Autor Wątek: cwiczenia na wzmocnienie odcinka ledzwiowego  (Przeczytany 2205 razy)

aulich1988

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 10
cwiczenia na wzmocnienie odcinka ledzwiowego
« dnia: Maj 12, 2016, 10:41 »
witam,zwracam sie z zapytanie do WAS EXPERTOW, jak wzmocnić ten odcinek plecow,gdyz odczowam silny bol, tej parti, potreningowy zwłaszcza po cw na barki(wyciskanie sztangi zza i sprzed glowy) oraz po cw na klate,odziwo po cw na plecy bol,raczej zakwasy znikają na drugi dzien,Pozdraiwam i z gory dzieki za odp

aulich1988

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 10
cwiczenia na wzmocnienie odcinka ledzwiowego
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 12, 2016, 10:48 »
sorki ze tak,al;e nie umiałem znalesc przycisku edytuj,2 problem to jak poprawić wyglad srodkowej czesci klatki,zwezyc uchwyt(strasznie nie wygodne dla mnie)?

Commonsss

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 3
cwiczenia na wzmocnienie odcinka ledzwiowego
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 12, 2016, 11:05 »
Jak odczuwasz silny bol, to albo masz wadę kregoslupa, albo Twoja technika pozostawia wiele do zyczenia i to jest tego skutek.Co do klatki - to napisz dokładniej o który środek Ci chodzi... czy w kontekście gora/srodek/dol, czy aktony zewnetrzne/srodkowe/wewnetrzne.

aulich1988

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 10
cwiczenia na wzmocnienie odcinka ledzwiowego
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 12, 2016, 11:26 »
wady nie mam ,technike prawdopodbnie mam dobra,podobny bol odczowam np gdy przez dłuższy czas przebywam w pozycji pochylonej(wiazanie butow)czy jakieś prace domowe wymagajace takiej pozycji(pozycja kucną mi nie odpowiada drętwieją mi lydki,i mam trudnosci z utrzymaniem rownowagi)co do klatki to chodzi mi o czesc srodkowo-gorna(chyba to są aktony wewnetrzne) patrzac od poczatku szyi

IDonaghyI

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 5
cwiczenia na wzmocnienie odcinka ledzwiowego
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 12, 2016, 11:36 »
Odcinek lędźwiowy ma to do siebie, ze nie trenowany boli.
Wiadomo, ze najlepszym cwiczeniem jest martwy ciag, jednak nie jest to wcale cwiczenie latwe, a moze byc tez kontuzyjne.
Dlatego, polecam Ci je pod warunkiem zastosowania stosunkowo malych ciężarów na poczatku, by wyszkolić technike.
jeśli jednak nie masz zamiaru robić MC, to poloz sie na brzuchu i unos głowę jak najwyzej umiesz, trzymając ręce na glowie, lub na plecach.
możesz zrobić tez to analogiczne cwiczenie z laweczki, czyli poniżej poziomu bioder.
Ewentualnie możesz tez poprobowac ze skłonami w przod, trzymając sztangę na barkach, tylko pamietaj, zeby obciazenie było symboliczne bo wyrzniesz glebe.

CYMEK

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 14
cwiczenia na wzmocnienie odcinka ledzwiowego
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 12, 2016, 11:40 »
jeśli bola Cie plecy przy wiciskaniu na lawce, na pewno masz zla technike, odrywasz plecy od lawki badz podnosisz dupę do gory a to ze ze Cie boli jak wiążesz buty to chyba każdy tak ma wynika to z nie dobrego rozciągnięcia i to ze na codzien nie jesteś w takiej pozyci to jest normalne

aulich1988

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 10
cwiczenia na wzmocnienie odcinka ledzwiowego
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 12, 2016, 11:46 »
a co Panowie z tymi srodkowymi partiami klatki,jak je poprawic,pomijajac waski uchwyt,jest jeszcze jakiś sposob??sorki ze tak późno dziekuje i odpisuje ale dopiero dziś mam neta wrrr: PozdrawiaM

Adeline_Hein

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 10
cwiczenia na wzmocnienie odcinka ledzwiowego
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 12, 2016, 11:48 »
Przenoszenie hantla zza głowy nad klatke piersiowa

CYMEK

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 14
cwiczenia na wzmocnienie odcinka ledzwiowego
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 12, 2016, 11:52 »
to jest na rozciagniecie, stosuje sie tu male ciezary, ale jak jest traktowane jako cwiczenia to angazuzuje dolna czesc klaty a nie środek klaty

aulich1988

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 10
cwiczenia na wzmocnienie odcinka ledzwiowego
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 12, 2016, 11:56 »
dzieki wszystkim za odp, mysle ze wasze porady przyniosą porzadany efekt PozdrawiaM

Tags: