Autor Wątek: Problem z kolanem  (Przeczytany 3304 razy)

vanstasiuPL

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 17
Problem z kolanem
« dnia: Luty 22, 2016, 16:04 »
Czesc

skończyłem HST ale na treningu pićtek wysiadlo mi prawe kolanko coś chruplo i boli. Lekarze nie chcą przyjąć bo nie ma terminow. Sytuacja trwa juz 3 tygodnie niedługo zaczynam kolejne HST i chciałem juz wrócić do treningu nog. brałem juz około 15 kg na nogi i chrup wiem ze to niedużo ale moze polecilibyście coś np jakas masc albo usztywniacz nie wiem coś takiego wzmacniajacego stawy na treningu. Owijacie czymś kolanaż jeśli ktoś ma jakieś sugestie to prosze o podzielenie sie. Pozdrawiam.

dualobibe1995

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 7
Problem z kolanem
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 22, 2016, 17:26 »
kup bandaże elastyczne i owijaj tym kolana a jak to nie pomoże to kup sobie masc a jak to znowu nie pomoże to musisz zrobić przerwe mnie juz tak nadgarstek napierdala od miesiąca i musialem sboie przerwe zrobić

vanstasiuPL

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 17
Problem z kolanem
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 22, 2016, 19:11 »
Ja niecwicze nóg juz 3 tygodnie za tydzień zaczynam kolejne HST.
Boje sie ze mi nie przejdzie do tego czasu.
A maścią smaruje juz od 2 tygodni i bardzo powoli przechodzi.
Dzieki za sugestie z bandazami.
Kolejne sugestie również innych mile widziane.
pomóżcie kalece w potrzebie.

liekroliii

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 26
Problem z kolanem
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 22, 2016, 19:26 »
Moze powinieneś brac mniejsze ciezary, lub narazie zrezygnować z robienia nog, dopoki bol nieprzestanie

OakleyLiebe

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 8
Problem z kolanem
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 22, 2016, 19:44 »
jeżeli to chrup to coś poważniejszego i nie przechodzi od dłuższego czasu to raczej odpuść sobie nogi.Przez lekcewazenie takich rzeczy mozna w niedługim czasie zostać barometrem ale mozna nabawić sie czegoś naprawdę powaznego.Ja niestety przez bandaże elastyczne i silne tablety przeciwbólowe mogę sobie o treningu nóg pomarzyc...

gedziuL92

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 8
Problem z kolanem
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 22, 2016, 20:19 »
jeżeli lekarz na razie Cie nie przyjął to odpuść treningi nóg do pełnego wyleczenia kontuzji,!Pamietaj ze za szybki powrót moze sie okazać ogromnym bledem...

vanstasiuPL

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 17
Problem z kolanem
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 23, 2016, 08:10 »
Chyba najlepszym wyjsciem bedzie jeszcze poczekać ale spadki miesni na nogach spędzają mi sen z powiek.
Fakt ze jakby reszta szybciej szla.

Winnie_Aldm

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 13
Problem z kolanem
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 23, 2016, 08:24 »
a chodzić normalnie mozesz??
to chrup to było coś w stawie, czy miesien?? (ja usłyszałem tez takie chrup jak mi sie miesien naderwal, ale to nie na silce...)
jeżeli cie mocno, boli i nie możesz chodzic, to idź na pogotowie na pomoc dorazna (prawdopodobnie tam gdzie karetki wjezdzaja) i musza cie przyjac, chociaż do konsultacji (o ile nie byles).

Nie lekceważ tego!!, ja trenuje XMA i naderwałem sobie miesien na poczatku grudnia i nadal go czuje, a wszystko przez to ze zlekceważyłem to i myślałem ze to jakieś nadciagniecie i nie przerwałem treningow...

xXxStacixXx

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 5
Problem z kolanem
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 23, 2016, 09:08 »
ja tez tak mialem kup opaskę na kolano ale cwiczenia i tak odradzam!

Winnie_Aldm

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 13
Problem z kolanem
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 23, 2016, 09:33 »
opaska nic nie da jak mu coś w stawie strzelilo, albo sobie miesien nadciognal.
powinien właśnie rozgrzewać to miejsce zeby zwiększyć przepływ krwi (transport cząstek które beda odbudowywać zniszczona tkanke), a opaska tylko zmniejszy przepływ krwi i co za tym idzie bedzie dluzej leczyc kontuzje

dualobibe1995

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 7
Problem z kolanem
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 23, 2016, 10:22 »
Winnie_Aldm to zalezy jeśli sobie coś naciągnął to faktycznie opaska jest niewskazana ale jemu coś chrupnęło i tu wchodzi w grę pewnie kostka czyli jakiś staw czy coś dokładnie nie wiem jak to sie mówi ale to trzeba usztywniać i rozgrzewać najlepiej malymi ciężarami coś o tym wiem bo właśnie jestem w trakcie leczenia kostki domowymi sposobami bo w szpitalu to sobie mozna :|

Emmanuel54D

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 5
Problem z kolanem
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 23, 2016, 11:42 »
Czy tak zrobisz jak ci doradzają czy inaczej to najwazniejsze, nie trenuj nóg jakiś czas nic ci nie bedzie, chciaz proponuje isc do lekarza napewno coś doradzi a po co sie męczyć drugie co możesz zrobić to kup tabletki (magnez+witaminaB6) w roznych bulach ci pomogą nie są woglule szkodliwe jedz nawet jak nic nie boli i jestem pewny ze lekarz przepisze ci rozne leki ale to tez napewno.

Pozdrawiam.

Dyczko__

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 13
Problem z kolanem
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 23, 2016, 11:43 »
Mysle zebys sobie narazie odpuścił trening nóg i konkretnie wyleczył kolano.Nic ci sie nie stanie jak przez jakiś czas odpuścisz te partie miesni.Zawsze będziesz mógł to później nadrobic, a czas na rehabilitacje napewno zmarnowany nie bedzie z tego względu ze takie kontuzje jak i rozne inne skrecenia nadwyrężenia itd lubia sie z wiekeim odnawiac.Co z tego ze teraz będziesz dawał z siebie wszystko jak za kilka lat możesz o lasce chodzic-oczywiscie moglem troche przesadzic ale nikt z nas tutaj nie oceni na ile powazna jest kontuzja dopoki nie zobaczy tego lekarz.Narazie wiec sugeruje sie wstrzymać bo bandarze i masci są dobre tylko na krotka mete.Pozdrawiam

Desiree_

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 10
Problem z kolanem
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 23, 2016, 13:37 »
ja mam taka uwage, po co zakładacie takie posty jak tu raczej nie znajdziecie osoby z tytułem doktora , każdy pisze to co mu sie na mysl nasunie, najlepiej sie udać do lekarza bo takie gadanie nic nie da (kiedys chyba termin dostaniesz). lekarz oceni i powie czy możesz ćwiczyć czy nie.
szkoda marnować czasu i siedzieć w domu, czekać az ktoś coś sensownego na forum napisze.a co do tematu to ja nic nowego nie napisze, poprostu udaj sie do lekarza . pozdro

Tags: