Autor Wątek: pytanie  (Przeczytany 3626 razy)

KOPIKO

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 17
pytanie
« dnia: Wrzesień 03, 2015, 12:02 »
niewiem czy dobry dzial wybrałem do mojego pytania ; ale skoro pisze to pisze :
ile czasu zajmuje średnio z masy ( trohe tluszczu) zrobienie rzezby,na czym dokładnie to polega , i co jest tak naprawdę sekretem tego,by pozbyć sie tłuszczyku bez utraty mięsa !
mówimy tu ogólnikowo : aeroby,dieta etc...ale ja jestem ciekawy co jest tym sekretem dzieki któremu mozna zrobić super rzeźbę !

i 2 pytanie : czy każdy moze zrobić rzeźbę ? czy tez są jakieś odstępstwa genetyczne lub coś podobnego,czy istnieje typ człowieka , który chociaż nbieiem jakby sie starał to i tak rzeźby niezrobi !

i 3 pytanie : gdzie mozna sobie zrobić badania jakies, by ocenili dana sobe , jego predyspozycje kulturystyczne i czy poprostu nadaje sie do tego ????????

z gory thx ! pozdro

RosariaC

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 11
pytanie
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 03, 2015, 12:07 »
właśnie jestem po cyklu zezby :?
1-Dobra Zezba to nic innego jak widoczny goły miesien bez grama tlusczu podskurnego, niestety u mnie wraz z redukcja tluszczu poleciała masa wiec po 2 tyg przerwałem Plan był 1mies. są suplementy antykataboliczne np BCAA i L-Karnityna ale jak robisz Zezbe to zawsze chcbys niewiem co robił to i tak masa poleci

2- każdy moze zrobić Zezbe- chcieć to moc 3-to chyba wie każdy czy ma predyspozycje czy nie. jak masz grube kosci i kawal chłopa z Ciebie to znaczy ze możesz byc naprawdę wielki, a jak jesteś such jak patyk to gigantem nie będziesz ale masę mozna zawsze zbudowac- potrzeba tylko albo az silnej woli no i czasu....

Pedderrr

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 4
pytanie
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 03, 2015, 12:08 »
hehe wedlog mnie sekretem rzeźby są te skaldniki co wymieniłeś :D ... dieta, aeroby, trening na rzezbe, suplementacja :D i to ejst przepis na rzezbe... i każdego da sie wyrzeźbić :D na to nie ma bata :

KOPIKO

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 17
pytanie
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 03, 2015, 13:34 »
hehe ;p no to dobrze ;p bo jak bede ważył 11 to bede walił rzeźbę T_T

zbigniewtomik

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 3
pytanie
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 03, 2015, 14:55 »
A ja mam w planach zezbe jechać jak bee ważył z 82 kg :lol: :lol:
Pozdro

Abel

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 12
pytanie
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 03, 2015, 16:16 »
z 82kg chcesz robnic rzezbe??
to po jakimś czasie będziesz ważył 75kg?? tego chcesz??
dla mnie bezsens..;

KOPIKO

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 17
pytanie
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 03, 2015, 18:25 »
właśnie , i to z twoja genetyka.... możesz smialo walić masę do 1 ~! przeciez itak gruby niebedziesz ! ;no hyba ze masz 14 cm wzrostu ;p

Grzesiek1967

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 3
pytanie
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 03, 2015, 18:27 »
Rzezba to przede wszystkim aeroby a co za tym idzie spalanie zbędnych kalorii itd... jednak same aeroby nic nie dadzą bez diety, bo co ci po tym ze pojeździsz na rowerku a za chwilkę przekąsisz ogora ze smalcem... należy dostosować ilość BTW - kalorii do celow jakie nam przyswiecaja.
Trening jako 3 składnik jest również wazny, oczywiście chodzi o intensywność cwiczen i skaracanie przerw miedzy seriami i cwiczeniami.+ trening aerobowy w zależności od naszych postepow.

Wyzej wymieniłem podstawy , które pewnie każdy ci wskazuje, ale to prawda są one czymś bez czego nie ruszysz..oczywiscie możesz jeszcze dokupić jakieś spalacze itd.. ale tak czy tak musisz brac pod uwagę również ta podstawowa 3..

Czy każdy moze robić rzezbe??...na 1 rzut oka TAK. Jednak spotyakc mozna osoby które przez swa otyłość lub inne powiklania zdrowotne nie mogą sie przemęczać wykopnywac wgaltownych ruchow itd... to jest najważniejsze przeciwskazania... noi wiek oczywiście ale to wtedy po dość specyficznych badaniach stosuje sie diety redukcyjne z dodatkiem cw o malej intensywności ..tak tak mój wojek miale problemy z nadwaga ważył około 11 jednka nie był jakiś wielki grubas po konsultacji z lekarzami i dietetykiem schudł do 93KG..

Co do predyspozycji...nigdy o tym nie slyszalem, mówiono coś o badaniach wytrzymałościowych itd.. ale to tylko przy poczatkach trenigow, z czasem możesz zauważyć ze inni rosna szybciej itd. choć trenują tak jak ty..to walsnie jest genetyka, jednak nie mozna sie podłamywać czas robi swoje i każdy dojdzie do danego poziomu...Tak wiec kulturysta moze byc kazdy........

KOPIKO

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 17
pytanie
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 03, 2015, 20:11 »
dzieki wszystki za odpowiedz , napewno załapałem lepszy dym

thx jeszce raz

ps. conan o tak odpowiedz mi chodziło ; lap soga ;p

Tags: