Autor Wątek: Kontuzja:( Czyzby to byly ledzwie???????????  (Przeczytany 2648 razy)

koksuuu

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 11
Kontuzja:( Czyzby to byly ledzwie???????????
« dnia: Marzec 13, 2016, 23:27 »
Mam maly problem Otoz podczs ostatniego treningu a właściwie pod koniec nabawiałem sie bulu w okolicy dolnej kreegoslupa a dokładnie po lewej stronie.Najbardziej mnie boli podczas schylania sie do przodu.Czyzby to byla kontuzja lewego mięśnia ledzwiowego.Z tego co pamiętam to pomagałem opuścić koledze sztangę gdy wyciskał na bica pamiętam ze mialem ulozone niestabilnie stopy i chyba sie zle pochyliłem i dopiero za chwile poczułem jak mnie straszelnie zaczęło bolec.Jak mozna to wyleczyc??? nasmarowałem pozadnie to miejsce maścią Fastum ale nie wiem czy to wystarczająco pomoze.Ale juz z rana jak sie obudziłem poczułem znaczna poprawe lecz jeszcze jak sie schylam to troche boli.Jak ćwiczę na plecy to stosuje martwy ciąg ale nie ze sztanga tylko lezac na brzuchu i robie skłony do tylu czy to cwiczenie pomoże na ta dolegliwość czy jest moze za ciężkie na ta kontuzje bo jak np.
nie dam rady go wykonać z powodu bulu???? to jakie inne cwiczenie proponujecie na ten odcinek cialaż????

LampkinPol

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 9
Kontuzja:( Czyzby to byly ledzwie???????????
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 13, 2016, 23:30 »
Zrob sobie przerwę. Przynajmniej w tych ćwiczeniach w których angażujesz ten odcinek plecow.
Jeśli mowisz, że jest poprawa to powinno Ci przejść w kilka dni.
Rozgrzewanie ćwiczeniami też może dać efekt, ale rozsądniej jest chyba dać zregenerować i odpocząć mięśniowi kilka dni.
Smaruj maścią, będzie szybciej.Co do ćwiczenia na tą partię mięśni, to oczywiście najlepszy jest martwy ciąg.
Jednak trzeba go poprzedzić albo porządną rozgrzewką, albo trenować małym ciężarem jeśli boimy się kontuzji, lub nie mamy opanowanej techniki.

ADANERASD

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 9
Kontuzja:( Czyzby to byly ledzwie???????????
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 13, 2016, 23:54 »
jak nie bedzie przechodziło idź do lekarza, bo to rownie dobrze moze byc uraz kręgosłupa dasz rade dotknąć broda do klatki piersiowej?

koksuuu

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 11
Kontuzja:( Czyzby to byly ledzwie???????????
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 14, 2016, 08:58 »
Hehe pewnie ze tak

LampkinPol

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 9
Kontuzja:( Czyzby to byly ledzwie???????????
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 14, 2016, 09:58 »
A broda kolan ???

ADANERASD

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 9
Kontuzja:( Czyzby to byly ledzwie???????????
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 14, 2016, 10:24 »
fajnie ze sie smiejecie, ale jak jest uraz kręgosłupa to nie mozna dotknąć broda klatki piersiowej, czuje sie takie nazwe to ciagniecie, no i zapiera dech, wiem bo mialem taki uraz i tez myślałem ze mi sie jakiś miesien zerwał a to dysk sie wysunął i naruszył nerwyzycze szybkiego powrotu do zdrowia

gierosimini1981

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 2
Kontuzja:( Czyzby to byly ledzwie???????????
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 14, 2016, 20:24 »
o kontuzji pleców mógłbym napisać cala ksiazke.
wez facet pierwsze co zrob, to właśnie odpuść sobie na kilka dni cwiczenia ( jakiekolwiek ) dobrze Ci radze.
smaruj sie masciami, możesz starać sie delikatnie rozciagac, brzuszki robić etc.
jeżeli nie przejdzie - od razu na rentgen zeby stwierdzić czy dysk nie wysunął sie troche, lubi czy nie masz zrotowanego odcinka lędźwiowego od obciazen.
jeżeli nic nie wyjdzie to jesteś szczesliwy, zwykle zapalenie i po klopocie.
jak wysunie Ci sie dysk, to do kręgarza i na zawsze zapomnij o martwym ciagu.i ja tutaj nie zartuje.
kręgosłup to jest bardzo zla sprawa.
jak juz coś sie stanie to tego nie wyleczysz do końca zycia.

Bella1985

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 12
Kontuzja:( Czyzby to byly ledzwie???????????
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 14, 2016, 22:13 »
Ja mialem podobna sytuacje.Tyzlko powodem bólu bzl krzywy kregoslup...poszedlem do lekarza a ten skierował mnie na rehabilitacje....oczywiscie nie poszedlem.robie z wieksza uwaga martwy i w zupełności mi to pomaga.wzmocnilem sobie te cyesc pleców ktora mnie bolała i teraz jest git //:-D :-D /

Tags: