Autor Wątek: Koncentraty WPC 80  (Przeczytany 259 razy)

Suplefit

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 140
Koncentraty WPC 80
« dnia: Maj 18, 2016, 12:26 »
WPC 80 to produkty oparte o skoncentrowane białko z serwatki. Jest to jeden z najważniejszych produktów dla wszystkich sportowców i kulturystów, którzy nastawieni są przede wszystkim na budowanie masy mięśniowej.
W organizmie człowiek budowanie mięśni nie jest priorytetem i jak na pewno przekonała się każda trenująca osoba, po pierwszych łatwo przychodzących sukcesach szybko pojawia się trudna do pokonania bariera. Związane jest to z tym, że organizm człowieka traktuje nadmiar tkanki mięśniowej jako zbędny wydatek energetyczny i naturalne procesy zachodzące w organizmie stają się za mało wydajne, by możliwe było dalsze budowanie mięśnia, nawet przy stosunkowo intensywnym treningu. Jest to swoisty szklany sufit.
Suplement białkowy WPC 80 zapewnia dwa główne efekty. Pierwszy z nich to po prostu dostarczenie budulca dla mięśni, czyli samego białka oraz aminokwasów niezbędnych do naprawy mikrouszkodzeń mięśni oraz tworzenia nowych komórek mieś nowych. Drugi z efektów to zmiana bilansu azotu w organizmie sportowca. Jest to pierwiastek, którego wiązanie jest niezwykle trudne, ale bez niego nie można budować białek. Jeśli stężenie azotu jest bardzo małe, jak to zazwyczaj jest u przeciętnego człowieka, proces budowy mięśnia jest powolny i nieraz może być nawet zbyt wolny, by na bieżąco hamować katalizę mięśni i odbudowywać bieżące uszkodzenia.
Preparat WPC 80 stosowany jest zazwyczaj w stosunkowo dużych ilościach, nawet do 3 porcji w ciągu dnia. Nie trzeba się przy tym bać o rozwój tkanki tłuszczowej, ponieważ białko serwatkowe zapewnia najbardziej suchą masę, jak to tylko jest możliwe przy odpowiednim treningu. Z WPC 80 korzystać należy także w czasie dni bez treningu, ponieważ pozwala to na zahamowanie naturalnej redukcji tkanki mięśniowej i podtrzymuje odpowiedni bilans azotowy w organizmie.
Preparaty białkowe oparte tylko na jednym składniku na pewno nie słyną z palety smaków, jaka mają do zaoferowania, ale WPC 80 produkowany jest razem z dodatkami smakowymi, dzięki czemu można przygotować z niego znośny napój.

Tags: