Autor Wątek: Spanie.A trening.  (Przeczytany 3131 razy)

rasanuduef

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 4
Spanie.A trening.
« dnia: Grudzień 11, 2015, 20:33 »
Mam pytanie czy jak np ćwiczę o 8 na wieczor spać chodze o 2-3 w nocy a budzę sie o 12-14.To czy ma to wpływ na przyrosty wyspićc sie wysypićm ale czy ma to jakieś znaczenie?

NekuGPM

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 8
Spanie.A trening.
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 11, 2015, 20:46 »
ważne jest zebys sie wysypićl - bo jest to niezbedne dla regeneracji twojego organizmu.
Z tego co napisałeś to masz po prostu troche przestawiony zegar biologiczny, ale jeżeli jesteś do takiego trybu przyzwyczajony i robisz to regularnie to nie powinno miec to wplywu...

Kristine1982

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 5
Spanie.A trening.
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 11, 2015, 20:55 »
Zgadza sie to raczej nie ma znaczenia powinieneś spać jakieś 8 godzin zeby dobrze sie wyspać a z tego co piszesz to spisz nawet wiecej.

modyszefon2

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 3
Spanie.A trening.
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 11, 2015, 21:42 »
wskazane jest zeby spać conajmniej 8 godz, w sumie nie jest sie wstanie spać dluzej (rozklad posilkow) ostatni o 22 pierwszy o 7.
a z tego co piszesz to spisz ponad 8 godz.. wiec jest oki

shillok

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 2
Spanie.A trening.
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 11, 2015, 22:14 »
czy to prawda ze ten kto dluzej ćwiczy to dluzej powinien spać :idea:

YDarnell

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 2
Spanie.A trening.
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 11, 2015, 22:36 »
Candy mówisz z wlasnego doswiadczeniaż :doubt: pracowałem przez 2 lata na nocna zmianę i wstawlem o 14.00, chociaż spałem 8-9h ciagle byłem niewyspany i wszystko mnie wQrwialo-(brak słońca itp), biologii nie oszukasz niestety.... brak przyrostów który wywołała u mnie ta praca był powodem tego ze sie zwolnilem.
8)

Reinaaa

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 5
Spanie.A trening.
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 11, 2015, 22:52 »
dokładnie - człowiek to nie sowa

NekuGPM

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 8
Spanie.A trening.
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 11, 2015, 23:00 »
Candy mówisz z wlasnego doswiadczeniaż :doubt:  pracowalem przez 2 lata na nocna zmianę i wstawlem o 14.00, chociaż spałem 8-9h ciagle byłem niewyspany i wszystko mnie wQrwialo-(brak słońca itp), biologii nie oszukasz niestety.... brak przyrostów który wywołała u mnie ta praca był powodem tego ze sie zwolnilem. 8)

według specjalistów od zaburzen snu gatunek ludzki w tym względzie dzieli sie na sowy i skowronki. jeżeli jesteś skowronkiem to trudno Ci pracować noca, dla typu sowa jednak jest to najlepszy czas na wszelka aktywnosc. Skowronki wcześnie wstaja, są aktywne glownie rano i ok. poludnia, ale lubia tez wcześnie kłaść sie spac. Sowy z chęcią beda spać do 14.00, szczyt ich aktywności przypada na późny wieczor i kładzenie sie spać po 3 nad ranem nie jest dal nich problemem. Poza tym przyzwyczajenie tez w pewnym stopniu wpływa na twój cykl dobowy. A tak naprawdę to każdy człowiek jest inny i co dla jednego jest trudne, dla drugiego jest pestka ...

Tags: