Autor Wątek: kreta a piwko  (Przeczytany 5127 razy)

moscoow130185

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 8
kreta a piwko
« dnia: Kwiecień 04, 2016, 22:29 »
w pićtek juz koniec roku i az korci zeby coś łyknąć (pare piwek) bardzo mi zaszkodzi ?? biorę kreatynę (mono)

CYMEK

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 14
kreta a piwko
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 04, 2016, 22:30 »
Alkohol w wiekszych ilosciach szkodzi , ale jak nie przygotowujesz sie do jakiś zawodow albo nie jesteś zbyt przywiazany do przyrostów , to smialo możesz pic az padniesz . Chociarz ja bym sobie odpuścił po 2 . chodziłem kiedyś na siłkę gdzie koleś mówił ze : Jak nie wypije 7 piw w niedziele to w poniedzialek nie mam sily na trening :lol: .

xXxtytusxXx

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 10
kreta a piwko
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 04, 2016, 22:30 »
jak wypijesz piwo, raz na jakiś czas - to nic wielkiego sie nie stanie.
ważne zeby zrobić to w czasie, gdy żaden miesien nie jest w stanie regeneracji.
czyli np.
w niedziele picie podczas cyklu kreatynowego mija sie z celem, nie możesz poczekać do końca cyklu? pamiętaj tez ,ze alkohol scina bialko, wiec najlepiej lej na pusty zoladek.
szybko Cie zetnie, ale przynajmniej zaoszczędzisz na piwie, no i nie zmarnujesz posiłku :D pozdro

Harlan-P

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 11
kreta a piwko
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 04, 2016, 22:32 »
niektórzy chleją na umor a wyglądają jak maszyny do zabijania znam typa co pje non stoper po nocah,jara ziolo, a ma 46 w lapie sama rzezba i wyglada tak ...jak ja bym chciał wyglądać ;p

Larysa_Napi

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 6
kreta a piwko
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 04, 2016, 22:37 »
alkochol wysysa wode jaka wpompowywujesz w mięśnie odczas cyklu kreatynowego no ale jak raz chcesz wypic to walnij 2piwka i po sprawie niepowinno to tak super zaszkodzic... Harlan-P ale napewno ten kolo jedzie na strzalach takich co pala ziolo i chleją a dobze wyglądają to na strzalach jada znam paru takich

Voyles90

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 4
kreta a piwko
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 04, 2016, 22:49 »
Po pierwsze, alkohol nie scina bialka. wyobrażacie sobie do czego by doszlo, kiedy po kilku glebszych zaczęło by nam sie ścinać bialko. Denaturacja bialka, bo o to chodzi, zachodzi pod wpływem czynnikow chemicznych np. silnych kwasow/zasad albo pod wpływem czynnikow fizycznych, np. wysoka temperatura, czy promieniowanie jonizujace. Na pewno nie alkohol

Po drugie, na podstawie mechanizmów zachodzących w organizmie na poziomie komorkowym, mozna powiedziec, ze jedno wypicie cofa nas w treningach o 7 dni. Alkohol odwadnia, wpływa ujemnie na cykl Krebsa, hamuje rozpad tluszczow, blokuje absorbcje wielu zwiazkow niezbednych w komorkach miesniowych, spowalnia syntezę bialka, no i najwazniejsze... obniza poziom testosteronu az o 25%, a podwyzsza poziom estrogenu (hormonu zenskiego). odsyłam do ciekawego artukulu PNphpBB2&file viewtopic&p 44521#44521 44521#44521

CYMEK

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 14
kreta a piwko
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 04, 2016, 22:56 »
Wysoka temperatura czyli co dokładnie ?? Solarium , sauna , slonce ??

Voyles90

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 4
kreta a piwko
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 04, 2016, 23:04 »
PRODIGY... wrzuć jajko na patelnie :D Zetnie sie natychmiast.
To jest wysoka temperatura powyżej 1 st.
Ponizej, organizm uruchamia mechanizm chlodzacy.
Dlatego sie pocimy

CYMEK

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 14
kreta a piwko
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 04, 2016, 23:24 »
Aha ja myślałem ze piszesz w innym sensie , teraz kapuje

Angelineee

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 17
kreta a piwko
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 04, 2016, 23:24 »
Voyles90 na chemie nie chodziles??? Alkohol scina bialko!!! Co prawda slabiej niz np kwasy lub wys temperatura ,ale jednka scina.
Tyle, ze alkohol jest szybko metabolizowany i nie wyzadza wielkich szkod.
Myslicie, ze dlaczego po alkoholu spada masa, lub obumierają komorki mozgowe...wlasnie dlatego, ze bialko przechodzi proces denaturacji.

xXxtytusxXx

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 10
kreta a piwko
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 04, 2016, 23:34 »
no nie wiem, mi sie tak wydawalo, z tego co pamietam.

Larysa_Napi

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 6
kreta a piwko
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 04, 2016, 23:35 »
scina nie scina napewno wysysa wode z organizmu wiec jak ktoś bieżę kreatynę to niebardzo bo wyssie wode z miesni jaka kreatyna tam wpompuje

Voyles90

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 4
kreta a piwko
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 04, 2016, 23:42 »
Angelineee: zgadza sie, ale pod warunkiem, ze alkohol jest bardzo mocny (np.
spirytus) i ma kontakt bezpośredni z bialkiem przez jakiś czas Proste doswiadczenie.
Kieliszek spirytusu + bialko jajka pi kilku minutach dochodzi do denaturacji A w organizmie fiu fiu... za nim taka wodeczka rozcienczona 40% przejdzie przez zoladek, watrobe, dostanie sie do krwiobiegu itd.
to jest juz na tyle zmetabolizowana, ze bynajmniej nie zetnie nam bialka w miesniach.
Jest to fizycznie NIEMOZLIWE, bo po kilku browarach człowiek by umierał Alkohol hamuje syntezę protein, stad spadki.
W podanym linku macie wszystko opisane.

Harlan-P

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 11
kreta a piwko
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 04, 2016, 23:52 »
kurde ten o tych strzalach... LOL dużo ludzi strzaly napieprza i co z tego ? ma genetykę to wyglada jak maszyna,proste , niektórzy starają sie jak moga,bawia sie w diety i suplaye,spja tag długo jak im kaza i kupę maja,a on hleje jara i wyglada zajebioza ^^
genetyka pany,genetyka

Larysa_Napi

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 6
kreta a piwko
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 04, 2016, 23:53 »
tak tak genetyka to niewszystko jeżeli niedba sie osiebie mimo ze ktoś ma dobra gengetyke a pali ziolo i chleje to mało prawdopodobne ze bedzie dobze wyglądał i wogule mowie znam takich ludzi kumpel leciał na sucho średnio dbał o siebie mial przyrosty ale tylko w sile wziol strzaly prestal dbać ćpał i wogule i tak mu sila i wgylad skoczył ze szok i to niejednego takeigo kolesia znam wiec nawet jak koleś ma dobra genetykę a niedba o siebie to ona dużo mu niepomoze

Tags: