Autor Wątek: Kaptury  (Przeczytany 3649 razy)

ZAWIR

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 8
Kaptury
« dnia: Listopad 14, 2015, 23:40 »
Witam

Macie jakiś pomysl jak zakatować kaptury bo mi nie chcą rosnac. ćwiczę je raz w tygodniu w poniedzialek z klata i tricem:

sztrugsy sztangielkami:
1x12 po 15kg na strone(lapke)
1x12 po 20kg j.w.
1x1 po 25kg j.w.
1x8 po 30kg j.w.

sztrugsy sztanga:
4x1 po 40kg

rozmachy ze sztangielkami:
4x1 obciazenia nie pamiętam

p.s.
Robie na każdym treningu po min. 1 brzuszkow na skośnej czy mogę dozucic sobie dotego 6-w wieczorkiem?

Z gory dzieki za wypowiedzi

kedarr

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 8
Kaptury
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 15, 2015, 00:34 »
jak brzuszki to nie 6w moim zdaniem 6w wystarczy )

Monika_

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 7
Kaptury
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 15, 2015, 07:09 »
Czesc!

Dobrym cwiczeniem na kaptury są wzniosy sztangielek w opadzie tulowia.. Poczytaj na necie jak dokładnie wykonywać to cwiczenie..!

Pozdro!

Pawelloss1973

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 11
Kaptury
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 15, 2015, 09:15 »
juz chyba ci odpowiadałem na ten brzuch na siłowni rob 15-25 powtórzeń w 3 seriach z obciazeniem dokładnie to sztangielka za glowa a w domu rob 6 weidera

ar1an

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 16
Kaptury
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 15, 2015, 09:49 »
rob tylko 4 serie na kaptury 8 to za dużo

ZAWIR

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 8
Kaptury
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 15, 2015, 09:52 »
Do kedarr: mój problem polega na tym ze po tych 1 brzuszkach wcale nie czuje zebym specjalnie je skatował i dlatego chciałem 6w dozucic. Mam tez taki plan co by nie zrobić mniej powtórzeń na skośnej za to z wiekszym obciazeniem np zamiast hantli 2,5 kg(razem5kg) uzyc np talerza 1 albo 2 i robić sobie po 3 serie po 20. A potem na wieczor 6w. Tymi z obciazeniem bym robił pompe a tymi w domu roziagal i wzmacniał oraz odtluszczal. Prosze wyprowadźcie mnie z bledu jeśli mój pomysl nie ma sensu.

Do ar1an: jednocześnie zwiększyć obciazenie? np do 40kg na strone?? czy ta partia nie lubi byc ostro trenowanaż odpisz jak będziesz mial chwilkę

ar1an

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 16
Kaptury
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 15, 2015, 10:11 »
rob takim ciężarem abys dal rade zrobić 1 ruchow i rob 4 serie

Cuper85

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 15
Kaptury
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 15, 2015, 13:30 »
kaptury nie lubia byc ostro trenowane.
4 s na tydzień to max, jeżeli ciagle robiłeś sztangielkami to zmień na sztange, albo odwrotnie... Przy wykonywaniu powtorzenia ważne jest zebys nie stawał na palce.... ja ciagle nad tym pracuje....

ZAWIR

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 8
Kaptury
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 15, 2015, 13:33 »
Wyglada na to, ze przetrenowywałem te partie miesni i moze dlatego nie rosly, bo sila szla spoko.
Dzieki wszystkim za wypowiedzi postaram sie zastosować do waszych wskazowek.

Dyczko__

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 13
Kaptury
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 15, 2015, 13:41 »
przetrenować czyli nie dac mu czasu na odpoczynek-regenaracje-rosniecie . ja słyszałem ze ejst to partia mięśnie ktora najszybciej rosnie, i ja pwoiem tak widze ze szybko rosnie ale jak sie odpowidnoi dobierez ilość cwiczen.
ja bym popatrzyła na plan zawodowco w stylu marszewskiego,krakowskiego i podzilil to na 4 razy i to robil.
ja propnuje 4 serie szruguso z pozadym obcizeniem

yungqq1982

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 13
Kaptury
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 15, 2015, 13:42 »
Mi ostatnio brat pokazał b.fajna technikę wykonywania tego cwiczenia (dla niektórych moze bedzie ona oczywista ale ja zawsze inaczej cwicyzlem) a po tej to na drogi dzien gwarantowane zakwasy na kapturach ze ledwo będziesz zginal glowa
Wiec tak bierzesz sztangę albo sztangielki (duuuzy ciezar) ale nie bez przesady bierzesz sztange/sztangielki w ręce podciągasz samymi kapturami do gory jak najwyzej sie da az będziesz czul jak CI barki i kaptury beda ściskały szyje i przytrzymujesz tak na ok 1-2 sek potem opuszczasz do dołu dość szybko i gdy ciężar bedzie juz na dole pozwalasz mu swobodnie opadać az czujesz jak Ci sie kaptury rozciągają i pękają więzadła poprostu z ciężarem jak najniżej nie zmieniając pionowej pozycji po czymgdy na dole przytrzymasz 1-2 sek robisz jeszcze lekki podrzut na ćwierć pełnego ruchu (tak jak by Ci ten ciężar spadł na sprężyny i sie lekko odbil) i znowu po tym odbicu wracasz do pozycji wyjściowej i zacyznasz kolejne powtorzenie glowa powinna byc pochylona do przodu przy tym cwiczeniu 4-5 serii wsyatrczy zebnys mial zakwasy Ań drogi dzien jak dokładnie wykonasz to cwiczenie...

ar1an

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 16
Kaptury
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 15, 2015, 14:18 »
Oli tez tak robie heh zakwasy byc są ; i kaptury tez chyba rosna ;

LFoxall

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 2
Kaptury
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 15, 2015, 14:22 »
Je tez głowę czymie caly czas skierowana na dol ale nie przytrzymuje ciężaru bede musial to sprobowac chociaż nawet i bez tego mi kaptury rosna

ZAWIR

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 8
Kaptury
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 15, 2015, 15:00 »
dobre dzieki musze sprubowac, poniedzialek juz jutro napisze czy mi popękały wiązadła

Tags: