Sporty Siłowe > Sztuki Walki

SZYBKOSC I ZWINNOSC

<< < (2/2)

Mhuculska:
Bardzo fajny tekst FXutod, mam nadzieje, ze bedzie z tego temat.Ale z jednym sie nie zgodze: '' ''!Nalezy tutaj mocno podkreslic: uderzanie w worek, gruszke czy tarcze bez posiadania umiejętności technicznych, opanowanych w klubie sportów walki (przynajmniej 1-2 lata treningow! i bez nadzoru jest BEZ SENSU! możesz to robić i 1 lat! Nie nauczysz sie walczyc, nie wzmocnisz swojego uderzenia, nie poprawisz szybkości ciosu! Nie nauczysz sie tez właściwej techniki zadawania ciosu! To strata czasu! Skonfrontuj sie z dowolnym zawodnikiem trenującym dluzej: bokserem, kickbokserem lub tajbokserem.
Szybciutko przegrasz! Dobrze, jeśli nokaut nie nastąpi w ciągu jednej rundy walki!Chodzi mi o to odradzanie worka i o czas w jakim człowiek sie uczy oddawać prawidłowy cios.
Nie mogę sie z tym zgodzic, ze samemu nie mozna poprawiać i uczyć sie dobrej techniki zadawania ciosow, a także z tym jak długo powinno sie ich uczyc.
Jak dla mnie to jest mocno przesadzone.
oczywiście ruchy takie jak czyni lepper skacząc i pukając w swoj worek są śmieszne i bez sensu, ale jeśli ktoś chce, ma jakiegoś doradce, to moze sie nauczyć przyzwoitej techniki samemu i szybciej niz dwa lata.
Ja trenowałem na worku sam, ot tak, dla rozgrzewki, lub by sobie poboksowac, skonfrontowałem technikę (oczywiscie nie bilem sie //:-D :-D /) z gościem który juz dość długo trenuje muay thai i uznal, ze moja technika jest jak najbardziej poprawna.
Trzeba tylko miec chyba umiejętność poprawiania samego siebie, albo coś w tym stylu //:-D :-D Takie jest moje zdanie na ten temat, jeśli ktoś ma inne do zapraszam //:-D :-D Podyskutujemy.

FXutod:
113942:date sob, 07 kwi 2007 - 17:33:name Mhuculska) ''(Mhuculska @ sob, 07 kwi 2007 - 17:33) snapback113942/snapback ''!Bardzo fajny tekst FXutod, mam nadzieję, że będzie z tego temat. //laugh.gif :lol: laugh.gif 113942:date sob, 07 kwi 2007 - 17:33:name Mhuculska) ''(Mhuculska @ sob, 07 kwi 2007 - 17:33) snapback113942/snapback ''!Chodzi mi o to odradzanie worka i o czas w jakim człowiek się uczy oddawać prawidłowy cios.
Nie mogę się z tym zgodzić, że samemu nie można poprawiać i uczyć się dobrej techniki zadawania ciosow, a także z tym jak długo powinno się ich uczyć. Jak dla mnie to jest mocno przesadzone.
Oczywiście ruchy takie jak czyni lepper skacząc i pukając w swoj worek są śmieszne i bez sensu, ale jeśli ktoś chce, ma jakiegoś doradcę, to może się nauczyć przyzwoitej techniki samemu i szybciej niż dwa lata.
Ja trenowałem na worku sam, ot tak, dla rozgrzewki, lub by sobie poboksować, skonfrontowałem technikę (oczywiście nie biłem się //:-D :-D /) z gościem który już dość długo trenuje muay thai i uznał, że moja technika jest jak najbardziej poprawna.
Trzeba tylko mieć chyba umiejętność poprawiania samego siebie, albo coś w tym stylu //:-D :-D Takie jest moje zdanie na ten temat, jeśli ktoś ma inne do zapraszam //:-D :-D Podyskutujemy.Jest to sprawa indywidualna i zalezy od zdolosci czlowieka.
Szybciej i lepszej techniki nauczysz sie pod okiem instruktora lub jakiegoś "mistrza" niz samemu w domu cwicząc, nie majac podstawy i wiedzy teoretyczno-praktycznej.
A w dodatku pewien wykladowca-instruktor na AWF powiedzial, ze najlepiej naucza sie ludzi, którzy nie mieli w ogole styczności z danym sportem.
Taki człowiek który sam kiedyś coś probowal i zwykle wykonywał coś blednie technicznie wytworzył zły nawyk ruchowy, który później ciezko zlikwidowac.

xXxkulpioterxXx:
No ale chyba lepiej, ze bede ćwiczył sobie technike, szybkość i wytrzymałość w zaciszu domowym bez nadzoru trenera czy mistrza świata w kick-boxingu, niz wcale? //mellow.gif :mellow: mellow.gif FXutod, fajny artykuł - dzieki! //:-D :-D /Mam nadzieje, ze ten wyjazd do Espana'y mi pomoze, bede sie starał /

koksuuu:
podoba mi sie ten artykuł jest dość pouczajacy ale jak w azdym mozna i w tym coś popolemizować

lwiesercee:
Najpierw technika potem szybkosc... Bledy popełniane podczas nauki techniki z czasem wejdą ci w krew.Moja rada bys skorzystał z pomocy osoby doswiadczonej!Pozdrawiam

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej