Autor Wątek: PROSZE POMOZCIE...BLAGAM  (Przeczytany 7206 razy)

yalei

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 5
PROSZE POMOZCIE...BLAGAM
« dnia: Grudzień 28, 2015, 16:43 »
czesc...
JAk każdy wie teraz są wakcje i to najjleprzy okres na dietki i ćwiczenia....
mam problem mam 16 lat waze 88kg i 178cm wzrostu ćwiczę od kilku lat a tak systematycznie to 6 miechow... po mojej wadze widaa ze mam troche zbędnego cia3ka i chciałbym stracia zbędny blast... a mianowicie chciabym być na dietce i miec norumalne cwiczenia ale zeby były lekkie to znaczy zeby si ezbytnio nie przemeazaa bo na dietce to sie zbytnio si3 niema prosze momocy mój numer gg to 3133261...BLAGAM ZIOMY POMOCY... :lol:

Lud0m1r

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 16
PROSZE POMOZCIE...BLAGAM
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 28, 2015, 17:50 »
TO ZE JESTEO NA DIECIE NIE ZNACZY ZE NIE będziesz MIEA SILY!. - a wrecz przeciwnie!
Masz 16 lat ty to lepiej sie zabierz za lekkoatletykę (bieganie, p3ywanie) zajebisty okres na to a nie za siłownie!!! chyba ze wzrost 176 na całe życie ci odpowiada nie mowi1c ze w tym wieku na si3ce łatwo o nabycie wady postawy i kontuzji!

Ten sposob na wyrobienie atletycznej budowy ciała proponuje gosciom którym sie zakonczy3 etap kostnienia!

Bez energii wiele nie zrobisz... Si3ownia: wiecej powtórzeń mniejszy cieżara, wiec 4 x 16-18 przy mniejszych partiach 4 x14-16 i wcale ilość powtozzen nie jest za duza, ciężar tak dobrany zebyo przy ostatniej serii dał sam rade wykonaa conajmniej 15 powtorzen, sta3ym ciezarem, Do tego codziennie trening brzucha, polecam 3awke skoon1 głową do do3u ( 1 seri po 10-16 razy zalezy jak1 masz siłe mięśniowo, 3 sekund przerwy miedzy seriami -koniecznie tego przestrzegaa w tym własnie tkiw sekret) zainwestuj wpaś o ile juz go nie masz.. co do diety nie zapomnij ze musisz mieć energie wiec bez węglowodanów ani rusz... rano mleko z p3atkami, obiady jemy z sa3atkami nie ziemniorami (to istotne) polecam owoce, jak jesteś wstanie to na noc nic nie jedz.
Jak będziesz w tym wytrwa3y i będziesz sie tego trzyma3 nie zapomina3 o technice to efekty znakomite ale najlepsze jest to w tym ze nie konieczie dużo schudniesz ale to co wisiało do wisz1cych juz należea nie bedzie :o , czas to jakiś 14-16 tygodni!
oczywiście bez obżeraniasie roznymi fastfodami i innymi takimi fa3szywymi kaloriami!
pzd 8)

yalei

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 5
PROSZE POMOZCIE...BLAGAM
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 28, 2015, 18:08 »
jeszcze jedno JAK SIE AWICZY W WIEKU 16 LAT TO SIE NIE ROONIE????; :motylanoga:

Blackloc1980

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 6
PROSZE POMOZCIE...BLAGAM
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 28, 2015, 19:03 »
To mity (z wyjątkiem stosowania w tym wieku dopingu).

Lud0m1r

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 16
PROSZE POMOZCIE...BLAGAM
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 28, 2015, 20:59 »
yalei to jest tak do zakonczenia etapu kostnienia układ kostny sie rozwija... gdy nagle go potraktyjesz ciężarami to go zachamujesz i będziesz bardziej narażnony na kontuzje... Ja wychodzę z tego za3ożenia ze w tym wieku powinno sie stronią od siłowni; nie ciągnie cie do zadnych sportów lekkoatletycznych, moze sie zapiszesz na jak1o sztuke walki np. mhai thai to daje również dużo sadysfakcji a to o wiele lepsze niz si3ka w tym wieku... a jak koniecznie chcesz siłownie to rob na niej aeroby z jakiś rozsądnym ciezarem, wszystko spokojnie i dielikatnie!
pzd 8)size 1Wyslany Sro Cze 09, 2004 5:39 pm:heh o jakie mity ci chodzi Blackloc1980? :motylanoga:
pzd 8)

Blackloc1980

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 6
PROSZE POMOZCIE...BLAGAM
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 28, 2015, 21:51 »
O to, że jak sie ćwiczy to sie nie roonie Jak sie w młodym wieku pali fajki, to tez sie nie roonie? :-) Bo też chodz1 takie mity

Lud0m1r

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 16
PROSZE POMOZCIE...BLAGAM
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 28, 2015, 21:52 »
Wiec ja Ci mowie ze to NIE SY —ADNE MITY!!
poczytaj sobie z tego forum link:
 http://hades.dmkhosting.com/forum/viewtopic.php?t 135 http://hades.dmkhosting.com/forum/viewtopic.php?t 135
pzd

Blackloc1980

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 6
PROSZE POMOZCIE...BLAGAM
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 28, 2015, 21:55 »
Mity, mity. Co najwyżej można sie nabawia niepotrzebnie kontuzji, jak sie robi coś na pa3e. I dana kontuzja może mieć odbicie w przyszlooci. Za wzrost odpowiada zupełnie coś innego (geny/hormony). Jeśli ktoś ma zapisane w materiale genetycznym, że ma urosnąć 188 cm... to uroonie. Np. taki Arni http://hades.dmkhosting.com/forum/viewtopic.php?t 678 http://hades.dmkhosting.com/forum/viewtopic.php?t 678
zaczynał w wieku 15 lat i co osi1gn13? 7-krotnie zdobył Olimpie... a wzrost? 188 cm. Wiec mowie ci, to genetyka, a nie ciezary. Jak znajde art z fachowej literatury to go tu przytocze. Poza tym... co to za cieżary, co dYwiga 15-16 latak. Na pewno nie adekwatne do tego, by zahamowa3y jego wzrostu i wp3yne3y negatywnie na koociec. Pewnie cie?sza ma teczk1 co nosi na ramieniu
Niech sie tylko moją wypowiedzią małolaci nie sugerują, bo pierwsze co powinni zrobia, to ioa do lekarza, by uzyskaa pozwolenie na uprawianie jakiegokolwiek sportu wyczynowego.

pitusgdsdFaja

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 13
PROSZE POMOZCIE...BLAGAM
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 28, 2015, 21:59 »
hmm te mity nie do końca są prawdziwe,ja np.mam 14 lat zaczelem jako tako sie ruszać siłowo w wieku 13 lat i juz teraz nic nie rosne ale to chyba dlatego ze wcześnie bardzo zaczelem dojrzewac(11 lat i mutacja glosu)
ale znam kolesia co zaczął ćwiczyć w wieku 14 lat i ćwiczy caly czas i teraz ma 17 lat i bierze na klatę ponad 15 kg (jezdzi na pokazy do spartakusa)i tak jak zaczął ćwiczyć to mial 155cm wzrostu a teraz ma 176 czyli u niego nie zaszło zahamowanie wzrostu.Jego ojciec to byly mistrz polski ciężarowców wiec trenował dobrze swojego syna i ten rosl.

wiec z tego wynika ze ćwiczyć mozna ale z glowa i ćwiczyć tak aby kręgosłupa nie obciążać

a jeśli o palenie fajek to sam nie pale ale inni zaczynali palic w wieku 8 lat!!i teraz maja 14 lat i mierza 180cm wzrostu a inny koleś z mojej kl. zaczął palic kiepy w zerówce i nie urosl i ma 15 wzrostu

wiec to zalezy od organizmu

Blackloc1980

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 6
PROSZE POMOZCIE...BLAGAM
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 28, 2015, 22:08 »
:-)

Lud0m1r

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 16
PROSZE POMOZCIE...BLAGAM
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 28, 2015, 22:26 »
To ja ci to sie postaram wytlumaczyc...
Masz racje wiele zależy od genetyki i hormonow... to jest ta jedna strona, a teraz popatrz na drug1: kooci są połączone ze sobą stawami, chrz1stkami, szwami a to sie rozwija caly czas az sie nie zakończy etap kostnienia, chrz1stki zamieniają sie w kosciozrosty, tobrebki stawowe i chrz1stki szkliste nabiera maksymalnej wytrzymałooci same kosai pobierają o wile wiecej minerałow.
I zaczynasz cwiczya masz 16 lat a jak juz gdzieś wspomina3em najczęściej obserowane zakonczenie kostanienia jest w wieku 20-21 lat wiec jak ch3opak w wieku 16 lat zacznie podnoscia ciężary i to nie musza być duze ciezary, zacznie obci1?aa wszystkie kooci, stawy, mięśnie szkieletowe i posturalne caly czas beda sie napinaa, ulegaa skurczowi ekstenrycznemu, koncentrycznemu i izometrycznego beda sie przykurczaa a wtedy juz do wady postawy niedaleko nie mowi1c juz o niedo?ywniu kosci!
Z biegiem czasu coraz trudniej samymi cwiczeniami korekcyjnymi poprawia swoja postawe!
wiec nie pitol mi tu ze to mity bo jednemu nic nie bedzie a pieciu innym tak, wiec po co kusia los zeby mieć w przyszłosci problemy, bo zdrowie chyba jest najwazniejsze!
W polsce coraz wiecej jest problemów z kregos3upami u młodych ludzi samo sie to nie robi a na si3ce są do tego idealne warunki!!!

size 1Wyslany Sro Cze 09, 2004 7:21 pm:

ak jak zaczął ćwiczyć to mial 155cm wzrostu a teraz ma 176 czyli u niego nie zaszło zahamowanie wzrostu

To pitusgdsdFaja ze podczas trenowania na si3ce uros3 o 21 to niczym nie świadczy bo mogł urosn1a np 42 a nie 21! (podczas trawnia kostnienia si3ka prawid3owy rozwój spowalnia i zaburza a moze w najgorszym wypadku go zahamowaa!)
pzd:-)

Ludzie poczytajcie sobie coś w konkretnych czasobismach fizjoterapeutycznych to wazna sprawa a wy w nieswiadomosci!

pitusgdsdFaja

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 13
PROSZE POMOZCIE...BLAGAM
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 28, 2015, 23:22 »
No Lud0m1r masz racje ze mógł on urosnąć wiecej 8)
teraz sam nie wiem czy mam dalej chodzić na siłkę bo mam bardzo dobre rezultaty(przynajmniej sam jestem z mojej masy usatysfakcjonowany)
a gram w kosza i nie chciałbym miec tylko 16 cm wzrostu

ImagdolaI

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 11
PROSZE POMOZCIE...BLAGAM
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 28, 2015, 23:35 »
I to jest najlepsze jeżeli ktoś jest zadowolony ze swoich rezultatów :-)

Lud0m1r

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 16
PROSZE POMOZCIE...BLAGAM
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 29, 2015, 06:37 »
pitusgdsdFaja pomysl o tym konkretnie... ja tego nie pisze zeby cie odstraszya od siłowni bo będziesz kiedyś wiekszy ode mnie o ile juz nie jesteś:-) tylko zebyo potym nie miał problemow!! ja już sie sporo naogl1dalem i wiem jak to wygląda jak sie do tego pdchodzi nieodpowiedzialnie.
To jest forum tu można cie nakierowaa Ja osobiście proponuje zebyo raz znalazł troche czasu i wybrał sie do fizjoterapeuty albo do przychodni po skierowanie tam cie wprowadz1 co i jak i dowiesz sie wielu ważnych rzeczy na temat postawy.
Kosz daje dużo sadysfakcji a na siłke bedzie czas przed tob1 całe życie
pzd 8)

Blackloc1980

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 6
PROSZE POMOZCIE...BLAGAM
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 29, 2015, 07:55 »
Czy trening si3owy nie hamuje procesu roonieciaż Tu można powiedziea stanowczo: NIE. Obecna wiedza pozwala na stwierdzenie, że treningi siłowe nie mają wpływu na wysokooa ciała młodych ludzi. Badania naukowe na ten temat prowadzono w wielu krajach. Z naszych informacji wynika, że w badaniach przeprowadzonych w Polsce również uzyskano jednoznaczne potwierdzenie tezy, że treningi siłowe nie hamują procesów rooniecia. Badania te były podstaw1 decyzji w3adz sportowych o dopuszczeniu do uprawiania podnoszenia ciężarów m3odzie?y PONI—EJ 13 roku życia. Opinia o szkodliwym wpływie treningów si3owych jednak nadal pokutuje i trzeba ją zwalczaa ogniem i mieczem (...) G3ownym argumentem lekarskim do niedawno było prawo Delpesha-Wolfa, mowi1ce, że długotrwa3y jednostajny nacisk na nasady kooci d3ugich hamuje wzrost na długooa, a wzmaga rozrost na szerokooa (Delpesh). Natomiast Wolf stwierdzi3, że w przypadku skoliozy nastepuje szybszy przyrost kooci - kregow po stronie zewnętrznej 3uku skoliotycznego, gdyż jest mniej obci1?ony, a wolniejszy przyrost po stronie wewnetrznej, gdyż jest bardziej obci1?ony. Dotyczy to wszystkich patologii i pracy, np. tragarzy portowych, którzy bior1 ciężary na g3owe i przenosz1 je caly dzien.
Krotkotrwa3e i intensywne naciski na nasady kooci d3ugich STYMULUJY ich rozrost na długooa, a z takim mamy do czynienia w treningu sportowym - kulturystycznym. Jest to udowodnione przez wielu praktyków sportu i teoretyków (w Polsce np. Pilis, Jacyna Wp3yw treningu siłowego na wysokooa ciała czo3owych polskich ciężarowców - do lektury, której odsy3am).
-------------------------
?rod3o: Kulturystyka i fitness Sport dla Wszystkich, nr. 8, sierpień 2003, s. 78-79

Tags: