Autor Wątek: Warsztat - obciążenia  (Przeczytany 9766 razy)

Dementor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 647
Warsztat - obciążenia
« dnia: Marzec 21, 2014, 22:42 »

Więc drodzy nie mieliście nigdy tak, że tyracie a pewnego dnia wycisk na płaskiej i patrzycie, że skończyły się Wam talerze a wy chcecie jeszcze.. Możecie iść do sklepu i dać zarobić firmom za żelazo, które ma kosmiczne ceny albo...... No właśnie poświęćcie troszkę czasu i zróbcie cos samemu.

1. Obciążenia żelazne. Możesz iść na złomowisko i często możesz dostać jakieś kółka a czasem (ja tak miałem) calą sztangę z obciążeniem. Porozglądaj się dookoła, dobre może okazać się na przykład koło zamachowe od auta płaskie, ciężkie z otworem po środku ino odrdzewić pomalować i gitara. Wiem, że w pralce są fajne części, co sie mogą przydać Możesz pozbierać blachy i iść do tokarza - on ci zrobi z tego fajne hantelki. Nie wiem jak w innych miastach, ale ja u siebie płace około 60 czasem 80 groszy za kilogram. Przykładowa cena w sklepie za 10 kg - najtańsze z Real to kwota rzędu 70 zł na złomowisku 10 kg = około 6zł.

 

Porady. 
Jak masz pordzewiale talerze to możesz kupić kwas solny lub siarkowy i nanieść pędzlem ostrożnie na rdze i po około 10 minutach dokładnie spłukać woda i rdzy nie będzie.

 

20100304133930.JPG

 

2. Obciążenia  betonowe. Możesz pójść do sklepu chemicznego, kupić 25kg betonu za 7,40zł i zrobić z tego około 200 kg obciążenia . Ja robiłem proporcje 1: 4 i sie mocno  trzyma.  Jedyną wadą jest to, że jest to sprzęt sporych rozmiarów.  Oczywiście cement mieszamy z piachem i trochę wody. 
Formy można zrobić z połowy wiadra po farbie czy po smole albo wygiąć z blachy (najlepiej). 

Jak zrobić?? Kupujemy cement. Bierzemy formę wsypujemy np. 5 kg cementu do tego z 20 kg piachu i mieszamy to saperką do uzyskania jednolitego koloru. Dolewamy troszkę wody i ciągle mieszamy. W środek wbijamy kawałek plastikowej rurki o średnicy, jaka nam odpowiada np. 30mm, którą wcześniej wysmarujemy w paście BHP, (aby można było wyjąc ja potem kiedyś miąłem problem). Odstawiamy tak na około 3 dni następnie po tym czasie wyjmujemy z formy nasze ciężarki w razie konieczności możemy poobijać młotkiem dookoła formy gdyby nie chciało sie nam to odkleić . 

Teraz zostawiamy na kolejne 3 dni. Pamiętajmy o tym, aby beton nasz nawilżać codziennie, by był wilgotny. To kiedy już nam beton wysechł w środku (w sumie 6 dni) wyjmujemy rurkę ze środka. Jeśli nie chce wyjść musimy ją poobijać młotkiem i wybić. Ja miałem takie coś, że podczas wybijania pękł mi ciężarek, ale nie wszystko stracone. O tym dalej. Kiedy wszystko poszło gładko - zakonserwujemy to:)  Kupujemy grunt 1 litr. Rozwadniamy go w stosunku 1:1 i smarujemy nim nasze talerze. Teraz czekamy 24h jak wyschnie grunt - nasze talerze nie będą się kruszyć. Posmarujmy je jeszcze sylikonem uniwersalnym. Zakładamy jakieś rękawice i smarujemy cienką warstwę po całym naszym talerzu w szczególności w środku gdzie jest dziura. Zostawiamy na kolejne 24h i możemy później ćwiczyć. 

Porady. 
W przypadku, gdy pęknie nam beton podczas wybijania go z formy lub wybijania rury musimy odczekać 24h kupić sylikon (najlepiej sanitarny) i porobić takie kupki jak "kuleczki nesquick" na jednej ze stron pękniętego talerza. Następnie przyłożyć do tego drugą część, postawić pionowo i odczekać 24h. Jak sylikon złapie to wiązanie będzie mocniejsze niż było, ja tak mam i nie narzekam. Najlepiej mięć wagę i robić 2 odważniki naraz, ponieważ potem mogą wyjść jakieś różnice w wadze. 

Pamiętajcie, aby wody nalewać tyle samo do obu odważników, bo także mogą wyjść różnice w wadze:) 

To by było chyba tyle - powodzenia!

Kulturystyka || Forum Sportowe || Suplementy i Odżywki

Tags: