Autor Wątek: rozpietki  (Przeczytany 5276 razy)

Clyne_Mattos

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 8
rozpietki
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 30, 2015, 13:24 »
ROZPIETKI NIE dają MASY!!! to nie wyciskanie gdzie dźwigasz 1 kg tylko techniczne ćwiczonko gdzie nie ciężar jest ważny tylko zapewnienie mięśnia elastyczności i stawom co chroni przed kontuzjami gdy znowu nałożysz na sztangę 100kg!!!!
Hmmm mysle ,że nie masz racji. Jak wiadomo mięśnie rosna wtedy, gdy regenerują sie z nadmiarem,po utracie komorek. Awiczenia s3u?a własnie rozwalaniu komorek miesniowych, a rozpietki szczególnie dobrze to robia.

franekbebse

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 4
rozpietki
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 30, 2015, 18:32 »
gdybys mógł robić tylko jedno cwiczenie na klatke co bys wybral?
ciężkie wyciskanie sztangi lezac czy rozpietki??

robiąc ciężkie wyciskanie obciążasz mocno i pobudzasz głęboko włókna miesni piersiowych! natomiast rozpietki prawidłowo wykonane są cwiczeniem lekkim! rozciągasz miesien ale juz w polowie ruchu do gory gwałtownie spada napiecie mięśnia czego nie mozna powiedzieć o wyciskaniu sztangi

Tyle teorii a praktyka- jak pisałem wczesniej nigdy nie przywiązywałem wagi do rozpietek a na zdjeciach widać jak duza i pelna mam klatke, czesc dolna, gorna, srodkowa i zewnetrzna! wszystko zrobione ciężkimi wyciskaniami! choć przyznam ze brakuje eleastycznosci i musze popracować na rozciągnięciem mięśnia piersiowego :cry:

Clyne_Mattos

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 8
rozpietki
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 30, 2015, 18:45 »
No fakt gdybym miał wybieraa tylko JEDNO ćwiczenie wybrałbym wyciskanie.
Ale robi sie 3- 4 ćwiczenia a rozpietki na koncu, w celu rozciągnięcia i rozerwania w3okien miesniowych.

stefaniaass

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 5
rozpietki
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 30, 2015, 22:55 »
ta-a
ale kto mówi o wybieraniu 8)

franekbebse

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 4
rozpietki
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 30, 2015, 22:56 »
mówimy o tym ze rozpietki nie są cwiczeniem na masę i nie należy przywiązywać do nich wiekszej wagi niz do wyciskań ze sztanga czy hantlami i zawsze robić je dopiero jako ostatnie cwiczenie na klatke

Tags: