Autor Wątek: czy cos mi to da??  (Przeczytany 2621 razy)

Verdon_Ho

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 7
czy cos mi to da??
« dnia: Maj 20, 2016, 21:43 »
witam..mam okazje od następnego tygodnia chodzić na w-f na zajecia z aikido..co mogę miec po takich zajeciach?czy nauczę sie jak sie obronić przed każdym typem,jak kogoś zaatakowac??o co chodzi tak ogólnie w AIKIDO??

Gwububunuuf

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 25
czy cos mi to da??
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 20, 2016, 21:44 »
Aikido stworzone zostało przez mistrza Morihei Ueshiba na podstawie technik zaczerpniętych z wielu starych japońskich sztuk walki. W efekcie na wysokim poziomie jest niezwykle skuteczna metoda samoobrony przed każdym rodzajem ataku.

 Paradoksalnie, od wielu innych sztuk walki odro?nia sie jednak brakiem agresji - nie uczymy sie jak zaatakowaa, okaleczya lub zabia przeciwnika. Chcemy skutecznie obronią sie w taki sposob, by być bezpiecznym, ale jednocześnie tak, by napastnik nie odnios3 niepotrzebnych obrażen. Osiagniecie tego wymaga wiele pracy, ale jednocześnie dostarcza olbrzymiej satysfakcji.

 Aikido ćwiczy sie latami, nieustannie odkrywając nowe poziomy techniki, w3asnych możliwosci, wiedzy i siły ducha . Jest to doskona3y sposob na utrzymanie bardzo dobrej kondycji zarówno fizycznej, jak i psychicznej. Dzieki specyfice technik aikido można ćwiczyć na wiele sposobów - zarówno delikatnie majac 1 lat, bardzo dynamicznie majac 2 lat, jak i spokojnie majac lat 60. Jest dobre zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn.

 Na wy?szym poziomie aikido wiedzie do poszerzenia możliwosci ciała i umys3u - stad zresztą nazwa, ktora w dosłownym tłumaczeniu oznacza drogę do harmonii energii wewnętrznej ki . Stajemy sie rozlu1nieni, lecz gotowi do energicznego działania - uczymy sie ?ya w harmonii z wydarzeniami i otoczeniem. W efekcie stajemy sie lepszymi lud1mi. (...) Aikido nie jest sztuka walki z nieprzyjacielem i pokonania go.
Jest droga prowadzaca wszystkie ludzkie istoty ku ?yciu w wielkiej rodzinie.
Sekretem aikido jest zrobienie siebie samego jednością z wszechświatem
kierując sie jego naturalnym ruchem (...) wiecej na www.aikido.pl

Verdon_Ho

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 7
czy cos mi to da??
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 20, 2016, 21:51 »
thx

Connann

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 5
czy cos mi to da??
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 20, 2016, 22:16 »
dużo wypowiedzi szlyszlam ze na ulicy najbardziej pomaga prymitywna sile moim zdaniem najbardziej trza byc obstukany charakterny silny rozciągnięty silne nogi spagat i jesteś wymiatacz w pizdę lepszy jak jakiś koleś po paru latach aikido

maksymekk

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 19
czy cos mi to da??
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 21, 2016, 11:54 »
nie, nie masz racji..

Tags: