Autor Wątek: Doradzcie poczatkujacemu.  (Przeczytany 3207 razy)

tallis

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 19
Doradzcie poczatkujacemu.
« dnia: Październik 09, 2015, 18:14 »
Witam
 Mam 21 lat 184cm wzrostu i jestem bardzo chudy (jak patyk). podjąłem meska decyzje ze musze nabrać masy miesniowej. Nie stać mnie jednak na silownie/odzywki itp. Jedyne czym dysponuje to: jakieś lekkie hantelki(moge je dociazyc) drazek do podnoszenia który zamierzam tez przerobić na sztangę tylko nie mam pomysłu czym dociążyć : mój plan zakładał po prostu podnoszenie ciezaru, podnoszenie sie na drazku jakieś pompki itp. Czy to coś daż? A jeśli tak to ile musze czekać na jakieś efekty które zmotywują mnie do falszych treningow?? Dodam jeszcze ze nie liczę ze zrobie z siebie ciężarowca ale nie chce wyglądać jak chuczerko. Z gory dzieki za odpowiedz.

Silvia__

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 10
Doradzcie poczatkujacemu.
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 09, 2015, 20:18 »
bedzie trudne po pierwsze wiecej jedz...musisz sobie wylicz jakie powinno byc twoje dzienne spozycie i je po prostu zwiekszyc..(zobacz w dziale odzywianie i dieta, suplementacja)....a co do trenigu to naprawdę trudne...ale nie tragiczne
*podciagaj sie na drazku nachwytem w szerokim uchwycie do karku po jakimś czasie podepniesz sobie pas z jakimś obciazeniem
*podciagaj sie podchwytem szerokość barkow wejdzie ci na bicka
*a hantlami tez możesz dużo robić zalezy w jakim stopniu możesz je obciążyć
uginanie ramion-biceps...wyciskanie hantli-barki wznosy boczne...itd (zobacz atlas cwiczen tam znajdziesz dużo cwiczen z hantlami)
*pompki powinieneś je robić w roznym ustawieniu rak

NIE LICZ ze od razu przypakujesz ale napewno ci to coś da nie możesz sie zniechęcać a efekty przyjdą każdy tak zaczynal...a z czasem moze zaczniesz chodzić na silownie....

markolo__

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 12
Doradzcie poczatkujacemu.
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 09, 2015, 20:22 »
o efekty bedzie bardzo trudno ... do tego co napisał conan dodam że powinieneś sobie sk1binowaa ławeczke i oryginaln1 sztangę a nie przerobion1 z dr1?ka...
pamiętaj lepiej robią cokolwiek niż nic ... tu bedzie bardzo ważna motywacja...

masik1968

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 18
Doradzcie poczatkujacemu.
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 09, 2015, 20:23 »
Oj... przy takim sprzecie... czeka cie d3uga droga. Powiem ci tylko, że bedzie cie?ko. Musisz mieć du?1 motywacje, bo wyniki szybko sie nie pojawią. Nie łatwiej bedzie zaoszczedzia pare groszy? W tym wieku możesz sie rozejrzea za jak1o parac1. 3 zł starczy i na karnet miesięczny i na pare kg gainera. Kombinuj i krea kaske :-)

PS. Wiem. łatwo mowia, ale kto powiedział, że życie bedzie proste. :lol:

anelkapracamgrr

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 9
Doradzcie poczatkujacemu.
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 09, 2015, 20:37 »
...wkoncu Zycie to walka...

tallis

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 19
Doradzcie poczatkujacemu.
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 09, 2015, 20:51 »
Dzieki za rady.
Studiuje na dziennych wiec raczej praca teraz juz nie bardzo wchodzi w grę jedynie co, to bede mial raz w tygodniu dostepna silownie przez 2 godziny na zajeciachz WF ale to chyba zdecydowanie za malo.

Silvia__

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 10
Doradzcie poczatkujacemu.
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 09, 2015, 22:26 »
tak zamalo nie wyobrażaj sobie dużych zmian po tych 2h/tyg ale zawsze to coś każde cwiczenie w jakimś tam stopniu coś da...ale staraj sie to zmienić np.zlozcie sie z kolegami na sprzęt lub na coś w podobie ....poszukaj na złomowisko albo na szrocie jakiś tarcz a gryf kup oryginalny bo robiony moze pęknąć i cie np.zabic..lub uszkodzić

Tags: