Autor Wątek: Metoda zmniejszania obciazenia ?!  (Przeczytany 5500 razy)

kamciascUps

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 6
Metoda zmniejszania obciazenia ?!
« dnia: Wrzesień 30, 2015, 16:28 »
Witam! mam pytanie czy metode zmniejszania obciazenia stosuje sie do każdego cwiczenia w danej partji ?? np jeżeli mój trening na klatke wyglada tak : Wyciskanie płasko 10,8,8,6,4 Wyciskanie hatli skos 4s 10-8powt Rozpietki 3s 12-1 powt

Rolland1987

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 6
Metoda zmniejszania obciazenia ?!
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 30, 2015, 16:32 »
zmniejszasz ilość powtuzen i ciezar??Przeciez to na logikę jest glupie...

dieteserka1989

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 3
Metoda zmniejszania obciazenia ?!
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 30, 2015, 16:32 »
zmniejszać ciężar ale zwiększać liczbę powtórzeń to jeszcze rozumiem..

osiolyys1945

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 9
Metoda zmniejszania obciazenia ?!
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 30, 2015, 16:35 »
przy treningu progresywnym musisz zwiększać ciężar kolego !!! A jeśli go zmniejszasz to działasz na niekorzysc.
Chodzi sie na silownie zeby zwiększać osiągi a nie odwrotnie.
ps.
takie jest moje zdanie

ROBBBBBBBB

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 15
Metoda zmniejszania obciazenia ?!
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 30, 2015, 16:37 »
To tez sie raczej do rodzynow nadaje.
Jak mozna zmniejszać ilość powtórzeń i jednocześnie zmniejszać ciezar.
Albo zmniejszasz liczbę powtórzeń a zwiększasz ciezar, czyli trening na sile, masę albo zwiększasz liczbę powtórzeń i zmniejszasz nieznacznie ciezar, czyli trening na wytrzymalosc.

cesofekiuzEndq

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 18
Metoda zmniejszania obciazenia ?!
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 30, 2015, 16:38 »
Albo zmniejszasz liczbę powtórzeń a zwiększasz ciezar, czyli trening na sile, masę albo zwiększasz liczbę powtórzeń i zmniejszasz nieznacznie ciezar, czyli trening na wytrzymalosc.Mozna tez zmniejszać ciężar i zwiększać ilość powtórzeń przy treningu na mase!np.4 serieseria 1 || 6 powtorzen, obciazenie 100kgseria 2 || 8 powtorzen, obciazenie 80kgseria 3 || 1 powtorzen, obciazenie 60kgseria 4 || 12 powtorzen, obciazenie 50kg

kruszyna

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 12
Metoda zmniejszania obciazenia ?!
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 30, 2015, 16:38 »
mozna robić nawet typowy trening na rzeźbę w przyapdku robienia masy.. wystarczy dobrze zbilanoswac diete  a sucha ladna masa bedzie szla

Alinaa

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 6
Metoda zmniejszania obciazenia ?!
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 30, 2015, 16:39 »
mozna robić nawet typowy trening na rzeźbę w przyapdku robienia masy.. wystarczy dobrze zbilanoswac diete  a sucha ladna masa bedzie szlaOj Cie veta pogoni ':trening:' 'cosl'

kruszyna

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 12
Metoda zmniejszania obciazenia ?!
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 30, 2015, 16:39 »
hehe niby dlaczego sam akurat jadę treningiemm na rzeźbę a moim priorytetem jest masa.. i jakoś nie narzekam a z reszta nie tylko ja ta metode testuje... rozmawiałem z innymi moderatorami z roznych for i to o wiele wiekszymi od tego i jakoś wyrażali podobne opinie

Alinaa

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 6
Metoda zmniejszania obciazenia ?!
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 30, 2015, 16:40 »
Ale po co ? Mozna budować masę efektywniej zmieniając przy tym trening i nie trzymając sie monotonnej rozpiski, jest wiele roznych ciekawych treningow, ale trening na rzeźbę ? Miesien najlepiej rozwija sie przy odpowiedniej ilosci powtórzeń i regeneracji.
oczywiście nie twierdze, ze nie rosniesz, ale po co isc dluzsza droga do celu ?Oj Cie veta pogoni ':trening:' 'cosl'

kruszyna

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 12
Metoda zmniejszania obciazenia ?!
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 30, 2015, 16:42 »
wcale nie taka dluzsza droga  nie zapominaj ze wiedza na temat odzywiania sie jest najwazniejsza.. co z tego ze będziesz jechał planem typowo masowym jak nie ebdziesz dostarczał organizmowi odpowiedniej ilosci ww bialka ?? a z drugiej strony jeśli będziesz dostarczał organizowi odpowiednia ilość bialka i ww a jechał treningiem na rzeźbę to jak myslisz będziesz robił masę czy rzeźbę a moze sile?

Alinaa

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 6
Metoda zmniejszania obciazenia ?!
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 30, 2015, 16:47 »
mówimy tu o treningu przy zachowaniu takiej samej diety i efektach jaki taki trening da.
osobiście uwazam, ze jeśli wybieramy tylko miedzy treningiem to trening na masę jest lepszym sposobem na zbudowanie masy, niz trening na rzeźbę przy budowaniu masy.Ja przynajmniej tak zawsze myślałem ':trening:' 'cosl'

kruszyna

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 12
Metoda zmniejszania obciazenia ?!
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 30, 2015, 16:51 »
nie zrozumieliśmy sie... jeśli mówimy o samym treningu nie wlanczajac do tego diety to oczywiście trening na masy jest o wiele korzystniejszym rozwiazaniem... a mi dokładnie chodzi o sterowanie zdobywanej masy dieta... to co zrobisz dobra masę przy treningu na rzeźbę wspierając sie odpowiednia dieta czy nie jak myslisz... a z reszta jeśli chcesz czegoś konkretnego osiągnąć to odżywiać musisz sie odpowiednio... robiąc masę typowym treningiem na masę a niedostarczajac organiznowi odpowiednim proporcji ww i bialek nie uzyskasz tak czy siak masy robiąc rzeźbę treningiemna rzeźbę a dosraczajac organiznowi za duza ilość ww i bialek owniez nie zrobisz rzezby.. wiec nie rozumiem o co ci chodzi

Alinaa

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 6
Metoda zmniejszania obciazenia ?!
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 30, 2015, 16:54 »
nie zrozumieliśmy sie... jeśli mówimy o samym treningu nie wlanczajac do tego diety to oczywiście trening na masy jest o wiele korzystniejszym rozwiazaniem... a mi dokładnie chodzi o sterowanie zdobywanej masy dieta... to co zrobisz dobra masę przy treningu na rzeźbę wspierając sie odpowiednia dieta czy nie jak myslisz... a z reszta jeśli chcesz czegoś konkretnego osiągnąć to odżywiać musisz sie odpowiednio... robiąc masę typowym treningiem na masę a niedostarczajac organiznowi odpowiednim proporcji ww i bialek nie uzyskasz tak czy siak masy robiąc rzeźbę treningiemna rzeźbę a dosraczajac organiznowi za duza ilość ww i bialek owniez nie zrobisz rzezby.. wiec nie rozumiem o co ci chodzi Ja tez nie rozumiem o co Ci chodzi.
I nie wiem po co mi to wszystko tłumaczysz ? Gosc zakłada temat i widac, ze nie orientuje sie dobrze o co chodzi w temacie, a ty proponujesz mu trening na rzeźbę w taki sposob jakby był lepszym rozwiazaniem na przyrosty.I tak jeszcze, w owych czasach jak pewne zapewne wiesz, wieksza większość kulturystów odeszla od treningu "na rzezbe". stosują zwykly trening masowy, a tluszczu pozbywają sie glownie poprzez stopniowe ścinanie wegli w diecie.
Wiec jak widzisz "trening na rzezbe" bardziej staje sie treningiem wytrzymalosciowym.

kruszyna

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 12
Metoda zmniejszania obciazenia ?!
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 30, 2015, 16:57 »
nie nie nie nie proponuje stwierdziłem tyko iz taki fakt tez istnieje... są rozne typy ludzi jedni wola lżejszy trening inni typowy hardcore...  no teraz wlanie potwierdziłeś moja teze iz dieta to podsatwa...  wiec jak gosc sie zbytnio nie orientuje to teraz po naszej dyskusji wie co ma robić i wie ze sam trening moze nie wystarczyć

Tags: