Autor Wątek: Od czego zaczac ????  (Przeczytany 2884 razy)

IezequielI

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 7
Od czego zaczac ????
« dnia: Luty 14, 2016, 00:06 »
Na poczatku wciągnąłem 4 kg carbo,ale nie wiem czy uznaje sie to wogule za wspomaganie bo to tylko weglowodany, teraz bede brał 2 kg WPC8 z Osttrowii , a potem mysle o jakimś gainerku ????? A co potem , bo sila mi jeszcze idzie ale wolno , mysle ze powinienem cisnac jeszcze na sucho jak idzie sila a potem jakas kreatynke czy coś ?????

A co do tej Ostrowiii , to ile razy dziennie brac i po ile g???? Mam 61,5kg , i czym mam odmierzyć te bialko zeby było dokladnie??????
Pozdro

Misioex__

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 5
Od czego zaczac ????
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 14, 2016, 08:34 »
1 wstrzymaj sie narazie z kreta
2 3xdziennie rano przed treningiem po w dni nie treningowe rano popołudniu przed snem
3 lyzka do zupy jak na nią nabierzesz to masz 15gram a jednorazowo bierz około 40-50gram

IezequielI

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 7
Od czego zaczac ????
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 14, 2016, 08:44 »
a czemu tak dużo , nie starczy 3 razy po 3 g ????? , a ta lyzka ma byc czubata ( tj napakowana ile wlezie czy tak zeby na płasko ????? ) , nigdy jeszcze nie brałem bialka , znaczy nie takie , w pokarmach to na codzien,ale czemu ma byc tego az tak dużo , dla mnie 123 g starczy czyli 2g na 1kg masy ciala.
jeśli wciągnę 9 g to mam 72 g bialka a 5 to w pokarmach wyciagne, wiec po co tak duzoCzy jak myslisz,lepiej porządnie przez 15 dni po 13 g czy lepiej 2 dni po 1 g????? Co lepsze ???

xXxSimonxXx

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 17
Od czego zaczac ????
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 14, 2016, 11:15 »
uważam ze masz troche racji. jak chcesz brac 2g na kg masy ciała to zmniejsz dawkowanie, ale ja bym ci osobiście polecał branie min 2,5g na kgMC. czyli jak wyciagfasz 5 z pozywienia to musiałbyś brac jakieś 120g ostriowi (120gx80% 96g bialka).

nie zapominaj o weglach i tluszczach, musza byc w każdym posilku, także lacznie z ostrowia.
carbo jako jedyna odzywka nie jest dobra, bo to tylko wegle, ale swietnie sie sprawdzi jako dodatek do ostrowi, zamiast gainera wybierz po raz kolejny ostrowie plus carbo wyjdzie tak samo pod wzgledem$ a lepsze efekty powinny byc

IezequielI

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 7
Od czego zaczac ????
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 14, 2016, 11:22 »
moje pytania :
1. Czy mogę brac te ostrowie 2x3 g ( I porcja rano po przebudzeniu,II porcja miedzy posilkami) i III porcja 40g po treningu , i najlepiej jak potym treningu , odrazu z tego co wiem to nie , najpierw świeżo po treningu to weglowodany(np Carbo,ryz ,lub coś ??? ) a potem tak z 3 min później bialko te tak ???????
2.Czy mogę połączyć carbo z ta ostrowiaż???
3.Dlaczego uważasz ze tluszcze tez musze miec w pozywieniu???
Nie wiem czy dobrze mysle ale jako energie mam miec wegle a do budowy mam miec bialko, a tluszcz przypadkiem nie spowalniają moich reakcji ?????
Czy to nie polega na tym ze jak wezmę te wegle świeżo po treningu to jest poto zeby ilość cukru we krwi sie podniosla , a na to organizm odpowie wystrzałem insuliny -enzym trawienny,anabolicznydo krwi przez co zostanie obniżony poziom cukru we krwi ???? A insulina przyspiesza transport i pompowanie aminokwasów i kreatyny do miesniż???? Powiedz mi czy dobrze mowie , i czy to nie grozi mi rządnymi powikłaniami ( trzustkę mam zdrowa , mam intensywny tryb zycia ??? ) nie bede mial od tego cukrzycy czy coś bo wiesz boje sie tego cholernie ,ale mam nadzieje ze moje obawy są nieuzasadnione ??????
Pozdrawiam

IezequielI

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 7
Od czego zaczac ????
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 14, 2016, 13:47 »
jeśli tej ostrowii jest w tych porcjach za mala to wytłumacz mi dlaczego mam brac wiecej,dlaczego jej tak duzo, bo wg mnie 2g/kg masy ciała to chyba styknie,nie jestem przeciez rządnym kulturysta.Czy moze chodzi o to ze jak bede brał wiecej bialka to szybciej mi masa przyjdzie ??

xXxSimonxXx

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 17
Od czego zaczac ????
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 14, 2016, 15:47 »
1. tak możesz tak brac. to całkiem dobra rozpiska, jednakże nie jest ci potrzebne po treningu te dodatkowe 10g. staraj sie brac rowne porcje bialka w każdym posilku, czyli jak bierzesz 30g ostrowi to masz tam26g bialka czyli każdy posiłek musie miec około 26g bialka (6x26g ok. 150g) czyli nieco ponad 2g na kgMC.
2. carbo możesz a nawet polecam ci połączyć z ostrowia, bo jak nie dostarczysz razem z bialkiem wegli to organizm bialko ztrawi do uzyskania energii (cos jakby je na wegle przerobil) zamiast do budowy nowych tkanek.
3. jeśli chcesz brac tylko 2g bialka na kgMC i resztę uzupełniać tylko weglami, to czesc z tych wegli zamieni sie w tluszcz podskurny, czego raczej nie chcesz. druga sprawa, to ze ciezko ci bedzie pochłonąć takie ilosci wegli zeby uzyskać dodatni bilans kaloryczny, a ten jest bardzo ważny przy treningu na mase, bez niego nie ma przyrostow. Inna sprawa to to, ze czesc witamin jest zawarta glownie w tluszczach. Najlepsze źródło tluszczy to oliwa z oliwek, ale jak nie chcesz tego, to po prostu nie popadnij w pogon za produktami beztluzczowymi, np. możesz smialo pic mleko 3,2% zamiast 0,5% to powinno wystarczyc.
tluszcz nie spowalnia przemiany materii (bo o to ci chodzi mysle) to mit, który juz powoli przestaje istniec. chodzi o to, ze jest bardziej kaloryczny i jest wolniej trawiony, dzieki czemu dluzej czujemy energie i dluzej nie chce sie nam jesc.
nie mowie ze masz jeść tlusto, ale nie popełniaj tego bledu, ze całkowicie go wyeliminujesz z diety, spożywaj około 10g tluszczu w każdym posiku to bedzie dobrze.
co do obaw o cukrzyce to nie ma obawy. jeśli będziesz jadł ryz, makaron i inne naturalne produkty to nic sie nie stanie. nie wolno ci jedynie dostarczas dużych ilosci wegli z carbo i slodyczy. podkreślam dużych ilosci. możesz smialo brac około 50g carbo ale nie za dużo bo to są glownie cukry proste (czyli takie jak w slodyczach i zwykly cukier do herbaty)
co do ilosci bialka to nie twierdze ze wiecej znaczy sie lepiej, ale wtedy jak pominiesz jakiś posiłek to zachowasz sie w granicy tych minimum 2g. najlepiej tak oblicz dietę zeby było 2,5g na kgmc to najlepsza ilosc, nie zejdziesz raczej poniżej 2g ani powyżej 3g jak coś zle obliczysz czy coś w tym stylu. aha i pij min, 1,5 litra wody niegazowanej dziennie a w dni treningowe dodatkowo jeszcze 1 litr
pozdrawiam

Tags: