Autor Wątek: Trening bicepsa...  (Przeczytany 2815 razy)

w1kt0rlk

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 17
Trening bicepsa...
« dnia: Kwiecień 11, 2016, 19:54 »
Hej chciałem sie was spytaa, czy nie moglisbyscie zapodać mi jakiegoś w miarę SPRAWDZONEGO treningu na bicepsy, 2 razy w tygodniu, jeśli to możliwe z uwzglednieniem tego, i? mam problemy z nadgarstkami i nie potrzebna mi przerwa bo miałem juz 2 miechy przerwy i lekkie treningi, tylko cwiczenia, które mniej to obciazaja.
jeśli nie ma skutecznego treningu unikając dużego nacisku na nadgarstki to prosze chociaż po porstu sprawdzony trening.
Ja sobie jakoś poradze.

Yadiraa

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 4
Trening bicepsa...
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 11, 2016, 20:00 »
Dlamnie ten trening na bica jest najlepszy.Super pompuje bicepsa po treningu czuje jak by mi w lapie ze 3 cm przyszlo:

BICEPS:
uginanie ramion ze sztanga na modlitewniku 15,12,10,8,8
uginanie ramion podchwytem na wyciągu 12,10,8,8
sztangielki 15,12,10,8,8 (na jedna reke)
biceps na bramie z wyprostowanymi rekami 4x1

Sung1973

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 11
Trening bicepsa...
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 11, 2016, 20:02 »
Yadiraa...troche sporo tych serii :!:
ja nie licząc rozgrzewki robie:
-lamana na modlitewniku-12,10,8
-hantlami stojąc lub siedzac(czasem tez mlotkowo)-12,10,8
-hantlem w oparciu o kolano(lub np. 21 )-12,10,8
jeśli mi mało ściągam linki na bramie(rece na wysokości glowy)

przeważnie robie 3 ciężkie cwiczenia(robie dużymi ciezarami) i po 3 serie mi wystarcza :lol:

w1kt0rlk

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 17
Trening bicepsa...
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 11, 2016, 20:09 »
Hmm, no to znajdujac kompromis, co polecacie, musze sie na coś zdecydowaa a wszyscy wiemy, że w kulturystyce czas jest bardzo wazny, nie chce go marnowac.
No wiec jak lepiej, dużo tych serii czy moze mniej?? Hmm? Yadiraa, czy masz po tym jakieś efekty, tzn wiesz, w jakim czasie jakieś przyrosty były albo ty Sung1973, hmm? warto?

popielll

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 17
Trening bicepsa...
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 11, 2016, 20:15 »
Trening bicepsa według Sung1973-ego jest dobry.
Te? mai3em problemy z nadgarstkami.
Staraj sie nadgarstki utrzymać caly czas w lini prostej z przedramieniem.
W końcowej fazie nie zarzucaj mocno sztangi czy hantli do siebie.
Uchwyt na sztandze nie może być szerszy od twoich barkow - automatycznie nadgarstki odchylają sie na zewnątrz w końcowej fazie.
A to boli przy dużych cieżarach.
Ja u?ywa3em jeszcze ściągaczy na nadgarstki i wszystko teraz jest git.
Musia3em poprostu wzmocnia je.

w1kt0rlk

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 17
Trening bicepsa...
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 11, 2016, 20:19 »
No ja tez mam sciagacze:D walcze z nadgarstaki, robie wszystko co moge. Teraz bede zwraca3 jeszcze uwagę na ten uchwyt, dzieki. A mam jeszcze pytanko co do treningu Sung1973ego, bo nie jestem na 100% pewny.

Opis lamana na modlitewniku-12,10,8 to:
cwiczenie w seriach: 3 serie po 12, 3x1 3x8 tak?
I jeszcze jedno, ćwicząc np biceps z inna partia, jak robicie?
Robicie ćwiczenia na zmiane, czyli np 3x12 potem ćwiczenie na inna partie i znowu 3x1 czy robicie caly czas jedno. A jeśli juz zmieniacie ćwiczenie czy po ćwiczeniu na inna partie znowu wracacie do tego samego na biceps, czy np teraz wykonujecie inne, a po przejsciu po wszystkich ćwiczeniach zaczynacie od poczatku, z mniejsza liczba powtorzen?

Sorki za tyle pytan, ale ja zawsze ćwiczyłem po swojemu, nigdy nie zastanawiałem sie nad tym a czasem takie rzeczy są wazne, prosze o dokładna odpowiedz o ile to mozliwe. Jak cwiczyc. Dziekuje i pozdrawiam

xXxRafaelxXx

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 9
Trening bicepsa...
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 11, 2016, 20:24 »
hm on raczej (tak mi sie wydaje) ze te 3 serie to
Iseria 12 powtórzeń
II seria 1 powtórzeń
III seria 8 powtórzeń
hm ja tak to odebrałem bo jak tak jak w1kt0rlk to dla mnie to za dużo : hm ;

bo tak jak w1kt0rlk mówisz to wyjdzie chyba 9 serii a to duzooo

Derringttt

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 11
Trening bicepsa...
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 11, 2016, 20:29 »
Opis lamana na modlitewniku-12,10,8  to:
cwiczenie w seriach: 3 serie po 12, 3x1 3x8 tak?

No nie bardzo poprostu pierwsza serie wykonujesz 12 powt, druga serie dziesiea a trzecia osiem (zwiekszaj cieżar)

Wykonuj superserie bic+tric (na zmianę ćwicz biceps i triceps)
Gangsta gdzieś wkleja3 swoj trening odnoscnie tej partii miesni
stosowałem go ostatnio i jest dobry, jak znajde to wkleje.........:D

w1kt0rlk

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 17
Trening bicepsa...
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 11, 2016, 20:36 »
Aha, nie no macie racje popatzry3em na trening bati, a tam 4 razy jest napisane, a 4 serie to dla mnie za dużo wiec sie zapyta3em oki dzieki.
No wiem gangsta mi kiedyś pisał trening ale nadgarstki mi poszły i tyle było:/.. sprobuje tego co Sung1973 napisał a najwyzej potem wrócę do tego od gangsty.
Aaa jedno pytanko, czy to co napisał Sung1973 to nie jest za mało? Bo ja poswiecałem nawet tak do godziny na biceps po 1 minut rozgrzewki, 2 minut ciężkich cwiczen i miałem jescze dużo siły, potem jak mi jej brakowa3o to zmniejsza3em ciężary i dalej cwiczy3em.
Ale z tego co piszecie to nie jest dobre rozwiazanie, ale czy na pewno tylko tyle serii?

popielll

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 17
Trening bicepsa...
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 11, 2016, 20:42 »
Oczywiscie, że to beda 3 serie (tak jak to napisał xXxRafaelxXx).
A co do innych twoich pytań to zależy jaki masz swoj plan treningowy, poniew? można stosowaa to ro?nie. są to tzw. Zasady Weidera :

ZASADA SERII L!CZONYCH
Seria 3aczona polega na 3aczeniu dwóch ro?nych ćwiczen na te sama grupę miesniowa i wykonywaniu ich jedno po drugim z niewielka przerwa odpoczynkowa miedzy nimi lub bez przerwy. Serie 3aczone wykorzystuje sie w celu maksymalnego dopompowania miesni krwia.

ZASADA SUPERSERII

Jest to jedna z najbardziej znanych zasad Joe Weidera. Jest wspaniała metoda pompowania krwi do miesni. Superseria polega na 3aczeniu dwóch ćwiczen na przeciwstawne grupy mięśniowe i wykonywanie ich w formie jednej wyd3u?onej serii zło?onej z dwóch odrębnych serii (jedna po drugiej), z niewielka przerwa odpoczynkowa pomiędzy nimi lub bez ?adnej przerwy. Superserie przyspieszaja ogolna regeneracje organizmu. Testy wykaza3y, że wykonując serie na tricepsy po wcześniejszym wykonaniu serii na bicepsy, zwieksza sie szybkosa regeneracji bicepsow.

¬rod3o: kulturystyka.org

Lecz to są zasady dla średnio - zaawansowanych. Ja osobiście robie i polecam standart wszystkie zaplanopwane seriie pokolei.

Ps. Widze, że zanim to napisałem to jużmnie ubieg3o 2 u?ytkownikow - ale to dobrze tzn. wszyscy są w pogotowiu :D . Pozdro

w1kt0rlk

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 17
Trening bicepsa...
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 11, 2016, 21:01 »
Dzieki wam za wszystkie odpowiedzi.
 Pozdrawiam.

Tags: