Autor Wątek: Capoeira - wasze zetkniecia z ta sztuka walki  (Przeczytany 30795 razy)

Fuzorico11

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 14
Capoeira - wasze zetkniecia z ta sztuka walki
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 12, 2016, 14:01 »
Nie interesuj sie w kim....bo to nie twoja sprawa ale wiedz ze nie w PUDZIANOWSKIM...

AulayFoq

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 17
Capoeira - wasze zetkniecia z ta sztuka walki
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 12, 2016, 14:05 »
Wg.
mnie jest to TANIEC POLACZPNY ZE SZTUKA WALKI!! I tak jest pisane prawie we wszystkich zrodlach.
Bol najgorszy jest taki ze w Polsce bardzo sloabo rozwiniety zaledwie kilkanaście szkol uczących capoeire!! Sam osobiście posiadm mnóstwo filmików a także stron o capoeirze!!!!

Milliken_1988

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 7
Capoeira - wasze zetkniecia z ta sztuka walki
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 12, 2016, 14:11 »
Moim prywatnym zdaniem to tez mysle, ze to raczej taniec a skuteczność w walce zerowa.

Nadine__

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 11
Capoeira - wasze zetkniecia z ta sztuka walki
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 12, 2016, 14:16 »
no to moje źródło widze ze bedzie tutaj jak narazie najpełniejsze (bo sam nim jestem). ćwiczę w lodzi, w jakiej grupie- nieważne (sa problemy z rywalizacja grup, nie skumacie ). Anyway- Capoeira to przede wszystkim sztuka walki! Nie sugerujcie sie tym co widzicie na pokazach czy filmach, bo Capoeira ma wiele twarzy- na pokazach zwykle podziwiać mozna tzw. jogo czyli grę . Capoeira to wszystko po trochu- muzyka, troche tanca, rytm ale przede wszystkim sztuka walki.
 To ze wyglada jak taniec wynika z historii jej powstania- wiecie, brazylia, biali wyzyskujący czarnych itp. który nadzorca czy pan pozwoliłby swoim niewolnikom ćwiczyć sztuke obezwladnianiaż w ten sposob, w ukryciu, pod przykrywka tańca wlasnie, zaistniala.
 Skutecznosc- wiekszy dol wykopiesz szybciej nie biorąc wiekszy szpadel, tylko sprawniej operując mniejszym, nie? Wszystko zalezy od capoeirista. Poza tym, chociaż rzeczywiście w Capoeira istnieją elementy ekwilibrystyczne, to generalnie wprawny gracz wybiera najskuteczniejsze warianty atakow. Dziwny jest tok myslenia karateki obserwującego trening capoeira : no ta, ale juz widze na ulicy te gwiazdy, salta czy inne koziolki . Mysle ze wynika wyłącznie z checi rywalizacji i proby postawienia wyzej swojej sztuki. Bezsens. I to związany mocno ze sprawa przydatności capoeira na ulicy, a to nadaje sie na osobny temat.

ps. zauważyłem ze w necie praktycznie nie da rady znaleźć zadnych filmów z pokazówkami capoeira z zastosowaniem w realnej walce wiec nie szukajcie. czemu? bo to nie jest istota capoeira, polecam najpierw lekturę kilku polskich stron internetowych związanych z ta piekna, badz co badz, sztuka, a wszystko sie wyjasni.

morehead

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 7
Capoeira - wasze zetkniecia z ta sztuka walki
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 12, 2016, 14:17 »
Ja wrzucam capoeirę z Aikido do jednego worka SZTUKA walki . Do samoobrony odpada.
Do nie lezenia na brzuchu i rozwijania swojej sprawności moze byc.

Milliken_1988

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 7
Capoeira - wasze zetkniecia z ta sztuka walki
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 12, 2016, 14:35 »
to moze kolega Nadine__ opowie coś o zastosowaniu capo w realnej walce ulicznej - jestem głodny tego tematu

masowypitc__

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 15
Capoeira - wasze zetkniecia z ta sztuka walki
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 12, 2016, 14:44 »
ja mam jakieś powiazania z capo bo trenuje XMA (eXtreme Martial Arts) to nic innego jak ekstremalne sztuki walki.... czyli polaczenie akrobatyki z roznymi sztuki walki takimi jak np. capoeira,taekwondo, kung-fu itd.

Capoeira to sztuka walki (lecz nie samoobrona), a zastosowanie w walce ulicznej...hmm...w zasadzie jak trenujesz karate, tekwondo, kung-fu.....itp. a z natury jesteś dupa to i tak nie dasz rady sobie na ulicy, takie jest moje zdanie

AulayFoq

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 17
Capoeira - wasze zetkniecia z ta sztuka walki
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 12, 2016, 14:44 »
Capo na ulicy przegrywa, aby moc walczy capoeira trzeba posaidac naprawdę dużo miejsca, swobody ot nie kung fu które nie potrzebuje az takiej swobody!!

Milliken_1988

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 7
Capoeira - wasze zetkniecia z ta sztuka walki
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 12, 2016, 14:45 »
A jak trenuje capo i zostanę napadnięty w windzie???

steveLeahy

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 5
Capoeira - wasze zetkniecia z ta sztuka walki
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 12, 2016, 14:55 »
Ja sie interesuje ninjutsu i ninpojutsu capo to bardziej robienie jakiś salt i wkrecanie sie w te ukaldy mnie interesujom bardziej skuteczne sztuki walki jak kraft-maga sambo ^^ albo jakieś tai jutsu

AulayFoq

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 17
Capoeira - wasze zetkniecia z ta sztuka walki
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 12, 2016, 14:57 »
W windzie capo całkowicie odpada, jest dużo innych form walk które sobie poradzi, craw-maga, kunf fu lub taiski boks, te oraz wiele innych sztuk wallk bez problemu poradziłoby sobie w takiej sytuacji, oraz po czesci z sama capoeira.

wanbart_

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 17
Capoeira - wasze zetkniecia z ta sztuka walki
« Odpowiedź #26 dnia: Maj 12, 2016, 14:58 »
zajmowałem sie capo 5 lat, walczy człowiek a nie sztuka walki,
a co zrobi jak zostanie napadnięty w windzie ?
bedzie na.pie.dal.al szybciej od tego drugiego, lapami, nogami i łbem i wszystkim co bedzie mial po reka, jeżeli tylko bedzie mial jaja na swoim miejscu

AulayFoq

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 17
Capoeira - wasze zetkniecia z ta sztuka walki
« Odpowiedź #27 dnia: Maj 12, 2016, 14:58 »
Jak sie ma jaja na swoim miejscu to każdy kto ma jakieś pojecie o sztuce walki to sobie poradzi!!

masowypitc__

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 15
Capoeira - wasze zetkniecia z ta sztuka walki
« Odpowiedź #28 dnia: Maj 12, 2016, 15:00 »
wanbart_ zajmowałeś sie capo ??? Masz jakieś kordy ??

wanbart_

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 17
Capoeira - wasze zetkniecia z ta sztuka walki
« Odpowiedź #29 dnia: Maj 12, 2016, 15:14 »
bialo-zolty, zolty, zolto-pomaranczowy, pomarańczowy

Tags: