Autor Wątek: Dieta wysokotluszczowa - number one  (Przeczytany 3334 razy)

Tod__

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 8
Dieta wysokotluszczowa - number one
« dnia: Listopad 15, 2015, 17:34 »
znalazłem w internecie fajny artykuł oto i on:

poniżej przedstawiam artykuł i opis jak powinni odżywiać sie sportowcy ludzi epodejujacy szeroka aktywność sportowo - rekreacyjna, przy zastosowaniu Zywienia Optymalnego.

Wiele pytań mlodych osób zainteresowanych zywieniem optymalnym kierowanych do Naszego Doktora i doradców żywieniowych dotyczy zywienia mlodych ludzi uprawiających sport dla przyjemności i poprawienia kondycji oraz sportowców wyczynowych. Wobec wzrastającego zainteresowania dieta optymalna, sprawnością fizyczna i - z drugiej strony - plaga otyłości wśród dzieci i mlodziezy, budujace jest to, ze czesc z nich zaczyna rozumieć problem prawidłowego odzywiania. Musimy umiec doradzić i tej bardzo pokaźnej grupie mlodziezy. Mlodzi ludzie trafiają do roznych klubow sportowych i silowni, i poprzez popularne miesieczniki, rady kolegów i instruktorów korygują swoj sposob odzywiania, kierując sie kalorycznością pokarmów oraz - bardzo często - uzupełniając dietę drogimi preparatami proteinowymi lub węglowodanowymi suplementami i sterydami.

W marcowym numerze popularnego miesięcznika Muscle & Fitnes z 1996 r. natknęłam sie na rady dr. n. med. Mauro Di Pasquale w artykule Dieta anaboliczna - sposob na muskulature. Autor dyskredytuje role diety węglowodanowej jako najlepszej dla kulturystów i pisze: dieta wysokotluszczowa wytwarza w organizmie środowisko hormonalne, sprzyjające przybieraniu masy miesniowej, wydzielanie testosteronu i hormonu wzrostu jest stymulowane w sposob naturalny, a wydzielanie insuliny jest kontrolowane. Uwazam, ze dieta wysokotluszczowa ogranicza akumulacje tluszczu w organizmie, maksymalizując jednocześnie wzrost muskulatury. Moje doswiadczenia z kulturystami wskazuja, ze nie Cierpic oni na wahania nastrojowe, powszechne u stosujących dietę wysokoweglowodanowa. spożywanie dużej ilosci protein, często trudne w przypadku diety weglowodanowej, nie jest az tak trudne w przypadku diety anabolicznej. Powszechne w przypadku diety wysokoweglowodanowej, olbrzymie wahania wagi ciała ulegaja ograniczeniu w przypadku diety anabolicznej, spalającej tluszcze. Autor zaleca, aby w okresie przejściowym spożywać 55-60% kalorii z tluszczu, 30-35% kalorii z protein i 5-8% z weglowodanow. W weekendy zaleca zwiekszenie spożywania węglowodanów do 45-60%, proporcjonalnie kosztem tluszczy i bialek. Autor omawia tez pozytywne aspekty zdrowotne diety wysokotluszczowej, stwierdzajac, ze według jego obserwacji i doświadczeń prawidłowo stosowana sprzyja zdrowiu.

Zalecenia doktora Pasquale są bliskie modelowi zywienia proponowanego przez doktora Kwasniewskiego. mogłabym przytoczyć wiele jeszcze przykładów i cytatów świadczących o tym, ze specjaliści w sprawie odzywiania sportowców miotają sie i nie wiedza jakie zalecenia kierować w stronę swoich podopiecznych, aby skutkowały wieksza wytrzymałością i sprawnoscia, lepsza muskulatura i nie powodowały schorzeń stawow, układu krazenia, impotencji wśród osob, które w młodości uprawiały intensywnie sport. Pewnie długo jeszcze bedzie trwala wśród naukowców batalia o wyższości Wielkiej Nocy nad bożym Narodzeniem, czyli co lepsze weglowodany, czy tluszcze. Nawet jeśli ewidentne beda wyniki sportowców odżywiających sie wysokotluszczowo, to i tak fobia przed tluszczami nasyconymi bedzie intensywnie wspierana przez producentów odzywek: D-rybozy, L-karnityny, anabolików i innych cudownych a drogich preparatow, doprowadzający do ruiny zdrowie i kieszen sportowcow. Tymczasem i tu dzieją sie nieprzewidywalne rzeczy. Niezglebionym źródłem wiedzy i niestety, bardzo często tez dezinformacji jest Internet. Tym bardziej, ze należy do mediow bardzo szeroko rozpowszechnionych wśród mlodziezy. Ma coraz wiekszy wpływ na roznego rodzaju mody i obowiazujace mity, ze należy do mediow bardzo szeroko rozpowszechnionych wśród mlodziezy. Wiedza o tym specjaliści od marketingu i robią co moga, by sprzedac swoje produkty. Zadaja sobie wiele trudu, by produkować i uaktualniać tak wiele stron internetowych.

szukając materialow do tego artykułu poswiecilam wiele nocnych godzin na przeglądanie co ciekawszych stron WWW i doprawdy nie znalazłam strony traktującej o odzywianiu sportowcow, gdzie nie pisałoby sie o diecie optymanej. Jest to najczęściej poruszany temat. Niech przykładem bedzie portal Polskiej Kulturystyki, gdzie wieczorami bywa jednocześnie na stronie po 5 osob. Od 11 czerwca temat diety bogatotluszczowej został wywołany poprzez list jednego z uczestników Forum: Od 2 tygodni jestem na diecie wysokotluszczowej (taka zmodyfikowana dieta Kwaśniewskiego ze zwiekszona ilością bialka). Efekty natychmiastowe i rewelacyjne. Wagowo schudłem ok. 3-4 kg, ale wizualnie poprawia sie z dnia na dzien. Codziennie widze u siebie jakieś nowe zlobienia i wciecia. Wprawdzie jest jeszcze troche tłuszczyku do zgubienia, ale jest super. A moje ulubione dania to parowki z roztopionym serem (podgrzane w mikrofalowce), polane majonezem. Jem dużo całych jajek, tlustego sera (bialy, żółty i topiony), ryby (smazony łosoś w smietanie - pycha), kielbaske. Zapraszam do dyskusji fachowców i laików o zaletach, wadach i doświadczeniach z taka dieta. wiadomość ta została przeczytana 38313 razy, a dyskusja zawiera 75 stron! Mozna wnioskowac, ze wielu mlodych ludzi uprawiających sport, probuje odżywiać sie optymalnie. Niestety, brak właściwych informacji i wiedzy moze powodować zle efekty. Wielu internautów stosujących dietę wysokotluszczowa, chce dowiedzieć sie wiecej stad apel do młodzieży optymalnej: stwórzcie stronę intenetowa, ktora dawałaby rzetelne informacje o zywieniu optymalnym dla mlodych aktywnych; bierzcie udzial w dyskusjach internetowych.

wykorzystując wiedze doktora Kwaśniewskiego i moje wlasne doswiadczenia mozna wskazac, ze zywienie optymalne jest najlepszym sposobem odzywiania dla wszytkich uprawiających sport, we wszystkich dycyplinach i na roznych poziomach intensywności treningu. Nie należy bac sie spadku wytrzymałości ani umiesnienia.

A oto jego źródło i pełen tekst:

Jestem zachwycony i ide zaraz wpitalac tluszcz.

cicik-91

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 7
Dieta wysokotluszczowa - number one
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 15, 2015, 17:39 »
posiadam książkę : dieta optymalna kwasniewskiego. I po przeczytaniu przykładowych diet uważam ze jest to niewykonalne. A juz napewno nie dla sportowow.
Dalej idąc wszystkie potrawy obojętnie czy jest to sniadanie czy obiad czy kolacja wymaga pewnego czasu by je przygotowac.

przykładowy dzien :

sniadanie : szynka gotowana (70g), 2 placki (100g), masło ( 30g), kakao( 5g), mleko pelne(2 ml)

obiad : bulion z dwoma zoltkami (bulion 2 ml), pieczen wieprzowa z karkówki (110g), marchewka zasmazana (100g), frytki (100g), sok owocowy z woda ( 2lyzki soku na szklankę wody)

kolacja : zupa mleczna (250g), 2 jajka (100g), masło (50g)

w takim dniu mamy : bialko 75g, tluszcz 212 g, węglowodany 54 g
kcal 2422

przy czym : cytat : podany jadłospis rozni sie nieco od podanych norm, zawiera wiecej kalorii i bialka w stosunku do tluszczu ... po dwóch tygodniach otyli ludzie tracili na wadze średnio 3,5 kg ( od 1 do 14 kg)
a ludzie wychudzeni przybierali na wadze średnio 2,6 kg ( 1 do 5 kg)

cicik-91

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 7
Dieta wysokotluszczowa - number one
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 15, 2015, 17:40 »
dalej idąc : przy zywieniu optymalnym zapotrzebowanie człowieka na bialko i energie jest najniższe ze wszystkich rodzajów diet. DLa człowieka dorosłego nie przekracza 5 g bialka i 2 kcal/dobe produkty niejadalne :
- cukier, slodycze
- miod,
- owoce i przetwory owocowe
- ryz i kasze
- chleb i pieczywo
- ciastka, kluski i potrawy mączne
- ziemniaki
- maka ziemniaczana, budyn, kisiel
- groch i fasola
- słodzone płyny
- inne produkty pochodzenia roślinnego
- sol

michcristX54

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 11
Dieta wysokotluszczowa - number one
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 15, 2015, 21:19 »
Z poczatku stosowania tej diety organizm przezywa szok inaczej mówiąc bo zamienia energir z tlusczow i hormon trzustki lipaza musi sie przestawić na trawienie z sacharydów na tłuśćże 3 dni są najgorsze jest sie wyczepanym ale gdy juz organizm zacznie zamieniać tłuśćże na energie możemy spodziewać sie dużych efektow ze spalenia tkanki tlusczowej Psycho mogłeś wklejic caly ten artykuł bo ciekawy jest chyba sie go podwiesi :D

gotewenoegg

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 10
Dieta wysokotluszczowa - number one
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 15, 2015, 21:45 »
mój stata stosował dietę optymalna i wiecie co po 5latach wyladowal w szpitalu
zaduzy poziom horesterolu zbyt mala waga miesniowa moim zdaniem dieta optymalna to jedno
wielkie gówno !!

michcristX54

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 11
Dieta wysokotluszczowa - number one
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 15, 2015, 21:55 »
Ta dieta jest na zrzucenie tkanki tlusczowej i caly czas nie mozna na niej polegać bo to są tłuśćże i wpływają na zle LDL lub dobry HDL we krwi a dieta jest skuteczna

Tod__

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 8
Dieta wysokotluszczowa - number one
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 15, 2015, 21:59 »
Chyba widze teraz ten artykuł na glownej, ale trafiłem w temat . Ciekawy jestem jakie efekty przyniesie mi ta dieta ale nie bede jej teraz jeszcze wrzucal.
A artykuł mogę wkleić ale juz go chyba ktoś na glowna przeniosl.

Matrix_P83

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 13
Dieta wysokotluszczowa - number one
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 15, 2015, 22:10 »
dieta Kwaśniewskiego jest o tyle zla, ze nie analizuje tego, jakie tluszcze są dobre (podnosza dobry cholesterol a obniżają zly) a których powinniśmy unikac. Dlatego właśnie twój tata wyladowal w szpitalu. ja uwazam, ze ta dieta jest o tyle ciekawa, ze na jej bazie mozna ułożyć ciekawa diete, w której tluszcze beda mialy wiekszy udzial niz w zwyklej diecie, a rownowaga miedzy poszczególnymi makroskładnikami zostanie zachowana.

NIGDY NIE BIERZCIE NICZEGO dosłownie I BEZ KRYTYCZNIE - PRZEANALIZUJCIE TO I POTEM PODEJMIJCIE DECYZJE

Tod__

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 8
Dieta wysokotluszczowa - number one
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 15, 2015, 22:13 »
dokładnie jak mówisz tluszcz tluszczowi nierowny, smalec to nie oliwa z oliwek.
Ja stosuje dietę zmodyfikowana bardziej zblizona do twojej wersji i jestem naprawdę zadowolony

Tags: