Autor Wątek: obciazenia........  (Przeczytany 6313 razy)

IbaroolaaI

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 3
obciazenia........
« dnia: Wrzesień 25, 2015, 14:33 »
jakim obcizeniam trenować zeby mięśnie rozrastały sie optymalnie ??? wyciskam 18 kg na klatke a wcale nie mam az takiej duzej, musze nabrać troche masy na klacie.
teraz robie 4 serie - pierwsza seria to 1 kg x 12 powt- druga 11 kg x12- trzecia 11 kgx 12- czwrta 140kg x 6 lub 8 zalezy jak z sila //:-D :-D /skos podobnie tylko troszke miejsze ciezaryjakim ciężarem powinienem robić serie np.
80% mocy czy 70% albo inaczejmoze a duze ciężary ??? ale w sumie powtorzenia robie powoli i dokładnie wiec nie wiem

Grand

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 10
obciazenia........
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 25, 2015, 14:43 »
Pokombinuj z ciwczeniami, np rob cwiczenia hantlami najpierw skos później plaska, poznije skose w dol na maszynie czy sztanga a na końcu rozpietki, albo zaczynaj od wstepnego zmeczenia miesni .Musisz kombinować i zobaczyć jakie cwiczenia i ilość powtórzeń na ciebie najlepiej dzialaja.A jak robisz progresje to możesz robić standardowo 12, 10, 8, 6

kruszyna

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 12
obciazenia........
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 25, 2015, 14:49 »
Optymalnie na masę jest 8 powtorzen, przynajmniej tak jest napisane w linku, który mam w sygnaturze

Coghlann

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 16
obciazenia........
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 25, 2015, 14:52 »
byc moze problem lezy w tym iz zbyt długo robisz masówkę , czasem porządne cykle siłowe potrafia pobudzić mięśnie do optymalnych przyrostow.

markolo__

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 12
obciazenia........
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 25, 2015, 14:54 »
troche nie na temat ale chcialybym sie dowiedzieć jakim planem trenowałeś ze osiągnąłeś az 18 kg na wycisku . jakbys mógł zapodaj plan ( chyba ze to tajemnica )

karolsonBill

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 11
obciazenia........
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 25, 2015, 14:57 »
no i następny co tylko wyciskanie na klatę sie liczy //:-( :-( sorry za off top

Charlene54A

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 10
obciazenia........
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 25, 2015, 15:03 »
18 ładnie :blink: mam kolegę który dźwiga 170kg na płaskiej ale co on nie brał to poezja wszytko wstrzyknie co mu dasz (debil)

markolo__

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 12
obciazenia........
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 25, 2015, 15:04 »
kiler jedni wola wyglądać inni wola dźwigać . ja wole wyglądać przeciętnie ale miec moc jak byk //:-D :-D co mi z tego potem ze mam 2m na 2m jak zakupow ze sklepu nie doniosę ( mocno przesadzam ale co tam ) . każdy jest inny i tego nie zmienisz /

melodisaFor

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 6
obciazenia........
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 25, 2015, 15:08 »
W sumie troche sie zdziwilem, taki staz, takie osiagi, powinieneś juz chyba dawno znaleźć odpowiednia dla siebie technikę dobierania obciazenia.

Fuzoricolll

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 19
obciazenia........
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 25, 2015, 15:12 »
markolo__ myslisz ze treniuje jedynm planem przez 24 tygodnie, pewnie juz jedzie xnastymoze za dużo albo za mało pary wkładasz w klate, mi szerokość klaty bardzo pomogło przenoszenie sztangielka, skończyłem robić jak kiedyś omalo mi na głowę nie spadł krążek ze sztangielki, musze do niego wrocic, Moze mala klata to sprawa genetyczna, sam mam jakas taka troche nie taka klatę

markolo__

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 12
obciazenia........
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 25, 2015, 15:24 »
mozliwe ze jedzie juz xnasty plan ale chciallbym sie dzowiedziec jakim trenował i jaki najlepsze efekty w sile przynosił ( ilość seri , ilość powtórzeń i ciężar )

velocyraptorSo

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 10
obciazenia........
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 25, 2015, 15:46 »
błąd tkwi w twoim progresie jak pisali inni.
Robisz az trzy serie po 12 a jedna po 8 powtórzeń - lipa.
Nie baw sie w glupie %% Dobieraj ciężary tak ze jeśli masz zrobić np 1 powtórzeń to załóż obciazenie takie zeby zrobić te 1 potworzen lub maksymalnie z zapasem jednego powtorzenia.
Wszystkie serie powinny byc ciężkie niezależnie od ilosci powtórzeń a nie tylko ostatnia.

Fuzoricolll

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 19
obciazenia........
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 25, 2015, 16:02 »
no to co ma Ci wszystkie plany pokazywac? Najlepsze efekty w wyciskaniu to w plnach tb będziesz raczej osiągał

IbaroolaaI

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 3
obciazenia........
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 25, 2015, 17:03 »
markolo__ jeżeli chodzi o mój trening to robiłem zawsze 4 serie a powtorenia robiłem tak:- 3 tygodnie 12,12,12,6- 3 tyg 12,12,6,6- 3 tyg 12,6,6,6- 3 tyg 10, 10,10,10i tak wkolko ot cala tajemnica jeżeli chodzi o doping to oczywiście ze był //:-D :-D trenuje 2 lata a przez ten czas ciezko na sucho dojsc do 180jezli chodzi o plan to standard: lawka prosta, skos gora, rozpietki hantlami połączone z wyciskaniem, buterflynigdy nie starałem sie ćwiczyć na sile poprostu stopniowo podnosiłem coraz wiecej i tak jakoś doszło do 180velocyraptorSo....w kazda serie wkładam dużo sily robie prawiena opor

markolo__

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 12
obciazenia........
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 25, 2015, 17:05 »
plan dziwny ale jak doszło do 18 to jednak efekty musial dawać . dzieki za rozpiskę . stosowałeś progresje jak miales 4x1 lub 3x12 i 3x 6 czy tam gdzie było tyle samo powtórzeń to staly ciężar ??

Tags: