Autor Wątek: Pierwsze powtorzenie. Kiedy przemeczenie oznacza sukces!  (Przeczytany 3732 razy)

Ubaleses-Bazin

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 5
Pierwsze powtorzenie. Kiedy przemeczenie oznacza sukces!
« dnia: Kwiecień 30, 2016, 21:55 »
Twoje mięśnie nie zmieniają sie, jeśli nie beda musiały. Ludzkie cia3o zostało tak zaprogramowane, by było jak najbardziej wydajne. Jeśli siedzisz przez wieksza czeoa dnia, to twój organizm nie potrzebuje wiele tkanki mięśniowej i reaguje zanikiem(atrofi1) mięśni...

Potrzebuje je tylko w minimalnym stopniu, by moc prawidłowo funkcjonowaa, ale nic ponad to! Jeśli liczba kalorii przekroczy potrzebn1 organizmowi norme, zamieniają sie one w tłuszcz. Zao, kiedy mięśnie są cwiczone, to adaptują sie do wysiłku poprzez wzrost, zao ekstra kalorie są zu?ywane w tym celu. Metabolizm wzrasta zamiast malea. Trening si3owy właśnie po to został opracowany, by budowaa such1 masę mięśniową i podwy?szaa metabolizm. Przez lata nie wynaleziono nic lepszego, co mogłoby by go zastąpić w działaniu w tych konkretnych dwóch kierunkach. Szkoda tylko, że tak niewiele osób zna prawdziwy sekret sukcesu i nadaremnie wysila sie, w zasadzie nic nie osi1gając. Ten sekret jest bardzo prosty- przetrenowanie mięśni. Pamietaj, że mięśnie zmieniają sie tylko wtedy, kiedy beda musiały. Najprostsz1 droga do tego celu jest ich systematyczne przemeczanie. przemęczając mięśnie, przygotowywuje je sie na takie samo w przyszłooci, przez co adaptują sie one poprzez wzrost. Jeśli miesien nie jest przemeczony, wówczas mowi: „Moge to znieoa, ale nie bede sie dalej rozwija3 dostosuje sie i tyle”. W3aonie tak trenuje większość ludzi. Machają, aż zacznie ich troche bolea, a potem zmniejszają cieżary. I nawet kiedy robi1 wiele serii, to nigdy nie wykorzystują wszystkich swoich mozliwosci. Jasne, że wielu obecnych na siłowni ćwiczy tylko po to, by „zbia” zbedn1 liczbę kalorii, które przyswajają od?ywiając sie na rozmaite sposoby. Po prostu są to osoby, które dbają o linie, ale wcale nie rozwijają masy mięśniowej. Jednoczeonie osoby, które cwicz1 do przemeczenia mogą w widoczny sposob zmieniaa sw1 sylwetke. Skatowanie miesni do kompletnego przemeczenia, regeneracja, potem znowu to samo- oto klucz do sukcesu.
Nie jest to 3atwe! Wielu z nas ma psychiczne opory przed wykonywaniem ostatniego, najcie?szego powtorzenia- właśnie tego, które przynosi najwieksze efekty. Po prostu- co jest zupełnie normalne boimy sie bolu, który jest konieczny, by poczuc przemeczenie. Jednym ze sposobów na wykonanie ostatniego powtorzenia jest szybkość. Jeśli robimy nasz1 serie poprawnie technicznie, ale szybko, wtedy ostatnie powtorzenie może być tym, na które przygotowuje nas cala seria. Powiedzmy, że składa sie z 6 powtórzeń – 5 początkowych tylko przygotowuje nas, na 6, które jest jednak jednym z kolejnych, nie myolimy jednak wtedy o bolu. Trening z partnerem to także dobre rozwi1zanie. Jeśli dobrze sie znacie i rozumiecie na siłowni, to bedzie on doskonale wiedział, przy którym powtorzeniu kompletnie sie skatujesz.

Bedzie rowniesz jak wiedział jak poprowadzia cie poza ten punkt i tak stymulowaa twe mięśnie, Jak sam nigdy nie byłeo w stanie. Aby wyciągn1a jak najwiecej z treningow, pod1?aj za wskazówkami tak ociole, jak sie tylko da.

Powtarzanie sobie: „no nie tego nie zrobie...” oddala cie od celow, które chcesz osiągnąć> Jeśli chcesz wyjoa z zastoju i podwy?szaa osiągi, to trenuj do przemeczenia. A potem pojdY jeszcze dalej. Osi1gniesz cele, jakich byo nigdy sie po sobie nie spodziewa3. Jeśli masz w sobie to „cos”, na pewno zaprowadzi cie to do sukcesu!

Bombelll

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 13
Pierwsze powtorzenie. Kiedy przemeczenie oznacza sukces!
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 30, 2016, 22:17 »
chyba to juz gdzieś widziałem

Cl1nt0n

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 23
Pierwsze powtorzenie. Kiedy przemeczenie oznacza sukces!
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 30, 2016, 22:30 »
czyli z tego wynika ze po każdym treningu każdy miesien ma Ci mdleć i przez kolejne trzy dni po treningu masz czuc za każdym razem zakwasy... tak???

Ubaleses-Bazin

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 5
Pierwsze powtorzenie. Kiedy przemeczenie oznacza sukces!
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 30, 2016, 22:34 »
No przecież oto chodzi na każdym treningu - doprowadzia miesien do maksu imum jego możliwosci, dopiero wtedy podczas regeneracji roonie !

Amadeusz

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 7
Pierwsze powtorzenie. Kiedy przemeczenie oznacza sukces!
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 30, 2016, 22:36 »
zakwasów niebedziesz czul wiecznie!!

wulkanxdPol

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 4
Pierwsze powtorzenie. Kiedy przemeczenie oznacza sukces!
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 30, 2016, 22:49 »
Dobry artyko3.
Mieonie trzeba katowaa i już.
Nie ma innej drogi.
Mieonie musza mieć powód do tego aby ros3y.
Jeśli będziemy sie opieprzaa na siłowni to zawiele nie osi1gniemy(mięśnie powiedz1 a po co mamy wiecej rosn1a, nie potrzeba wiecej skoro nie są odpowiednio stymulowane i poddawane wiekszym wysi3kom). 8)

pabloxerr__

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 6
Pierwsze powtorzenie. Kiedy przemeczenie oznacza sukces!
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 01, 2016, 08:47 »
W3aonie dlatego najwole chodzia sam na siłownie-wtedy mogę sie dokładnie skupić tylko na ćwiczeniu :!: I na maxa wykorzystać tą godzinę czy po3torej które tam spędzam

Ruizz

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 13
Pierwsze powtorzenie. Kiedy przemeczenie oznacza sukces!
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 01, 2016, 09:52 »
Gorzej tylko z asekuracja :|

pabloxerr__

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 6
Pierwsze powtorzenie. Kiedy przemeczenie oznacza sukces!
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 01, 2016, 10:57 »
Wiem Ruizz to jest bol ale zawsze można jakiegoo kolesia poprosia i nie wiem jak u Ciebie ale u mnie na si3ce jeszcze sie nie zdaży3o żeby ktoś mi odmówić jak miał chwilkę wolnego miedzy seriami a poprosiłem o pomoc.
Mam kolegę który razem ze mna chodzi ćwiczyć i bardzo go lubie i wogole znamy sie od dziecka prawie ale ćwiczyć nie dam rady za bardzo z nim-poprostu sie nie mogę skupić na tym aby daa mięśniom maxymalny wycisk na jaki mnie stać w danym dniu :!: mogę to zrobią poprostu jak jestem sam i tyle.
A wiadomo że skupienie sie maxymalne na pracującym mięśniu, wyobrażanie sobie jak roonie i takie tam-wiecie o co chodzi daje też po?1dane efekty i to też jest naukowo udowodnione W ten sposob też sie je zmusza do rooniecia a najbardziej o to nam wszystkim chodzi-czy? nie

Ruizz

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 13
Pierwsze powtorzenie. Kiedy przemeczenie oznacza sukces!
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 01, 2016, 11:59 »
No u mnie też można poprosić kogoo o asekuracje, czy tez o lekka pomoc.Sam nie raz pomagam innym osobom.Wkoncy wszyscy pakerzy to jedna rodzina :-)

pabloxerr__

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 6
Pierwsze powtorzenie. Kiedy przemeczenie oznacza sukces!
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 01, 2016, 13:34 »
oh yesss :-)

Tags: