Autor Wątek: 23 letni chudzielec chce trenowac, ale nie wie jak - pomocy!  (Przeczytany 3961 razy)

W1ndy

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 6
23 letni chudzielec chce trenowac, ale nie wie jak - pomocy!
« dnia: Grudzień 22, 2015, 12:12 »
Witam wszystkich.
Jestem 23 letnim chudzielcem od 1 lat siedzącym przy komputerze. Mam 180cm wzrostu przy 70kg wagi.
Chcia3bym zrobią coś żeby wyglądaa jak człowiek, ale problem w tym, że nie mam na to zbyt wiele czasu. Praktycznie całymi dniami pracuje i jedynie poYnym wieczorem znajduje odrobinę wolnego czasu.
Czy da sie domowymi metodami zrobią cos, aby jak u normalnego i zdrowego faceta, pojawi3y sie u mnie mięśnie. Nie wiem, jakao dieta, program domowych ćwiczen czy coś w tym rodzaju. Nie wymagam wiele, chciałbym jedynie aby moje cia3o wyglądało normalnie, tak jak powinien wyglądaa facet.
Prosze o pomoc wszystkich, którzy znają sie na tych rzeczach i którzy byliby w stanie mi dopomoc.
Z gory dziekuje za wszystkie wskazowki.
Pozdrawiam.

Wulek1990

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 12
23 letni chudzielec chce trenowac, ale nie wie jak - pomocy!
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 22, 2015, 14:03 »
W1ndy jeśli chodzi o dietę to poszukaj w dziale odżywianie i dieta, jeśli chodzi o trening to podstawowe pytanie czy posiadasz jakiś sprzęt do ćwiczen bądź masz do jakiegoo dostęp ?
Jeśli chodzi o ten domowy sposob to nie ma przeciwskazan, czeoa z nas również ćwiczy w domu.

ludiiPol

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 9
23 letni chudzielec chce trenowac, ale nie wie jak - pomocy!
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 22, 2015, 14:24 »
Tak to prawda wielu z nas ćwiczy w domu nie z koniecznoszci lecz z wyboru!! Ja u siebie posiadam tylko 2 hantle 15 kg ławeczkę plaska(z możliwością skośnej w gore)(wszystko robione) gryf i 81kg krążków trybow ze złomu itd!!! Ale to mi wystarcza mogę ćwiczyć praktycznie kazda czesc ciała napisz czy coś posiadasz jakiś sprzęt tak jak pisał Wulek1990 lbo czy zamierzasz coś posiadac!!!!!

Abel

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 12
23 letni chudzielec chce trenowac, ale nie wie jak - pomocy!
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 22, 2015, 15:04 »
czesc chciałbym sie dol&czyc do tematu...chodzi oto ze ja tez mam taki problem ale mam sprzęt ławeczke 150kg odci1żenia hantle i ine duperele ..........NA TYM FORUM NIEMA treningów DLA POCZATKUJYCYCH był temat o treningach ale jak przeczytałem to jakao osoba sie wypowiedziała i niedała jakiś istotnych uwag jak byocie mogli jakieś treningi 3 razy w tygodniu zamieocia to było by COOL

jak coś to napiszcie na gg 3133262 THX

Nilda_XVS

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 9
23 letni chudzielec chce trenowac, ale nie wie jak - pomocy!
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 22, 2015, 15:07 »
Abel - powiedz ile ważysz jaki masz wzrost i ile lat, jaki chcesz trening na masę poprostu czy na zeYbe

ImikomiI

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 14
23 letni chudzielec chce trenowac, ale nie wie jak - pomocy!
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 22, 2015, 15:51 »
Freddy 23

ja np. mam tylko 1 hantelke 8 kg, ale sprzęt wcale nie jest potrzebny do ćwiczenia w domu. Podam Ci kilka ćwiczen, które z powodzeniem możesz na początek wykonywaa w domu, żeby przyzwyczaia w ogole mięśnie do ruchu:

- na początek rozgrzewka - rozruszaj wszystkie mięśnie ciała od stop do gLowy, ponaciągaj sie, żebyo nie pozrywa3 ociegien i mięśni podczas ćwiczenia, zresztą rozgrzewkę na pewno pamiętasz z lekcji WF-u z podstawowki;

- skoro jest, jak twierdzisz, poYny wieczor gdy masz troche czasu na ćwiczenie, to nie ma co robią d3ugiego, cie?kiego treningu tylko tak 2 do 3 min., a wiec proponuje 9 ćwiczen po 3 serie każde, ilość powtorzen, zale?nie od tego ile dasz rade zrobia. będziesz potrzebowa3 1 hantli (niekoniecznie takiej, jak1 trzyma Ronie Coleman w emblemacie ludiiPol ) ok. 5 - 8 kg

ok. cwiczymy:

- SERIA 1 -
Aw. 1 - biceps - hantl1 - stoisz, ręce wzd3u? tu3owia, jedna reka trzyma hantle, 3okiea stoi w miejscu, zginasz rękę w 3okciu ile dasz rade, zmiana reki,
Aw. 2 - przysiady - 5 powinno wystarczyć, chyba że nie wydolisz,
Aw. 3 - barki - hantl1 - stoisz, ręce wzd3u? tu3owia, jedna trzyma cieżar, podnosisz ją ca31 na wysokooa głowy albo do pionu, zmiana reki,

serie 1 powtarzasz 3 razy.

- SERIA 2 -
Aw. 1 - triceps - hantl1 - stoisz, reka z ciężarem nad głową, 3okiea w miejscu, zginasz rękę w 3okciu i opuszczasz ciężar za g3owe i podnosisz, ile dasz rade, zmiana reki,
Aw. 2 - łydki - stoisz w lekkim rozkroku i wspinasz sie na palce,
Aw. 3 - grzbiet i czeoa ledYwiowa - k3adziesz sie na brzuchu, nogi blokujesz pod kaloryferem bądź czym innym, ręce splecione za głową i unosisz g3owe ramiona i klatke do gory,

serie 2 powtarzasz 3 razy.

- SERIA 3 -
Aw. 1 - pompki
Aw. 2 - brzuszki
Aw. 3 - przedramię - bierzesz g1bke i ociskasz ją w d3oni ile dasz rade, zmiana d3oni,

serie 3 powtarzasz 3 razy

Awicz tak codziennie.

I to tyle. porusza3eo wiekszooci1 mięśni, możesz sie ponaciągaa jeszcze, obejrzea film i po3o?ya sie spaa Myśle, że na początek taki trening Ci wystarczy, zresztą sprawdY sam.

Loretta_H

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 8
23 letni chudzielec chce trenowac, ale nie wie jak - pomocy!
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 22, 2015, 19:00 »
FREDDY... wieczorna pora na trening, to wspaniała pora.
Jak wiemy najwiecej testosteronu wydziela sie podczas snu.
Jeżeli wykonamy porządny trening przed snam, testosteron od razu uderzy w nasze rozgrzane mięśnie ;-) Później napisze ci konkretny plan dla początkujących na pierwsze 4 tygodnie przygód z kulturystyk1, ogólne zasady, ilooc serii, rodzaj ćwiczen.

Wulek1990

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 12
23 letni chudzielec chce trenowac, ale nie wie jak - pomocy!
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 22, 2015, 21:12 »
Kirk pamiętaj że W1ndy dopiero bedzie zaczynał ćwiczyć a wiec nie poleca3bym mu tak ja Ty wykonywania tylu powtórzeń ile wydoli bo nie o to chodzi aby na samym poczatku ioa na maksa.

Loretta_H

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 8
23 letni chudzielec chce trenowac, ale nie wie jak - pomocy!
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 22, 2015, 21:44 »
Macie już dobry plan dla początkujących, tylko go trzeba podwiesia

ludiiPol

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 9
23 letni chudzielec chce trenowac, ale nie wie jak - pomocy!
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 22, 2015, 22:48 »
poniedzialek klatka biceps
klatka
-wyciskanie na płaskiej 3 x 6
-wyciskanie na skośnej 3 x 6
- rozpietki 3 x 8 (male chantelki naprawdę lekkie) ucz sie wykonania
biceps uginanie ze sztanga 3 x 6
uginanie ze sztangielkami 3 x 6
w podpoze o kolano 3 x 6
wtorek
barki
-wyciskanie sztangi zza karku 3 x 6
-jezeli masz ekspander to proponuje rozciaganie ekspandera stojąc i w opadzie tlowia 3 x 1 - podciąganie do brody 3 x 6
łydki
 wspięcia na palce 4 x 15-2 czwartek
plecy
-podciaganie sztangi do klatki w opadzie tlowia 3 x 6
-podciaganie na drazku(drazek możesz w domu zamontowac) 4 x 4(na poczatek
triceps
wyciskanie w wąskim uchwycie 3 x 6
-prostowanie reki w łokciu w tyl podpor jedna reka o ławkę 3 x 6
pićtek nogi przedramię
nogi wykroki z hantelkami 3 x 8
przysiady 3 x 6
przedramię uginanie nadgarstków w podpze rk na olanach 3 x 6
uginanie rak ze sztanga nachwytem 3 x 6

Ten trening wydaje mi sie odpowiedni liczbę serji i owtorzen będziesz zwiększał z czasem ale najpierw przyzwyczaj organizm!!!
Dobrym rozwiazaniem był by trening ogólnorozwojowy 3 razy w tygodniu w poscie witam jestem ... w dziale trening podalem przykład ogólnorozwojowego i z tamtad mozez wybrać cwiczenia mozliwe do wykonania w domu!1 Zobaccz tamten post

Leedom64

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 6
23 letni chudzielec chce trenowac, ale nie wie jak - pomocy!
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 22, 2015, 22:54 »
mam oto trening specjalnie dla ciebie zabieganego człowieka:

KLATA
wyciskanie na ławce 4x8-15
wyciskanie na ławce skośnej 3x8-15

BARKI
wyciskanie siedząc 4x8-15
unoszenie ramion bokiem lub przodem 3x8-15

TRICEPS
wyciskanie francuskie 4x8-15
prostowanie ramion na wyciągu 3x8-15
lub
odwrotne pompki 4x15-2 BRZUCH
skłony tu3owia 3x15-3 spinanie 3x15-3 Kolejny dzien

NOGI
wyciskanie na suwnicy 4x8-15
prostowanie nóg 3x10-15
uginanie nóg 4x10-15
wspięcia 3ydek na maszynę 4x15-2 GZRBIET
podciąganie na drążku 4x8-15
wiosłowanie w pozycji siedzącej 4x8-15

BICHO
unoszenie ramion ze sztangą stojąc 4x8-15
naprzemienne unoszenie ramion ze sztanhielkami 3x8-15

Na początek zacznij robią ten trening tylkoprzez dwa dni. Po 2 tygodniach będziesz mogło robić do 4 razy w tyg, czyli w pon.klate i resztę we wtorek nogi , potem w czwartek klatę i w pi1tek nogi. TO NA POCZYTEK WYSTARCZY ALE PODKREOLAM NA POCZYTEK!!!!

ludiiPol

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 9
23 letni chudzielec chce trenowac, ale nie wie jak - pomocy!
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 22, 2015, 23:03 »
no trening jest spoko jeżeli ktoś ma wyciąg suwnice i hack maszynę w domu....

Leedom64

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 6
23 letni chudzielec chce trenowac, ale nie wie jak - pomocy!
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 22, 2015, 23:09 »
jak ktoś chce fajnie wyglądaa to zapisze sie wcześniej czy później na silke, wieczorami sie dobrze cwiczy..... a co do mojego planu jak ktoś sie uprze to może zamienić cwiczenia na maszynach na jakieś inne na wolnych cieżarach, albo wywalić je z planu np.
nogi ale nie recze za wyniki........

ImikomiI

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 14
23 letni chudzielec chce trenowac, ale nie wie jak - pomocy!
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 22, 2015, 23:10 »
Kirk pamiętaj że W1ndy dopiero bedzie zaczynał ćwiczyć a wiec nie poleca3bym mu tak ja Ty wykonywania tylu powtórzeń ile wydoli bo nie o to chodzi aby na samym poczatku ioa na maksa.

.. wiem, wiem, zapomnia3em tego dopisać, żeby ćwiczył na 7 %, a nie ile fabryka. Ale żeby ćwiczyć na 7 % musi raz sprobować i okreolia ile wynosi 100%.

Tags: