Autor Wątek: Moj wlasny przepis na super sniadanie  (Przeczytany 5998 razy)

ISherryI

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 7
Moj wlasny przepis na super sniadanie
« dnia: Wrzesień 30, 2016, 17:35 »
Chcia3bym Wam zaproponowaa posiłek, który jest najważniejszym posiłkiem w ciągu całego dnia. od niego właśnie zależy jak będziemy sie czuli przez resztę dnia - mowa oczywiście o oniadaniu.

Oto przepis na super oniadanie, które pomoże wszystkim w przybraniu masy:

-- do miski wsypujemy p3atki kukurydziane (smak nieistotny)
-- dodajemy p3atki owsiane
-- dodajemy siemię lniane (bardzo dobra na ?o31dek)
-- kroimy 2 banany i dodajemy do miski
-- ca3osa zalewamy ciep3ym mlekiem

SMACZNEGO !

Mutateddd

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 17
Moj wlasny przepis na super sniadanie
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 30, 2016, 21:05 »
Hehe ja dokładnie mam oniadanie bardzo podobne bo ja zamiast bananow wsypuje se troche rodzynek do zupy i nie dodaje siemi lnianej.

SaturninMohr

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 6
Moj wlasny przepis na super sniadanie
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 30, 2016, 22:00 »
platki owsiane zalewamy mlekiem tak zeby jak nasiąkną jeszcze troche pływały w mleku.
dotego kilak jajek mieszamy na patelnie - zajebiaszczy omlet dpo smaku mozna dodać dżemu trusk./wisniowego

CharltonPol

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 6
Moj wlasny przepis na super sniadanie
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 30, 2016, 22:19 »
Ja tesh sobie podjadam coś takie tylko jeszcze dodaje orocz ow migdały słonecznik i właśnie siemię lniane

EWainscot

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 20
Moj wlasny przepis na super sniadanie
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 30, 2016, 22:36 »
ja nie dawa3em siemienia ale zacznę chyba

IYyqI

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 9
Moj wlasny przepis na super sniadanie
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 30, 2016, 22:41 »
a smaczne to jest

VBouldin

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 6
Moj wlasny przepis na super sniadanie
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 30, 2016, 22:44 »
Ten kto pierwszy napisze mi, dlaczego SiemieLniane jest bardzo dobre na oniadanie dostanie 1 sogow. (Ja oczywiście wiem dlaczego :-) )

Prosze o pe3n1 i wyczerpując1 odpowiedY. Tylko taką nagrodze.
Zapraszam do zabawy. 8)

Etsuko-G5

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 11
Moj wlasny przepis na super sniadanie
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 30, 2016, 22:47 »
Nienasycone kwasy tłuszczowe (omega3 i omega6) energia, obniżenie złego cholesterolu LDL

Melvinaaa

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 27
Moj wlasny przepis na super sniadanie
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 30, 2016, 22:48 »
(Ja oczywiście wiem dlaczego    
hjehe no ładnie
siemię lsniane mozna tez stosować w kuracjach na wlosy
kiedy masz lupierz wsypujesz te ziarenka do goracje wody (zapazrzasz) gdy jest juz troche ostudzone spłukujesz i wcieaz to we wlosy:D nieraz pomaga

EWainscot

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 20
Moj wlasny przepis na super sniadanie
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 30, 2016, 22:54 »
a moja babcia zawsze jak ją bola3 ?o31dek to sobie parzy3a siemię lniane i zawsze bol jej ustepowa3-nie wiem czy to była siła sugestii, czy naprawdę siemię pomaga na ?a31dek ale ją przestawa3 bolea.
A co do Twojego pytanka VBouldin(za 1 sogow :D )to siemię lniane ma takie same działanie jak olej lniany-czyli jest dobre na masę size 1Wyslany Pon Cze 21, 2004 9:34 am:Siemie lniane-tak popularnie nazywa sie nasiona lnu.
Są one niezwykle cennym lekiem, 3agodz1cym wiele dolegliwooci przewodu pokarmowego i oddechowego.
O w3aociwoociach leczniczych siemienia decyduje jego skład: substancje oluzowe, białka, cynk i olej.
siemię jest także najbogatszym Yrod3em lecytyny, ktora z kolei zawiera cholinę – ważn1 dla organizmu witaminę z grupy B.
Picie wywaru z siemienia lnianego poleca sie przy nieżycie ?o31dka, jelit, dwunastnicy, przy nadkwasocie i biegunce, a także przy mecz1cym kaszlu.
Nasiona lnu – namoczone w wodzie, a następnie rozgniecione, zażywane po 3y?ce sto3owej rano i wieczorem – pomagają przy zaparciach.
siemię lniane można wykorzystać także do robienia gor1cych ok3adow – kataplazmów zmiękczających skore.
Można nimi leczya oparzenia, odmrożenia, trudno gojące sie rany.
Lniane kataplazmy stosuje sie również w kosmetyce – przy suchej skorze ze skłonnooci1 do 3uszczenia sie i pękania naskorka, a także przy trądziku m3odzienczym, wysypkach alergicznych, swedzeniu skory i odle?ynach.
Zielone siemię lniane można dodawaa do sa3atek, mieszaa z m1k1 i panierk1 albo posypywaa nim kanapki.
Jedzenie tych nasion dobrze pos3u?y zdrowiu – prowadzone w ostatnich latach badania naukowe udowodni3y, że siemię lniane ze względu na swoje w3aociwooci może być wykorzystane także w profilaktyce chorób nowotworowych.
Wszystko to wiedziałem już 8) Ale dokona3em przedruku :lol: (za dużo pisania)size 1Wyslany Pon Cze 21, 2004 10:19 am:Acha i nie myolcie, że tylko sie posempi3em na 1 sogow.
Post jest po to, żebyomy wiedzieli wiecej

Etsuko-G5

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 11
Moj wlasny przepis na super sniadanie
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 30, 2016, 23:06 »
EWainscot lepiej podaj Yrod3o skąd to spisałeo :lol: . Ja mogę dodać jeszcze, że siemię lniane posiada tzw.
ligany, które są wspaniałym wprzciwutleniaczem.

EWainscot

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 20
Moj wlasny przepis na super sniadanie
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 30, 2016, 23:10 »
No przecież napisałem, że to jest przedruk bo za dużo pisania

OLGLOBA

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 3
Moj wlasny przepis na super sniadanie
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 30, 2016, 23:15 »
a gdzie to kupie.????????

Etsuko-G5

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 11
Moj wlasny przepis na super sniadanie
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 30, 2016, 23:20 »
W hipermarkecie najtaniej cie wyniesie.
Badajże torebka 0,5kg kosztuje ok.
3 zł.

Zeldaaa

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 12
Moj wlasny przepis na super sniadanie
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 30, 2016, 23:22 »
e zastosuje sobie takie śniadanko zobaczymy czy da mi przysłowiowego kopa heh pewnie bedzie lepszy start na początek dnia heh... pozdrawiam wszystkich... :-)

Tags: