Autor Wątek: Silowanie  (Przeczytany 3457 razy)

FAsia

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 14
Silowanie
« dnia: Październik 22, 2015, 17:46 »
ostatno siłowałem sie na rękę z kumplem z klasy on wyciska ledwo 5 ja 8 on ma w lapie 28 ja 34 i rozwalił mnie powiecie ze nie mam pewnie techniki cóż mam i to całkiem dobra, jakie cwiczenia mogą wpływać na ta sile w tym sporcie :lol: ??

BARTHOLO

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 8
Silowanie
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 22, 2015, 18:46 »
ty a no mamm identyczna sytuacje
wyciskam 8 a kumpel 5 ledwo i z nim czasami pprzegrywam..to jest brak techniki wg mnie no i doswiadczenia...

Radadmcyyb

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 17
Silowanie
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 22, 2015, 21:56 »
najlepszym cwiczeniem bedzie praktyka w boju - czyli pojedynki.
co do armwrestlerow to oni maja specjalne przyrządy m.in. specjalne pasy, gumy, wyciagi, mechaniczne ramie, specjalne sto3y na których ćwiczą
techniki walk także są różne m.in. w hak, w triceps, walka gora

według mnie na normalny poziom podwórkowy starczy sama siłownia i normalne treningi masowe/silowe.

FAsia

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 14
Silowanie
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 22, 2015, 22:26 »
to jak wytłumaczyć fakt iz on jest 2 razy słabszy w innych dyscyplinach siłowych np w podciąganiu itp ??jak on to zrobił a moze macie jakieś swoje techniki silowaniaż

Radadmcyyb

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 17
Silowanie
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 22, 2015, 23:26 »
ja przy wadze 77-79 kg wygrywam z ojcem, który waży 110kg
nie stosuje ?adnej specjalnej techniki - staram sie zacząć jak najszybciej i jak najmocniej

nie znam sie bardzo na armwrestlingu, ale może twój kolega jest bardziej dynamiczny lyb bardziej wytrzyma3y - najlepiej wpisz w www.google.pl nazwe armwrestling lub si3owanie na rękę i tam szukaj tutaj raczej nikt ci nie pomorze

SeanTreadw

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 3
Silowanie
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 23, 2015, 04:48 »
Ja jestem suchy i slaby, a na lape kładę o wiele wiekszych kolesi, co biorą 1 na klate.
W armwrestlingu wazna jest genetyka, miejsce przyczepu mięśnia i budowa stawow.
w siłowaniu najbardziej pracuja:przedramiona, biceps i zewnetrzna czesc klatki.:

pstars

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 6
Silowanie
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 23, 2015, 08:45 »
Jak czasem oglądam w TV siłowanie sie na rękę to asz mnie krew zalewa co oni robia! Jak moshna wogole w taki sposob sie siłować na reke?! każdy z nich zgina rękę w łokciu jak najmocniej (krotsza dzwignia wieksza sila bicepsa+latwiej goscia przegiąć ) a później praktycznie całym cialem daje nura na druga stronę stolu...wedlug mnie arm wrestling czy jak to sie tam powaznie nazywa to czysta sciema. Inna sprawa ze kolesie którzy sie tym trudnią na bank swoja pare maja ale...no właśnie ale. Tesz mam kumpla co jest odemnie słabszy mniejszy i wogole taki sobie. Ale w siłowaniu na rękę zawsze mnie kladl dopoki mi nie powiedział jak to sie robi. Wniosek tylko jeden mi sie nasuwa:
TU POTRZEBNA JEST TECHNIKA
A to ze ktoś na klatę laduje 100kg i wiecej nic nie znaczy. gdzieś czytałem ze sila to nie tylko masa ale przede wszystkim odpowiednia wspolpraca miedzy mięśniami głównymi i współdziałającymi (synchronizajca jednostek motorycznych) oraz odpowiednie reakcje nerwowe zarzadzajace cala masa miesni.

Thalberg1970

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 15
Silowanie
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 23, 2015, 09:36 »
moze to zależeć od długości ramienia.
różnią sie wasze?

Tags: