Autor Wątek: gdy czuje ze za malo  (Przeczytany 7331 razy)

Autumnn

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 11
gdy czuje ze za malo
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 06, 2015, 20:19 »
gdzieś ty sie doczytał ze ma przerwy 2-3min? Bo ja tego nie widze, te przerwy są tylko teoretyczne bo czasem potrzebujesz o wiele wiecej aby nawet złapać oddech np po przysiadach

pawelvcvz_Eas

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 11
gdy czuje ze za malo
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 06, 2015, 20:23 »
97583:date sro, 06 gru 2006 - 04:23:name sorrgoWilliam795) ''(sorrgoWilliam795 @ sro, 06 gru 2006 - 04:23) snapback97583/snapback ''!robie z kumplem na zmianę wiec przerwe mam około 2-3 minuty.
mój organizm dobrze sie regeneruje gdyż 8 lat uprawiałem sport wytrzymalo�ciowy tutaj napisał marpodd67 1-1,5 min to za mało odpoczynku.
Jak robisz masę to 2-3min to taki zakres w sam raz sorrgoWilliam795 wyprobuj metode wstepnego zmeczenia miesni tak jak juz ktoś to napisał powinno pomoc !!

xXxremiksstonxXx

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 5
gdy czuje ze za malo
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 06, 2015, 20:24 »
pierwsza zasada: po treningu masz czuc trening ale masz tez czuc ze dal bys jeszcze pocwiczyc.
 trening nie ma wyglądać tak ze jak skończysz jesteś padniety i nie masz na nic sil.
 przeciwnie

sorrgoWilliam795

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 15
gdy czuje ze za malo
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 06, 2015, 20:25 »
xXxremiksstonxXx rozumiem ale po prostu chce robić wiecej bo nie czuje tej partii ktora robie ( zwłaszcza klatka i plecy ) . no ale cóż bede szukał probowal i zobaczymy .

marpodd67

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 12
gdy czuje ze za malo
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 06, 2015, 20:27 »
bzdura! nie wiem skąd wy macie takie informacje.
Stara sprawdzona szkola mówi ze jeśli trenujesz na masę odpoczywasz od 1min do 1,5min chyba ze jesteś słabo wytrenowany i poczatkujacy możesz maksymalnie 2min.
Chyba ze robimy typowo ciężkie cwiczenia jak przysiady mc czy wyciskanie mozna odpoczywać do 3min.
Przy treningu siłowym odpoczywamy od 2 do 4 minut.
Nie jest to zadne umowne stwierdzenie ze odpoczywamy az złapiemy oddech ani ile sie nam podoba tylko taka intensywność wpływa najkorzystniej przy produkcji naturalnego testosteronu po treningu.
Nie wierzycie to poszukacjie naukowych opracowań na temat treningu.

sorrgoWilliam795

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 15
gdy czuje ze za malo
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 06, 2015, 20:31 »
co do trenowania na masę czy sile to wogole sie nie znam prawie gdyż trenuje tak dopiero od 2 miesięcy , a co do przerw to i tak robie z kumplem na zmianę wiec trudno bedzie zrobić przerwe 1-1.5 min ( o ile naprawdę masz racje ) .

marpodd67

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 12
gdy czuje ze za malo
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 06, 2015, 20:35 »
1,5min to wystarczajacy czas zeby parnter zdążył zrobić a ty odpoczął i sie zamienic, jeśli odpoczywasz 3min przy każdej serii to ja sie nie dziwie ze potrzebujesz tylu serii na plecy, na końcu zapewne czujesz zmeczenie ale nie pompe.
Taka intensywnosc(max 2min) zapewnia ci na końcu porzadna pompe w miesniu.Ile czasu schodzi ci na wykonanie całego treningu na plecy?

Goebel1979

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 9
gdy czuje ze za malo
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 06, 2015, 20:38 »
jeden mój kolega mial podobny problem i w czase przerwy pomiędzy seriami robił sobie tak jakby cwiczenia rozgrzewkowe na partie ktora ćwiczył i to mu pomagalo.

sorrgoWilliam795

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 15
gdy czuje ze za malo
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 06, 2015, 20:40 »
nie licząc rozgrzewki zajumje mi to od 45 min do godziny . dziś robiłem biceps i triceps i zkrocilismy przerwe i nawet nawet pompa byla ladna . zobaczymy jak to bedzie jak skrócę przerwe do 1,5 min .

Autumnn

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 11
gdy czuje ze za malo
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 06, 2015, 20:47 »
osobiście kiedyś potrafilme siedzieć 3h na siłowni chodząc z kata do kata odpoczywajac, wracając do domu byłem rzezki.W tej chwili robie trening tak ok1h mam przerwy 1,5-2minuty i gdy wychodzę poprostu mi jest ze zmecznia nie dobrze ale po jakiejś godzinie juz sie czuje normalnie

marpodd67

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 12
gdy czuje ze za malo
« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 06, 2015, 20:49 »
narazie misiek około 2 minut jest ok.
- masujesz dopiero 2 miesiace.
W miarę jak poćwiczysz troche wiecej miechow i będziesz sie czul na silach możesz skrócić przerwy do 1,5min ale wiadomo nic na sile bo jak czujemy ze musimy jeszcze chwilkę odsapnąć to trzeba odpocząć zeby nie nadwyrężyć miesni.
Gdy ktoś jest juz zaawansowany moze stosować przerwy na duze partie ok 1,5min a na male partie ok 1min.
No i to co mówiłem ze ciężkie cwiczenia typu MC lub przysiady czy wyciskanie sztangi moze czasem przyprawić o ciemność w oczach wiec przerwa moze byc do 3 min.
całościowy trening powinien trwa maksymalnie 90min.
Ja uważam ze gdy osiągamy maksymalna pompe w mięśniu na treningu to znaczy ze zrobiłeś dobra prace i możesz skończyć trening.
Dalsze katowanie miesni prowadzi do przetrenowania.
xXxremiksstonxXx ma racje co do wstepnego zmeczenia mesni.
Sprobuj na klatke zrobić rozpietki a później wyciskanie.
Po rozpietkach klatka jest juz zmeczona a triceps w pelni sil.

sorrgoWilliam795

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 15
gdy czuje ze za malo
« Odpowiedź #26 dnia: Wrzesień 06, 2015, 20:52 »
dzieki za rade i w nastepnym tyg sproboje zacząć od rozpietek //:-D :-D zobaczymy co z tego wyniknie . i takie male pytanie jakie są najlepsze cwiczenia na dol bicepsa ( przy samym łokciu ) gdyż mam tam przerwe .

marpodd67

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 12
gdy czuje ze za malo
« Odpowiedź #27 dnia: Wrzesień 06, 2015, 20:58 »
moze za mało prostujesz rece? nie chodzi o to zeby całkiem wyprostować ręce robiąc martwy ale rob pełne ruchy.
Cwiczenia to np uginanie młotkowe hantelek lub sztangi nachwytem, modlitewnik

sorrgoWilliam795

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 15
gdy czuje ze za malo
« Odpowiedź #28 dnia: Wrzesień 07, 2015, 11:01 »
to fajnie bo wszystkie te cwiczenia wykonuje wiec ide w dobra stronę . //:-D :-D //:-D :-D //:-D :-D /

IKeshaaI

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 4
gdy czuje ze za malo
« Odpowiedź #29 dnia: Wrzesień 07, 2015, 15:12 »
odpowiadam na putanie w temacie, nie wiem co napisaliście wyzejalez mojego doswiadczenia "masa" lubi zeby zrobić tylko tyle ile jest zaplanowanepoteem odstawić ciezari isc jeść i spać /

Tags: