Autor Wątek: Szpagat w krotkim czasie.  (Przeczytany 4516 razy)

b0xer

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 8
Szpagat w krotkim czasie.
« dnia: Październik 21, 2015, 09:55 »
Jakie ćwiczenia są najlepsze, aby zrobią szpagat w krótkim czasie ??

Awiczy3em już raz przez 2 miesiące i udało mi sie dojoa do 18 cm nad ziemie. Nie mogłem dojoa do samej ziemii...

Ruizz

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 13
Szpagat w krotkim czasie.
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 21, 2015, 10:33 »
Skoro cwiczyles, i dawało to rezultaty, to powinieneś znac skuteczne cwiczenia rozciagajace.
Piszesz, ze doszedłeś do 18 cm nad ziemia.
Skoro ćwiczyłeś dalej i nie mogłeś dojsc do samej ziemi, to moze znaczyc, ze nie masz maksymalnej ruchliwości w stawie biodrowym i to moze byc the end twoich mozliwosci.

Latimerrr

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 3
Szpagat w krotkim czasie.
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 21, 2015, 10:37 »
Ja szpagat zrobiłem pe3en w 3 dni ! ale ty było 2 lata temu gdy jeszcze trenowałem Break Dance ale teraz tez bym zrobił ! wykonywałem dużo cwiczen rozciągających typu:Robisz lekki szpagat i zaczynasz sie kołysać wtedy schodzisz caraz niżej i niezej ! Tylko Trening ! nic po za tym no i oczywiesnie ruchliwość kordynacja ruchu !

Ruizz

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 13
Szpagat w krotkim czasie.
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 21, 2015, 11:03 »
do szpagatu koordynacja ruchowa akurat nie jest potrzebna.
Chyba, ze chcesz zrobić szpagat w wyskoku, to wtedy inna sprawa :lol:

xXxRadosławxXx

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 4
Szpagat w krotkim czasie.
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 21, 2015, 11:15 »
Jak wiesz szpagat zalezy od gibkooci a gibkość to ruchomość odc.
ciała w poszczególnych stawach.
Na jej poziom wpływa oczywiście temperatura i elastyczność miesni, ruchomość staw., elastyczność więzadeł i sciegien.Mozesz wykorzystać rozciaganie statyczne, sprężynujące b1dz stretching dla sportu.
Awicz codziennie ok 30-4 min i moze jakoś bedzie choć prawdę mówiąc jeżeli nigdy nie robiłeś szpagatu to wiedz jedno ze gibkość kształtujemy od 5-6 roku zycia do ok 14 a potem ja tylko podtrzymujemy wiec byc moze bedzie to dluga i mozolna praca oby nie na marne.Pozdrawiam.

b0xer

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 8
Szpagat w krotkim czasie.
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 21, 2015, 11:35 »
Latimerrr - opisz mi to ćwiczenie, bo słabo coś zajarzy3em... troche wolny jestem :-) :-) :-)

Jamika-1992

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 3
Szpagat w krotkim czasie.
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 21, 2015, 11:46 »
Skoro ćwiczyłeś dalej i nie mogłeś dojsc do samej ziemi, to moze znaczyc, ze nie masz maksymalnej ruchliwości w stawie biodrowym i to moze byc the end twoich mozliwosci.

heh straszne diagnozy wystawiasz Ruizz o ruchomooci w stawach... tam jest panewka i głowa kosci udowej, panewka jest troche g3ebiej niż równik głowy k. udowej i to ogólnie rzecz bior1c ogranicza ruchomooa, myse ze to nie nie w tym tkwi problem, trzymają cie w3okna ścięgna pachwinowego mogłeo kiedyś przedobrzya z tym i teraz masz problemy z faktycznym go rozciągnięciem ale ogólnie rzecz bior1c to polecam Streetching Mariana Listowskiego, ale to nie jest taki strikte steetching jak to laski śmigają to typowe cwiczenia rozciągające... a nie budowanie kondycji
pzd

BarryCa

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 3
Szpagat w krotkim czasie.
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 21, 2015, 12:33 »
b0xer wiem ze mnie nielubisz!! ale to nie powód zeby robić nowy post o tej samej tematyce w innym dziale (spojz do dzialu związanym z fitnesem) tam od dawna jest post o szpagacie...
Kordę jesteś adminem ale niewiem za co!!
pewnie mnie predzej czy później zbanujesz za takie posty no ale to co mowie to prawda, ja nielubie kryć si z tym co czuje:D nieraz wychodzi mi to na zle... CO CIE bOLI

CANTAMES

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 11
Szpagat w krotkim czasie.
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 21, 2015, 12:44 »
BarryCa takie wywody prosze na PW ok Zobacz ile jest tematów takich samych o kreatynie.........

Wracając do tematu to ja również kiedyś probowaćem zrobią szpagat, trenowa3em, rozciąga3em mięśnie i ociegna, ale później już mi sie nie chciało. Najłatwiej robi sie szpagat w młodym wieku.

Plastek1977

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 8
Szpagat w krotkim czasie.
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 21, 2015, 13:04 »
szeroki, d3ugi, na ziemi przy ocianie , na krzes3ach jakikolwiek każdy potrafię :D
,gdybym tylkom potrafi3 ...... normalnie ale to inny dział...

Ab1ga1l

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 13
Szpagat w krotkim czasie.
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 21, 2015, 13:54 »
ja szapgat robiłem jak byłem dzieckiem teraz to tylko marzenia

Kalfixx

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 5
Szpagat w krotkim czasie.
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 21, 2015, 15:26 »
co do szpagatu to tylko i wy3acznie cwiczenia rozciągające w wieku 15 lat zapisując sie na kick-boxing w ciągu miesiąca zrobiłem juz caly szpagat :!: także pleci3 bym cwiczenia rozciągające mięśnie dwugłowe iczworog3owe ud oraz przywodzicieli :!:

Brault-Osley

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 4
Szpagat w krotkim czasie.
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 21, 2015, 19:27 »
Ja jak byłem młody robiłem wszystkie szpagaty na krzeslach. Teraz troche pdoroslem przypakowałem na siłowni i został mi tylko zwykly, ale jakbym sie chwile porozciągał to do turka tez zejde. Duza role odgrywają biodra. Ja np do teraz schodzę do zwykłego bo przy wszystkich kopnieciach w tkd jest taki szpagat uzywany.

b0xer jak sie chcesz fajnie rozciągnąć to najlepiej po goracej kompieli z dodatkiem soli wtedy mięśnie są fajnie rozluznione. Rob glownie takie cwiczenia zejdź do rozkrku usiądź do ciągaj sie do nóg do srodka i co chwile powiększaj rozkro dociągaj sie przytrzymuj na chwile, później wstań ustaw gdzieś nogi na szerokość bioder i napnij mięśnie tak jakbys chciał ściągnąć nogi do srodka ale nogi zostają rob to tak mocno zeby ci sie nogi trzęsły wytrzymaj tak z 3 sekund i zejdź maksymalnie do szpagatu ile dasz rady poloz ręce na biodrach i wytrzymaj tak chwile wstań pokręć biodrami i zrob tak 3 razy. później możesz np przed telewizorem siąść w rozkroku zaprzeć nogi o coś i jak cie bol bedzie puszczał co ileś minut to sie bardziej dociągnąć porobisz tak i będziesz mistrz

z1el0ny

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 14
Szpagat w krotkim czasie.
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 21, 2015, 21:30 »
jeżeli mam 16,5 roku(dokladnie) to jest szansa ze jak sie bede rozciągał to zrobie szpagat bo z tego co xXxRadosławxXx to wszyscy byli by prawdopodobnie sztywni , a są jakoś ludzie co maja ponad 3 lat i zrobią szpagat,moja nauczycielka z podstawówki miala chyba z 52 lat i robiła szpagat , czyli co o 14 lat utrzymywała go przez caly cas sie rozciągając ????????
Czy mam szanse na szpagat, ale szczerze ????

z1el0ny

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 14
Szpagat w krotkim czasie.
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 22, 2015, 09:29 »
jeżeli mam 16,5 roku(dokladnie) to jest szansa ze jak sie bede rozciągał to zrobie szpagat bo z tego co xXxRadosławxXx to wszyscy byli by prawdopodobnie sztywni , a są jakoś ludzie co maja ponad 3 lat i zrobią szpagat,moja nauczycielka z podstawówki miala chyba z 52 lat i robiła szpagat , czyli co o 14 lat utrzymywała go przez caly cas sie rozciągając ????????
Czy mam szanse na szpagat, ale szczerze ????

Tags: