Autor Wątek: Wytrzymalosc  (Przeczytany 2955 razy)

Jarema83

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 20
Wytrzymalosc
« dnia: Luty 06, 2016, 19:38 »
Witam mam nastepujace pytanie jak powinienem dobierać serie i powtorzenia jeżeli chce zwiększyć wytrzymałość miesni bowiem robiłem duze ilosci serii i powtórzeń przy malych lub srednich obciążeniach ale to nie dało porzadanego rezultatu.
Przy okazjii mam tez pytanie dotyczące stosunku masy do sily bo ćwicząc dużymi ciężarami wzrastała mi masa choć nie używam zadnych suplementów a sila nie bardzo bo maxymalny ciężar jaki moglem podnieś pozostawał w miarę staly jak wiec zwiększyć sile juz posiadanej masy miesniowej?

MedworthPL

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 5
Wytrzymalosc
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 06, 2016, 19:57 »
zacznijmy od tego czemu twierdzisz ze wytrzymałość miesniowa nie wzrosla jak to sprawdzałeś ??.A jeżeli chodzi o sile i masę to są dwa rozne treningi przy masie zakres powtórzeń wynosi od 12 do 6, a natomiast w sile od 6 do nawet 1 powtorzenia.
treningi sprawdź w podwieszonych.

IkulaI

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 4
Wytrzymalosc
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 06, 2016, 20:06 »
Skoro chcesz miec wiekszy przyrost masy niz sily to powinieneś zastosować tzw trening silowy, w którym operuje sie dużymi ciężarami wykonując mało powtórzeń i robiąc dlugie przerwy

MedworthPL

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 5
Wytrzymalosc
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 06, 2016, 20:17 »
IkulaI on chce zwiększyć sile masy ktoa ma a nie mase.

IkulaI

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 4
Wytrzymalosc
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 06, 2016, 20:44 »
sorka zle napisałem miało byc wiekszy przyrost sily niz masy ;D ale juz nie mogę wyedytowac

MedworthPL

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 5
Wytrzymalosc
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 06, 2016, 21:57 »
spoko spoko :D

Jarema83

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 20
Wytrzymalosc
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 07, 2016, 13:05 »
Dzieki.
aha a wytrzymałość sprawdziłem tak ze nie wzrosla maxymalna liczba powtórzeń które moglem wykonać danym ciezarem.

Tags: