Sporty Siłowe > Sztuki Walki

Capoeira - wasze zetkniecia z ta sztuka walki

<< < (2/11) > >>

Lappp:
Copeira jest uznana za sztuke walki, jednak tak jak napisałem moim prywatnym zdaniem to bardziej taniec.
kilka info:
 http://zaspa.net.pl/~charly/sztukiwalki/index.php?go 3 http://zaspa.net.pl/~charly/sztukiwalki/index.php?go 3

borczukKi:
Dla mnie capo jest sztuka walki. To, ze miejscami bardziej przypomina taniec niz walke nie jest powodem, by nie zaliczać jej do sztuk walki. Przeciez w każdej sztuce walki są pewne odchyly . Np. w muay thai walczy sie przy rytmie bebnow, a tej sztuki walki tańcem nikt nie nazwie (przynajmiej ja tka sadze).

wracając do capoeiry.
Raz sparowałem z kolesiem z tego stylu. według mnie w jest tam sporo skutecznych technik (szczegolnie kopniec), ale za długo trwa tam przygotowanie do wyprowadzenia techniki. Jestem adeptem glownie TKD, które nastawione jest w szczególności na wyprzedzanie ataków przeciwnika, i capoerzyste robiłem jak chcialem. Zawsze trafiałem przed nim i on nie za bardzo wiedział co na to poradzic.
Uwazam, ze jak ktoś ma bardzo solidne podstawy z innych (skuteczniejszych) sztuk walki to zachęcam do zaczęcia treningów capo. naprawdę mozna z tego sporo wyniesc. W pozostałych przypadkach mniej wiecej tyle samo da wam gimnastyka artystyczna czy break dance...

Fuzorico11:
CAPOEIRA jest to taniec, sztuka, zabawa, akrobatyka, sztuka walki.
Wszystko to są okreslenia capoeiry, sam troche sie tym interesowałem i znam kolesi co wymiataja.
borczukKi napisał ze Jestem adeptem glownie TKD, które nastawione jest w szczególności na wyprzedzanie ataków przeciwnika, i capoerzyste robiłem jak chcialem.
Zawsze trafiałem przed nim i on nie za bardzo wiedział co na to poradzic. sztuka sztuce nie jest rowna zalezy od zaawansowania i sprytu, ja widziałem goscia z capoeiry co tak lal kolesia od karate ze nie wierzyłem takie uniki i podciecia ze karateka wymiękał i nie było tak jak każdy mysli ze zrobił pare salt i przewortow i wygrał tylko rytmiczny styl poruszania i ciosow....

Lappp:
Tylko karate karate nie rowne , a ogólnie to bardzo marne zdanie na temat Karate mam . :roll:

Fuzorico11:
no karate jest beeeeeeeeeeeee nie lubie karate i nie lubie kolesi od karate przereklamowane badziewie z USA.....filmy z CHUCKIEM NORISEM zabarzo chyba im dały do mysilenia..

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej