Autor Wątek: Plan by "SS"  (Przeczytany 2776 razy)

Roccoo

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 5
Plan by "SS"
« dnia: Kwiecień 02, 2016, 14:20 »
No to tak, trenowałem już rożnymi planami, ale postanowiłem po eksperymentować z czymś nowym.
Odwrociłem więc tak jak tylko się dało ćwiczenia, aby pierwsze były izolowane, a ostatnie ćwiczenia które wykorzystują największe ciężary, czyli zostanę one wstępnie zmęczone.
Wiem, że jest wielu przeciwników takiego treningu i do budowy masy najpierw robią ćwiczenia w których idzie największy ciężar, ale jest też wiele zwolenników odwrotnego systemu.
Ja chcę sprobować właśnie tego sposoby i sprawdzić ile jest wart Wykorzystany sprzęt to sztanga, ławka, hantle, stojaki i taborety Czyli podstawowy zestaw siłowni.
Przerwy stosuję dość krotkie, nie jestem zwolennikiem progresji ciężaru.
Do mniejszej ilości powtórzeń natchnął mnie gorzki Nie zamierzam budować wielkiej masy, stosuję póki co tylko zwykłą niewyszukaną dietę - czytaj: żre więcej białkowych i węglowych pierdoł.Zapraszam do krytyki, ale zbyt dużo nie zmienię, bo bym zepsuł eksperyment.
Aha, ABS 8 minut codziennie.Dzień pierwszy:   Klatka:Rozgrzewka – pompki na taboretach 1*max- rozpiętki na płaskiej ławce 12,10,8- wyciskanie hantli na ławce skośnej 10,8,8,6- wyciskanie sztangi na ławce płaskiej 10,8,8,6   Triceps:- pompki francuskie na taboretach 12,10,8 (z obciążeniem)- prostowanie w opadzie 10,8,6- wyciskanie francuskie hantli oburącz 10,8,6Dzień drugi:   Nogi:- wykroki z hantlami 12,10,1 (w miejscu, lub spacerkiem /)- przysiad ze sztangą szeroko (rozstaw nog) 14,12,10- przysiad ze sztangą 10,8,8,6- wspięcia na placach 3*2 (tak na oko)   Przedramiona:- hantla nachwytem 16,14,12- hantla podchwytem 16,14,12Dzień czwarty:   Barki:- unoszenie hantli bokiem 14,12,10- wyciskanie sztangi zza głowy 10,8,6- wyciskanie sztangi z przodu 10,8,6   Biceps:- uginanie hantli w oparciu o kolano 10,8,6- uginanie młotkowe 10,8,6- uginanie ze sztangą 10,8,6Dzień piątylecy + kaptury- podciąganie za głowę 3*max- podciąganie hantli w opadzie 12,10,8- wiosłowanie w opadzie podchwytem 10,8,6- szrugsy 10,8,6- martwy ciąg 20,12,10,8

Hardimannn

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 21
Plan by "SS"
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 02, 2016, 14:21 »
Podstawa to eksperymentowanie, ja jestem zadowolony, ze kiedyś nie stosowałem planów na sile i HST, bo teraz majac juz 44 cm w lapie mogę dalej sie rozwijac, wiec z mojego punktu widzenia dobrze jest wykorzystywać rozne metody stopniowo, gdy wszystkie inne juz nie dają zadowalajacych rezultatow.
Mam jeszcze w rękawie krete, bo jak na razie mialem tylko 2 cykle na krecie, a wszyscy mi wmawiaja, ze jechałem juz na koksie tyle co Pudzian i mam tylek podziurawiony jak durszlak.
Szalony masz tak duży staz, moze zaczniejsz robić HST?

Roccoo

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 5
Plan by "SS"
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 02, 2016, 14:31 »
przygotowywałem sie do HST w zeszłym roku, ale niestety nie udało mi sie tego zrealizowac.
Teraz trenuje ze strasznymi przerwami, tylko by pozostać w formie, ale mam w końcu możliwość regularnego przeprowadzenia treningow.
Jak widać po mojej wadze nie jestem fanem robienia masy i naprawdę ciezko mi ja robić (moze to przez to /). HST zrobie, owszem, ale jeszcze nie teraz /

Jaunita1980

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 9
Plan by "SS"
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 02, 2016, 14:39 »
szalony ta technika nie jest nowatorska, zwie sie wstepne zmeczenie miesnipolega na dowaleniu na izolowanych a później podstawowe, skutek tego jest daje nam to nowy charakter ruchu, glebsze pobudzenie i możliwość zdiecia czesci obciazenia z podstawoych bez straty jakości pobudzenia, daje nam to tez pełne pobudzienie wówczas gdy w normalnym planie mięśnie wspomagające wysiadają np.
wyciskanie sztangi na ławce tricepsy

Roccoo

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 5
Plan by "SS"
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 02, 2016, 14:40 »
Dyc wiem, ze to nie jest nic wyjatkowego.
Nigdzie nie napisalem, ze ja to wymyslilem.
Po prostu mało osób stosuje ta technikę z tego co wiem i dlatego trudno spotkać sie z sprawdzonymi opiniami na jej temat.
Dlatego chce sprobowac.

Jaunita1980

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 9
Plan by "SS"
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 02, 2016, 14:44 »
bo mało osób mysli tak jak admas np.
tylko odrazu wala hst i inne techniki treninge, później sie to kończy zastojami

MartinezCo

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 14
Plan by "SS"
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 02, 2016, 14:46 »
no tak i większości nie przetłumaczysz jak maja robić bo wiedza swoje ale efekty widać np.
mój kumpel koksi 2lata 5x w tyg.
klata //laugh.gif :lol: laugh.gif i wali na klatę 85kg a ja po 4 miesiącach porządnego treningu mu dorównałem ( zaczynałem od 45 :blink: )

ioennaa

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 6
Plan by "SS"
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 02, 2016, 14:52 »
fajny kiedyś sprobuje pewnie.
A wydaje mi sie ze Piotr Gluchowski stosował wstepne zmeczenie miesni.
reklamować chyba go nie musze Ta metode stosował na pewno przed tym jak zdobył mistrzostwo tez chce //mad.gif :angry: mad.gif /

Roccoo

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 5
Plan by "SS"
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 02, 2016, 14:54 »
Powiem wam po pierwszym treningu, ze jestem bardziej zmeczony niz stosując te same cwiczenia w tradycyjnej kolejnosci.
Wyciskanie na klatę z niby komicznymi ciezarami, a mięśnie odmawiały posłuszeństwa Zobaczymy czy beda z tego jakieś efekty.
są jeszcze 2 zalety takiego treningu, które dostrzeglem:1.
używamy mniejszych obiazen (nie potrzebujemy tyle zlomu, no moze prócz MC)2.
Pierwsze serie są w pewnym sensie rozgrzewkowe, wiec teoretycznie spada możliwość nabawienia sie kontuzji.

xXxmimiolxXx

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 8
Plan by "SS"
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 02, 2016, 14:55 »
czy do cwiczen np.na barki mozna używać sztangi lamanej...? czy tylko zwyklej?? :unsure: //:-D :-D /

Jaunita1980

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 9
Plan by "SS"
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 02, 2016, 15:01 »
tak jak mój kumpel zakochany w lamanej...ostatnio widziaelm jak mc robił z lamana bo mu wygodniej...zrob prosta lepiej lezy w dloni, najlepiej jak bys mial krotki gryfwarto tez zobaczyć date tematu

Roccoo

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 5
Plan by "SS"
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 02, 2016, 15:04 »
Nie wiem jak barki moze byc wygodniej robić lamana, no ale...Co do odswiezania, to nie mam nic przeciwko, w końcu sam se ten plan wyróżniłem Ale pytanie chyba nie jest w zakresie tematu /

MartinezCo

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 14
Plan by "SS"
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 02, 2016, 15:08 »
i tak musi złapać szeroko wiec nie bedzie mial dłoni miejsca zalamania sztangi...

Tags: