Autor Wątek: Poczatkujacy - prosze o porade  (Przeczytany 2801 razy)

TedBruno

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 19
Poczatkujacy - prosze o porade
« dnia: Marzec 06, 2016, 22:15 »
Witam,dopiero zaczynam przygode z ciezarami.
Jestem niestety dość szczuply, wiec zdaje sobie sprawe, ze nie bedzie mi łatwo nabrać masy.Mam pytanie do fachowców - zacząłem ćwiczyć wg znalezionego gdzieś planu treningowego (plan na 6 tygodni), w którym ćwiczy sie wszystkie partie ciała podczas jednego treningu, wykonując po jednym cwiczeniu (3 serie). A do tego ten sam zestaw ćwiczy sie w poniedzialek, wtorek i srode, a później 4 dni odpoczynku.Chcodzi mi o to czy taki program dla poczatkujacego jest ok, czy raczej zacząć od razu od typowego planu cwiczen, np.
3 cwiczenia (i 3 serie) na dana partie miesni, z zalozeniem, ze ćwiczę 3 dni w tygodniu (np.
pon., sr, pt)?Chodzi mi o to, czy ćwicząc 3 dni pod rząd (tak jak w moim programie)te same partie, dam mięśniom odpocząć i sie zregenerowac?Bede wdzięczny za pomoc.

Tangelaa

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 16
Poczatkujacy - prosze o porade
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 06, 2016, 22:17 »
Ten plan co masz to jest ogolnorozwojowka i jest odpowiedni dla ciebie,ale rob go z 2 nawet 3 miesiące a nie tylko 6 tygodniA terning rob taknp.Poniedzilek-cwiczyszwtorek-wolneSroda-cwiczyszczwartek-wolnePistek -cwiczyszsobota-wolneniedziela-wolne

TedBruno

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 19
Poczatkujacy - prosze o porade
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 06, 2016, 22:20 »
A nie bedzie lepszych rezultatów (przyrostow) ćwicząc np.
2 partie danego dnia, ale wykonując 3 cwiczenia na dana partie?I przy okazji inne pytanie - kupiłem odzywke Gainer 373 - jak i kiedy ja przyjmowac?Czy dodatkowo zacząć juz brac kreatyne?

Bombelll

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 13
Poczatkujacy - prosze o porade
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 06, 2016, 22:44 »
Wiec  na poczatku nic nie bierz- na odzywki masz mnóstwo czasu, poza tym na  takim etapie i tak Ci nic nie dadza!ACT(ogolnorozwojowka) ma za zadanie przyzwyczaić Twoje mięśnie do wysiłku związanego z treningiem.
Jest niezbedna!(rob ja 2-3 miesiace) To o czym Ty piszesz to trening dzielony- w Twoim przypadku odpada bo zaczynasz(organizm nie wytrzyma tempa). Gainera możesz schować na pozniej(w końcu ma dlugi termin ważności )ACT zacznij od 2 serii każdego cwiczenia, a potem z każdym tygodniem dodawaj jedna serie.Ten trening jest naprawdę dobry, nie rozumiem dlaczego każdy chciałby przejsc do masowego, sam zastanawiam sie czy nie powrócić do ACT bo naprawdę mialem dobre wyniki

TedBruno

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 19
Poczatkujacy - prosze o porade
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 07, 2016, 05:56 »
Dzieki!

Tangelaa

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 16
Poczatkujacy - prosze o porade
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 07, 2016, 06:20 »
TedBruno tego gainera możesz brac wedle brakow w diecie ale sadze ze wogole niemasz diety,wiec bierz go po treningu z 8 gram i bedzie ok

TedBruno

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 19
Poczatkujacy - prosze o porade
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 07, 2016, 07:31 »
W specjalna dietę sie nie bawie, ale staram sie aby w każdym posiłku było bialko i węglowodany (np.
pierś kurczaka + kasza gryczana, mleko, itp.)Mam jeszcze jedno pytanie - jeżeli mam zakwasy to mam cwiczyc, czy poczekać az mnie nic nie bedzie bolalo?

Lona_Jan

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 21
Poczatkujacy - prosze o porade
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 07, 2016, 07:34 »
ćwicz wg planu, zakwasy i tak będziesz mial tylko na poczatku.
Potem juz ich nie uswiadczysz...

Tags: