Autor Wątek: Platki na mleko  (Przeczytany 2854 razy)

Melissa92

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 5
Platki na mleko
« dnia: Kwiecień 01, 2016, 01:07 »
Czy jedzenie 2 x dziennie platkow na mleko NESTLE CORN FLAKES lub te same ale z polewa cukrowa :D ma jakieś poztytywne/negatywne czy obojętne skutki? A ha i jeszcze jedno, ile gram bialka w 100g jest dobraż tzn.
ide do sklepu i widze jakieś mleczne slodycze... patrze na odwrocie na bialko i jaka zawartość bialka jest zadowalajacaż troche glupie pytania, ale interesuje mnie to

qazer_

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 17
Platki na mleko
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 01, 2016, 10:17 »
zadowalajaca jest jak najwieksza ilość bialka.
patrz ze powinieneś około 140g bialka przyjmować dziennie. Najlepiej zeby było to bialko z mięsa (drob,wolowe,wieprzowe), najlepiej nie mielonego. potem sery biale i sery żółte (parmezan). oczywiście jeszcze rybki (tunczyk, makrela itd.)

platki jak platki.
lepiej zakup muesli i szamaj to z 5-6 razy w tygodniu na sniadanko. rano Ci sie bardzo przydają wegle, a muesli jak sie nie mylę to mieszanka wszystkich zborz o bardzo zróżnicowanym IG. chcieć coś wiecej?

Bertie__

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 6
Platki na mleko
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 01, 2016, 12:21 »
ogolna zaada: im bardziej przetworzony produkt, tym mniej zdrowy i dobry dla ciebie( np. wiecej konserwantow, sztucznych barwnikow, wyższy IG) dlatego jak ryz-to najlepiej brazowy, jak platki to owsiane(chyba ze rano lub po treningu-wtedy moze byc dość wysoki IG)

co do slodyczy.. na masie od czasu do do czasu mozna coś podjesc, ale wtedy raczej nie ma sie co przejmować btw takiego produktu.. choć najlepiej zeby mial mało wegli(bo to cukry proste i pójdzie w brzuchol :|)

Lavern1967

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 4
Platki na mleko
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 01, 2016, 12:24 »
A mial ktoś do czynienia z platkami sojowymi ???

Jaunita1980

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 9
Platki na mleko
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 01, 2016, 12:27 »
Ja proponuje miksa owsiane z kukurydzianymi, często tak jem :D

pidggin1989

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 12
Platki na mleko
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 01, 2016, 12:37 »
ja jem cheeriosy zawsze rano przed szkola i czasami na wieczor np dzisiaj :D

Bible1990

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 12
Platki na mleko
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 01, 2016, 13:56 »
jezlei chodzi o platki z mlekiem to poprostu idź do sklepu i pooglądaj sobie rozne zwróć uwagę na zawartos bialka i wybierz te które maja bo najwiecej, a codziennie rano i wieczorem jem około 0,5L mleka z taka ilością platkow i musli ze lyzka staje, czasami dodaje dla smaku rowniesz jakieś te chrupki smakowe jak ciniminis, albo inne... to dobry produkt bo jest zdrowy i zawiera dużo potrzebnych ci składników

odnośnie ilosci bialka w produktach to tak jak wspomniałem wyzej musisz popatrzeć na rozne firmy i wybrać ta ktora ma najwiecej.. nie ma okreslonej ilosci bialka to zalerzy od produktu..

w slodyczach raczej nie zwracam uwagi na ilość bialka i innych skladnikow, ja poprostu ich nie jem (nie licząc tych słodkich platkow na sniadanie)

darkooll

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 7
Platki na mleko
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 01, 2016, 14:28 »
Kudlaty, bialko z platkow kukurydzianych to nie bialko roslinne. W podwieszonych tematach wszystko pisze na ten temat.

Pawek17
Takie platki to glownie przetrawiona przez enzymy kukurydza+inne rzeczy. Rano nie zaszkodza, wieczorem juz tak, bo większość odłoży sie w tłuszczyk i
sprobuj ograniczać polewę cukrowa. I nie patrz na bialko na tych produktach,
takie bialko to zadne bialko.

Tags: