze mi sie nie podoba ten plan nawet.Weekes myslisz ze po zmniejszeniu obietosci by był ok ten mój plan? No i czekam na kolejne planiki bo bym chętnie przyproirytetowal swoje plecy

kedarr

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 8
Priorytet na plecy
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 24, 2016, 17:21 »
Troche hardcorowy ten plan.
Mozna lekko zejsc z ta objetoscia.Ja priorytetu nie mam a mój plan wyglada podobnie tyle, ze robie gore i dol razem xD

Weekes

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 6
Priorytet na plecy
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 24, 2016, 17:58 »
kedarrregeneracja po takim treningu bedzie trwala tydzień a nawet dluzej.
A z dolnym grzbietem lepiej nie robić treningów o wysokiej intesywnoscii i objętości max 4 serie w cw.
koncetryczno-izotonicznym ok 70-85 % CM.
Jak moze zauważyliście to w pierwszych tygodniach mojego mezocyklu jest trening objętościowy i MC robie tak: 4x4 lub 3x3 Nnq1967wioslowanie hantla zamien na ten wyciąg dolnyszrugsy raz w tygMC w pon zamiast szrugsowreszte sprawdzę pozniej, bo zaraz musze sie zbierać

Nnq1967

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 3
Priorytet na plecy
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 24, 2016, 21:52 »
jeżeli by sie dało co pozmieniać aby sie dało nim wiczyc było by fajnie.
a wrzuci ktoś jakieś inne planiki z priorytetem na plecy? dobra tez sie zbieram, na klatke i biceps

Turekk

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 9
Priorytet na plecy
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 24, 2016, 22:08 »
A moze ktoś w kilku chociaż slowach napisać na czym polega ustalanie priorytety na jakas partie?

AIMPLO

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 21
Priorytet na plecy
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 24, 2016, 22:35 »
Intensywniejszy trening.

Weekes

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 6
Priorytet na plecy
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 24, 2016, 22:41 »
1.Plecy Biceps: ***Plecy: -drazek 4 x max -wioslowanie sztanga 10<8 6 6 -wioslowanie sztangielka j.w.-MC 4 x 12-6 pow 2.Klatka Triceps: **Klatka: -wyciskanie hantli na ławce skośnej glowa do gory 4 x 10-6pow -wyciskanie sztangi na ławce płaskiej 10<8 6 6 -porecze 4 x max **Triceps: -prostowanie ramion na wyciągu nadchywt 12<1 8 -prostowanie ramion na wyciągu podchwyt 3x 12-8pow -francuz jednorącz siedząc 3 x 12-8pow 3.Wolne 4.Plecy Przedramie: ***Plecy: -wyciag gorny 4 x 12<1 8 8 -wyciag dolny 10<8 6 6 -szrugsy 4 x 20-15pow **Biceps: -uginanie ramion ze sztanga szeroki chwyt 12<1 8 -uginanie ramion z hantlami (mlotki) 3x 12-8pow -modlitewnik podchywt 3 x 10-6pow **Przedramie: -uginanie nadgarstka podchytem 4 x 20-15pow -uginanie nadgarstka nadchytem 4 x 15-10pow -uginanie nadgarstka mlotki 4 x 15-10pow 5.Wolny6.nogi, barki: **Nogi dla każdego co innego ( do dyspozycji dla was bo nie każdy je cwiczy) **Barki: -wyciskanie na barki zza glowy-podciaganie hantli do brody 12<1 8 8 -unoszenie ramion w bok w opadzie 4 x 12-8pow 7.Wolny

Tadandeadr

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 10
Priorytet na plecy
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 24, 2016, 22:42 »
Spoko, dzieki za te plany napewno jakiś wykorzystam

Turekk

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 9
Priorytet na plecy
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 24, 2016, 23:03 »
"Intensywniejszy trening."a co jeśli zawsze trening jedt intensywny i wykonywany jak najlepiej?

AIMPLO

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 21
Priorytet na plecy
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 24, 2016, 23:04 »
Musi byc rownowaga w treningu.
Nie mozna przesadzic z jego objętością bo nie przyniesie efektu.
Priorytety są dla ludzi którzy maja juz troche stażu i chcą poprawić dana partie.
Trzeba umiec je stosowac, tak by dały jakieś efekty.A sam trening, który oczywiście jest dobrze spisany powinien byc za każdym razem robiony na maxa.

Tags: