Autor Wątek: zakwas czy cos gorszego?  (Przeczytany 3205 razy)

Mary58

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 5
zakwas czy cos gorszego?
« dnia: Wrzesień 07, 2015, 09:27 »
Witam.

Mam do Was pytanie. Oto? w zeszły pićtek zrobiłem pierwszy od po3tora roku trening. Wzia3em sie za biceps i klatke. mój problem dotyczy tego pierwszego. Oto? wiadomo, że zawsze po przerwie zakwasy są o wiele wieksze niż po treningach w sezonie. I tak ja też miałem tym razem. Jednak do poniedziałku zakwasy na ramionach zmniejszy3y sie toteż zrobiłem kolejny trening. Stara3em sie nie przesilia ale chyba mi nie wyszło gdyż zauważy3em, i? po treningu kilka godzin moje bicepsy nadal były powiekszone. Na drugi dzien to samo. Lecz wczoraj (sroda) zauważy3em coś innego. Oto? lewy biceps wroci3 już do normy i bol związany z zakwasami jest już mniejszy natomiast gorzej wyglada sprawa prawego ramienia. Oto? nadal bardzo boli i co gorsza opuchlizna nie zeszła a wyglada troche gorzej. G3ownie dolna czesa mięśnia jest powiekszona oraz sciegna. Nie mogę wyprostowaa do końca ramienia, miesien jest twardszy niż jego odpowiednik po lewej stronie. No i w tym kłopot. Czy jest to jeszcze potężny zakwas czy już może jakiś rodzaj przetrenowania bad1 coś poważniejszego? I jak mam postepowaa: poczekaa aż minie, rozciagaa miesien bez obciażenia czy może z malym obciażeniem? Czy miał ktoś z Was coś podobnego? jeśli tak, to ile trwała rekonwalenstencjaż

Prosze o pomoc, dziekuje i pozdrawiam.

Dobromierz75

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 12
zakwas czy cos gorszego?
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 07, 2015, 09:37 »
MOim zdaniem jest to zakwas tez tak mialem lewej reki nie moglem wyprostować chyba przez 3 dni a prawa po 1 dniu juz było dobrze ... wystarczy czekać czekać i czekać !!! po 5 dni juz reka machałem jak nowo narodzony

Kenney_

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 4
zakwas czy cos gorszego?
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 07, 2015, 10:17 »
Dobromierz75 ma racje...poczekaj jeszcze troche i wszystko wróci do normy :!:
stosuj jakieś masci dla sportowców na obrzeki, jeśli nie ustąpi po 3 dniach...biegiem do doktorka :lol:

Michaeli1965

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 9
zakwas czy cos gorszego?
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 07, 2015, 11:35 »
po pierwsze, jak zaczynasz trening po przerwie powinieneś nie robią takim samym ciężarem jak przed przerwa, powinieneś spokojnie przez pierwsze 2 tygodnie zaczaa, po drugie podczas ćwiczen mięśnie wype3niaja sie krwią dlatego są powiększone kilka dni, a opuchlizna pewnie jest dlatego że ćwiczysz prawego bica bardzej, a powinieneś ćwiczyć tym samym ciężarem i tyle samo powturzen :!:

Mary58

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 5
zakwas czy cos gorszego?
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 07, 2015, 13:51 »
po pierwsze, jak zaczynasz trening po przerwie powinieneś nie robią takim samym ciężarem jak przed przerwa, powinieneś spokojnie przez pierwsze 2 tygodnie zaczaa

Tak wiem doskonale, że na poczatku powienienem powoli rozgrzewać sie i nie przesadzać z obciażeniem.

podczas ćwiczen mięśnie wype3niaja sie krwią dlatego są powiększone kilka dni

Wiem też, że podczas treningu mięśnie wype3niaja sie krwią i są opuchnięte ale wczesniej po przerwach nie miałem tak, że opuchlizna utrzymywa3a sie d3uzej niż 1 godzin wiec sie zdziwi3em.

a opuchlizna pewnie jest dlatego że ćwiczysz prawego bica bardzej, a powinieneś ćwiczyć tym samym ciężarem i tyle samo powturzen

Prawego jak i lewego ćwiczyłem tym samym obciażeniem, tyle samo serii i powtórzeń ale zauważy3em już na poczatku, że prawa reka jest mniej wytrzyma3a i cieżej mi to szło. kiedyś tak nie było.

póki co dzieki. Mam nadzieje, że przejdzie. Posamrowa3em maścią i mam wrażenie, że już troche lepiej

Mam rozumieć, że dopoki mi nie przejdzie zupełnie mam nie awoczya nawet malym, malutkim obciażeniem by roruszaaż Czy jednak coś z tym zrobiaż

GollKu

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 11
zakwas czy cos gorszego?
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 07, 2015, 14:00 »
Raczej nie ćwicz dopoki nie minie całkowicie ten zakwas.
Mia3em coś takiego około 2-3 lata temu,gdy byłem suchar i za3ozy3em sobie ABGymnic na bica i w3aczy3em praiw na maxa.
Nie mogłem łapy potem wyprostowaa i nachrzania3a jak g3upić.
Przeszło po tygodniu.

Michaeli1965

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 9
zakwas czy cos gorszego?
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 07, 2015, 17:33 »
może masz poprosty prawa rękę s3absza

xXxseeqxXx

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 2
zakwas czy cos gorszego?
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 07, 2015, 18:40 »
sam musisz ocenia czy jesteś w stanie ćwiczyć

przede wszystkim pierwsze treningi rob lightowe
10-12 powtórzeń z zapasem

co do tej pompy i twardości mięśnia to dam g3oe że niebawem odczujesz, że to przeszło

pamiętaj żeby oszczedzaa sie przez pierwsze 2 tygodnie

pzdr

Mary58

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 5
zakwas czy cos gorszego?
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 07, 2015, 19:31 »
póki co dzieki. Wasze uwagi i sugestie oczywiście wezmę do serca. Mam nadzieje, że szybko mi przejdzie.

Pozdrawiam ;

Tags: