Sporty Siłowe > Sztuki Walki

Capoeira - wasze zetkniecia z ta sztuka walki

<< < (4/11) > >>

Fuzorico11:
Nie interesuj sie w kim....bo to nie twoja sprawa ale wiedz ze nie w PUDZIANOWSKIM...

AulayFoq:
Wg.
mnie jest to TANIEC POLACZPNY ZE SZTUKA WALKI!! I tak jest pisane prawie we wszystkich zrodlach.
Bol najgorszy jest taki ze w Polsce bardzo sloabo rozwiniety zaledwie kilkanaście szkol uczących capoeire!! Sam osobiście posiadm mnóstwo filmików a także stron o capoeirze!!!!

Milliken_1988:
Moim prywatnym zdaniem to tez mysle, ze to raczej taniec a skuteczność w walce zerowa.

Nadine__:
no to moje źródło widze ze bedzie tutaj jak narazie najpełniejsze (bo sam nim jestem). ćwiczę w lodzi, w jakiej grupie- nieważne (sa problemy z rywalizacja grup, nie skumacie ). Anyway- Capoeira to przede wszystkim sztuka walki! Nie sugerujcie sie tym co widzicie na pokazach czy filmach, bo Capoeira ma wiele twarzy- na pokazach zwykle podziwiać mozna tzw. jogo czyli grę . Capoeira to wszystko po trochu- muzyka, troche tanca, rytm ale przede wszystkim sztuka walki.
 To ze wyglada jak taniec wynika z historii jej powstania- wiecie, brazylia, biali wyzyskujący czarnych itp. który nadzorca czy pan pozwoliłby swoim niewolnikom ćwiczyć sztuke obezwladnianiaż w ten sposob, w ukryciu, pod przykrywka tańca wlasnie, zaistniala.
 Skutecznosc- wiekszy dol wykopiesz szybciej nie biorąc wiekszy szpadel, tylko sprawniej operując mniejszym, nie? Wszystko zalezy od capoeirista. Poza tym, chociaż rzeczywiście w Capoeira istnieją elementy ekwilibrystyczne, to generalnie wprawny gracz wybiera najskuteczniejsze warianty atakow. Dziwny jest tok myslenia karateki obserwującego trening capoeira : no ta, ale juz widze na ulicy te gwiazdy, salta czy inne koziolki . Mysle ze wynika wyłącznie z checi rywalizacji i proby postawienia wyzej swojej sztuki. Bezsens. I to związany mocno ze sprawa przydatności capoeira na ulicy, a to nadaje sie na osobny temat.

ps. zauważyłem ze w necie praktycznie nie da rady znaleźć zadnych filmów z pokazówkami capoeira z zastosowaniem w realnej walce wiec nie szukajcie. czemu? bo to nie jest istota capoeira, polecam najpierw lekturę kilku polskich stron internetowych związanych z ta piekna, badz co badz, sztuka, a wszystko sie wyjasni.

morehead:
Ja wrzucam capoeirę z Aikido do jednego worka SZTUKA walki . Do samoobrony odpada.
Do nie lezenia na brzuchu i rozwijania swojej sprawności moze byc.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej