Autor Wątek: Jak poprawic uscisk ... przedramie  (Przeczytany 3015 razy)

vampoorPol

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 6
Jak poprawic uscisk ... przedramie
« dnia: Sierpień 19, 2016, 23:29 »
Ostatnio zaczolem stosować nowe ciwiczenie , poprostu trzymanie sztangi na czas ..... dobierasz sobie taki ciężar który jesteś w stanie utrzymać w dłoniach przez minimum 3 sek stojąc w pozycji jak do martwego ciągu probowal juz ktoś z was jak nie to polecam . kiedyś mi to ciwiczenie podrzucił strongmen Nowotniak naprawdę warto... B) /

xXxAbbyxXx

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 5
Jak poprawic uscisk ... przedramie
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 20, 2016, 00:02 »
Ale co to ma dac? Sile na przedramieniu, wytrzymalosc?

vampoorPol

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 6
Jak poprawic uscisk ... przedramie
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 20, 2016, 08:54 »
Jedno i Endriu_ie , nigdy nie miales takiego problemu np.
przy wiosłowaniu czy martwym ciągu ze sztanga ci sie wymykała z rak przeciez robienie tego z paskami jest dla lamusów :-) Ja to cwiczenie robie w ostatniej serii na 2 przez 30-45 sek strasznie demoluje przedramię potem dozucam dwa ćwiczonka podchwytem i nachwytam i insatalacja na przedrtamieniu az razi w oczy hehehe polecam

brytan84

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 10
Jak poprawic uscisk ... przedramie
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 20, 2016, 09:41 »
trening izometryczny był popularny w latach 50/6 . Taki trening prowadzi przyrost siły statycznej (5 % tyg) w efekcie utrzymywania min 6 - sek.
skurczów mięśnia przy 2/3 max intesywnosci przez 5 dni tyg.
Za dodatkowa zaletę tego treningu przyjmowano możliwość prowadzenia go w niemal każdych warunkach i bez dodatkowych spesjalnych urzadzen.
później jednak wskazano na liczne ograniczenia tego typu treningu.
Przede wszystkim zyski odnoszą sie do kąta stawu, w którym byly prowadzone cwiczenia.
jeśli celem jest osiagniecie poprawy sily w pełnym zakresie ruchu w stawie, to wówczas należałoby odrębnie podjąć trening przy roznych katach tego stawu (np.
30, 60, 9 stopni). Trening moze prowadzić do wzrostu cis krwi.
oczywiście łącząc ten trening z zwykłym treningiem dynamicznym bedzie bardzo dobrym urozmaiceniem i moze przynieść duze korzyści zarówno siłowych jak i adaptacja miesni do długotrwałego zmeczenia.

pytonPL

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 3
Jak poprawic uscisk ... przedramie
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 20, 2016, 18:47 »
brytan84 jak czytam Twoje wypowiedzi to az mi dech zapiera..a tak na serio to wielka wiedze masz zia!

Carri57

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 2
Jak poprawic uscisk ... przedramie
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 20, 2016, 18:49 »
jeśłi ktoś chce poprawić siłę uścisku to ja polecam podobne ćwiczenie jak to z trzymaniem sztangi... bierzemy 3 nie za grube krążki (po jednym zestawie w każdą łapę siadamy na krzesełku, łapiemy te krążki aby zwisały pionowo do ziemi w naszych dłoniach no i trzymamy w powietrzu, musimy je ściskać aby nam nie wyleciały, co powoduje okropne palenie w przedramionach(tylko w tej części najbliżej dłoni) kto sprobuje zobaczy który nmiesień pracuje, bo ja zapomniałem jego nazwy, a mam lenia, nie chce mi sie szukać ale ćwiczenie gorąco polecam.. po 3/4 takich seriach jest zaje***** w łapach sęk tylko w tym żeby te krążki ściskać jak najdłużej możemy aż bedxziemy sie czuli jakby na kto palnikiem łapy smażył

SAdamxd

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 6
Jak poprawic uscisk ... przedramie
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 20, 2016, 18:53 »
chcesz poprawić uścisk ? często lap dziewczynę za tylek (niekoniecznie swoja)- efekt gwarantowany /

xXxWenzelxXx

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 3
Jak poprawic uscisk ... przedramie
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 20, 2016, 20:46 »
a skręciliście kiedyś wala.... ?przyczepićsz do drazka sznurek... (sznurowadlo najlepiej) taki zwykly kawalek rurki... po Endriu_iej stronie sznurka np 5kg talerz.. łapiesz w obie ręce drazek... prostujesz ręce tak zeby wzgledem tułowia a rac zrobił sie kat prosty.... i skrecasz... po skreceniu... rozkręcasz go tak samo jak zakrecales...
PALIIIIII JAK DJABLIIIIIIpolecam //:-D :-D /

szatekkk

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 6
Jak poprawic uscisk ... przedramie
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 20, 2016, 20:50 »
robiliśmy ale na nowej siłce nie ma tego sprzętu ;d

Endriu_

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 5
Jak poprawic uscisk ... przedramie
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 20, 2016, 21:07 »
szatekkk- no sprzęt jest wyjątkowo wyszukany- sznurek i rurka /

IMoyeI

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 6
Jak poprawic uscisk ... przedramie
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 20, 2016, 21:08 »
Kup sobie siłowniki do sciskania.
Koszt 1 zl

brytan84

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 10
Jak poprawic uscisk ... przedramie
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 20, 2016, 21:20 »
IMoyeI czytałeś w ogole caly artykuł albo zobaczyłeś staż autora tego tematu?? Myslisz, ze jakieś siłowniki do sciskania pomogą facetowi, który wyciska prawie 19 kg, MC dużo ponad 2 kg??vampoorPol nie pyta sie jak poprawić uścisk tylko zaproponował wam trening, który chce wam polecić (trening dynamiczny - izometryczny z izotonicznympo treningu) /

Tags: