Autor Wątek: Co jest grane?  (Przeczytany 4977 razy)

murin__Dete

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 4
Co jest grane?
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 15, 2016, 22:50 »
Nickkk a postępy są ,jakies efekty masz swoje foto na forum?

Nickkk

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 13
Co jest grane?
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 15, 2016, 22:54 »
Co do zdjec to nie ma ich na forum, wiesz jakieś tam osiągi niby są ale jak narazie to raczej siara wystawiać jakie kolwiek zdjecia.
A to dla tego ze ostatnio mialem straszna biegunkę i poleciałem strasznie w dol z 5 kg i teraz staram sie to odzyskac.
Powoli i do celu male moje zdjecie masz w awaracie czy jak tam to sie pisze ten obrazek po lewej

IChantalI

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 7
Co jest grane?
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 15, 2016, 22:56 »
ja nie wiem co jest grane?? zmieniłem trening i nadal nic :D

PadburySeb

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 4
Co jest grane?
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 15, 2016, 23:07 »
zarzuć o kilka kilo wiecej na sztanke i dodaj 2 powtozrenia to grarantuje ze żywy nie wyjdziesz z siłowni :badgrin:

RONALD

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 10
Co jest grane?
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 15, 2016, 23:16 »
chodzi o to by co jakiś czas zmieniać swoj trening bo gdy sie mięśnie przyzwyczaja to niekiedy nie odczuwane są zakwasy.
sproboj zmienić liczbę powtórzeń i ciężar oraz kolejność cwiczej a moze to przyniesie skutki

Jacklyn__

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 4
Co jest grane?
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 16, 2016, 14:44 »
Zasade wywoływania palenia wewnatrzmiesniowego

Jej ojcem i najwiekszym entuzjasta był zwyciezca pierwszych zawodow Mr Olympić – Larry Scott, który stosował te technikę niemalże we wszystkich cwiczeniach.
Aby wywołać uczucie palenia wewnatrzmiesniowego, należy na zakonczenie zwyklej serii wykonać jeszcze kilka niepelnych, krótkich powtorzen, które sprawia, ze odczujemy piekacy bol miesnia. Zwykle tlumaczy sie powstanie tego zjawiska zwiększonym napływem krwi do miesnia, a wraz z nia, zwiek­szonej ilosci kwasu mlekowego, który ma byc odpowiedzialny za odczucie palenia i powodowanie tzw. zakwasów . Na tym tle powstaje wiele nieporo­zumien i stereotypow, które nie znajduja potwierdzenia w wiedzy dotyczącej treningu i fizjologii wysilku.

Bol mięśnia spowodowany wysiłkiem wytrzymalosciowo-silowym nie moze byc jedynie skutkiem nagromadzenia sie dużej ilosci kwasu mlekowego. Powstaje on przede wszystkim z powodu urazow, jakich doznaja włókna miesniowe. W obecności jonow wapnia Ca+, które są podstawowa przyczyna powstawania zjawiska bólowego (palenia czy pieczenia), popękane i poprzerywane włókienka mięśniowe informują nas poprzez receptory bolowe, ze nastąpiło uszkodzenie tkanki. potęgowanie tego bólu poprzez dodatkowe, wymuszone skurcze, oznacza dalsze uszkadzanie miesnia.
W zależności od rozległości tych uszkodzen, tkanka odbudowuje sie w czasie wypoczynku, uzupełniając swe braki materiałem z jakiego jest zbudowana. jeżeli jednak ubytki i uszkodzenia są zbyt rozlegle, dochodzi wtedy do zalania ich tkanka laczna, tworząc zrosty i blizny wewnątrz miesnia.
Z punktu widzenia zwiększania masy miesnia, ma to drugorzędne znaczenie, jednak biorąc pod uwagę mozliwosci rozwijania sily trzeba stwierdzic, ze taki poprzerastany tkanka laczna miesien jest kaleki i patologicznie uksztaltowany.
Stosowanie tej metody staje sie tym bardziej niewskazane, gdy taka prace stosują mlodzi adepci, bezkrytycznie zapatrzeni w swoich mistrzow. Moze sie bowiem zdarzyc, ze masa mięśnia choć nieforemnie bedzie przyrastac, to za zwiekszeniem wielkości nie pójdą przyrosty mozliwosci silowych.
Na dodatek, rozwój masy mięśnia przez zalewanie mikrourazow tkanka laczna moze byc tak duzy, ze nie nadaza za nim rozwój skory. Objawia sie to powstaniem tzw. rozstepow, których praktycznie nie mozna juz zlikwidować a jedynie zamaskować srodkami kosmetyczno-witaminowymi.
biorąc pod uwagę powyzsze zastrzezenia, należy zalecić ostroznosc w wywoly­waniu palenia wewnatrzmiesniowego i stosowanie tej zasady pozostawić raczej instynktowi treningowemu bardzo doswiadczonych zawodnikow.
Kontrowersyjne są także poglady dotyczące dzielenia treningu. większość mistrzów kulturystyki skłania sie obecnie do stosowania treningu dzielonego, ale są i tacy, którzy go nie stosuja, a na pewno nie polecają tego sposobu cwiczenia poczatkujacym. Zasad dzielenia treningu jest kilka, lecz problemy są dwa:
dzielic, czy nie dzielic?
jeżeli juz dzielic, to jak?

Zrodlo: http://www.Zaero1993.se/sport

Kell1her

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 3
Co jest grane?
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 16, 2016, 14:52 »
Ja tam nie mam zakwasów a masa i sila idzie do gory

PadburySeb

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 4
Co jest grane?
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 16, 2016, 14:54 »
NO ja zadko kiedy glownie jak długo nie jadę tak ostro.

B0yka

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 4
Co jest grane?
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 16, 2016, 14:57 »
Ja często w bicepsach nie czuje zakwasow.
Niedawno zacząłem cwiczyc, biceps rosnie ale zakwasów w bicu nie mam.
ważne ze rosnie nie?

behr08I

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 3
Co jest grane?
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 16, 2016, 14:58 »
hehe jak rosnie no to DOBRZE chyba o to Ci chodzi... nieważne jak, ale rosnie

xXxAngelxXx

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 10
Co jest grane?
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwiec 16, 2016, 15:20 »
to ze nie ma zakwasów nie znaczy ze nie bedzie przyrostu.
np. ja osobiście zakwasów barkow nie odczuwam, a jednak przyrosty tych czesci ciała są widoczne. jak sie robi porządny trening to nie należy sie przejmować o zakwasy. nie są wyznacznikiem! to jest moje zdanie

blousePL

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 11
Co jest grane?
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwiec 16, 2016, 16:02 »
na klatę rob troche wiecej serii a co do zakwasów moze za male obciazenie masz albo zle wykonujesz muszisz sie męczyć przy powturzeniach i czuc jak sie mięśnie spompowały po treningu

B0yka

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 4
Co jest grane?
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwiec 16, 2016, 18:11 »
A jednak po dobrym treningu zakwasy musza byc, Ostatnio zmieniłem cwiczenia na biceps i są zakwasy na bicu, elegancko, dawno juz ich na tym mięśniu nie czulem, eheh. Dobrze jest, robcie dobrze treningi, rozgrzeweczka jak najlepsza oczywiście i technika wykonywania cwiczen jak najlepsza oczywiscie, ciężar odpowiedni oczywiście i ilość powtórzeń odpowiednia co do ciężaru i zakwasy beda!
:D
Pozdro

PadburySeb

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 4
Co jest grane?
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwiec 16, 2016, 18:15 »
Musisz sie dobrze przykładać do treningu i zmieniać go co jakiś czas zeby sie mięśnie nie przyzwyczajały do ciężaru i cwiczenia.

Tags: