Autor Wątek: Trening do korekty.  (Przeczytany 3095 razy)

WBoski

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 6
Trening do korekty.
« dnia: Październik 29, 2015, 10:14 »
znalazłem trening ale jest kilka rzeczy które chciałbym zmienić i prosze o porade.
Wyglada on tak ....Poniedzialek – nogi1.
Przysiady ze sztanga z przodu – 5x12-62.
Przysiady wykroczne ze sztanga – 4x12-6p3.
Martwy ciąg na prostych nogach – 4x12-6p4.
wspięcia na palcach – 5x20pZ nogami chodzi o to ze jak widać cwiczenia te obciążają kręgosłup a chciałbym tego uniknąć mam 2 cwiczenia które mógłbym robić zamiast tego ale co jeszcze dodać zeby taki dzien nie ograniczał sie do tych dwóch cwiczen ?????Wtorek – klatka piersiowa + przód barkow1.
Wyciskanie hantelek na ławeczce płaskiej – 3x12-6p2.
Wyciskanie sztangi na ławeczce skośnej - 3x12-6p3.
Rozpietki na ławeczce skośnej – 3x12-6p1.
Wyciskanie sztangi z klatki - 3x12-6p2.
Unoszenie hantelek przodem siedząc - 3x12-6pTutaj mam pytanko do "wyciskanie sztangi z klatki" niewiem czy chodzi o to ze mam robić to na stojąco czy na płaskiej ???Sroda – wolneCzwartek – plecy + tyl/srodek barkow1.
podciągnie na drazku – 3xmax2.
wiosłowanie sztanga – 3x12-6p3.
wiosłowanie z hantelka – 3x12-6p4.
Martwy ciąg ze sztanga – 3x12-6p5.
Sztrugsy ze sztanga - 3x12-6p1.
Wyciskanie hantelek siedząc - 3x12-6p2.
Unoszenie w opadzie - 3x12-6p Tutaj tak jak wyzej pisałem chodzi o obciazenia kręgosłupa czy mozna właśnie te cwiczenia zastąpić innymi ??Piatek – biceps + tricepsą.
Uginanie ze sztanga - 3x12-6p2.
Uginanie z hantelkami siedząc z supinacja - 3x12-6p3.
Uginanie o kolano lub na modlitewniku hantelka 3x101.
Wyciskanie sztangi lezac - 3x12-6p2.
Uginanie francuskie lezac do czoła 3x12-6p3.
Pompki na poreczach z obciazeniem 3xmaxSobota, Niedziela - wolne Reszta juz jest OK chodzi mi konkretnie o to co pisałem wyzej prosze o pomoc

Niewiadoma-Agne

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 8
Trening do korekty.
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 29, 2015, 10:15 »
tam te wyciskanie w tricepsie to jest w wąskim chwycie nie zapomnij, nie masz przedramion??wyciskanie sztangi z klaty to albo stoisz albo siedzisz jak ci wygodniejw mc dalbym jeszcze jedna serietroche mało na klacie ale pasia co do reszty to Cie nie rozumiem

WBoski

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 6
Trening do korekty.
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 29, 2015, 14:19 »
No to jeszcze raz chodziło mi o to ze w tym planie napisane byly cwiczenia które obciążają kregoslup, jak wiesz wiele źródeł mówi ze hamują one wzrost dlatego prosiłem o podanie mi innych cwiczen na te partie które są tam akurat wypisane które nie bede obciążały kręgosłupa wiec mc odpada tak wogole jeśli ten plan jest do du** to postaram sie napisać jakiś swoj własny /

DUNAGAN

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 9
Trening do korekty.
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 29, 2015, 16:26 »
Jeśli nie chcesz obciążać kręgosłupa, to nogi musisz robić na maszynach.
Poza łydkami, które da się robić siedząc.
Wszystkie stojące ćwiczenia, zamień na siedzące, wyrzuć martwy ciąg... z czego praktycznie jedynie MC i przysiady mogą Ci zaszkodzić jakoś na kręgosłup.Aha, MC możesz chyba jedynie zastąpić wznosami tułowia leżąc na brzuchu - taka kołyska.Jesteś młody, czy masz jakiś problem z kręgosłupem, że się tak boisz go obciążać ?

Niewiadoma-Agne

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 8
Trening do korekty.
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 29, 2015, 16:31 »
plan jest dobry jedynie co w nogach możesz robić to wyprosty i wspięcia w plecach na dolna czesc troche lagodnijesze są opady tułowia ze sztanga za karkiem

WBoski

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 6
Trening do korekty.
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 29, 2015, 16:42 »
tzn niemam problemów z kręgosłupem ale jak wczesniej ćwiczyłem i robiłem plecy czy nogi to potem odczuwałem bol w kręgosłupie a pozatym chce urosnąć /

Tags: