Autor Wątek: grzbiet  (Przeczytany 1887 razy)

xXxwarparschxXx

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 4
grzbiet
« dnia: Maj 22, 2016, 12:21 »
moglibyście mi napisać jakieś cwiczenia na mięśnie grzbietu dla poczatkujacego kulturysty 15 latkaż?? Tylko poza tymi:
 podciąganie sie na drazku do karku w szerokim uchwycie 5 serii po 10-12 powtorzea(poniewaz narazie sie nie podciagne)
siedzac, ściąganie oburącz uchwytu dolnego wyciągu do brzucha 5 serii po 10-12 powtorzea(nie posiadam dostępu do takiego urzadzenia)

shimmyy

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 2
grzbiet
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 22, 2016, 13:03 »
podciąganie sie na drazku do karku w szerokim uchwycie 5 serii po 10-12 powtorzea(poniewaz narazie sie nie podciagne)

no każdy na poczatku ma problemy z podciaganiem. Jak nie dajesz rady o wlasnych silach to podpieraj nogi z tylu np. o lawke, lub niech ktoś Ci je potrzyma, ale tylko tak zeby Cie odciazyc, a nie zebys sie z nich wybijał czy coś takiego

IkarolsI

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 8
grzbiet
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 22, 2016, 13:43 »
4 serje x max ile dasz rade podciągania

kakasc1972

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 6
grzbiet
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 22, 2016, 13:48 »
napisz do czego masz dostęp , to coś sie wymysli najprościej położyć sie na płaskiej ławce tak ze pas kończy sie na końcu ławeczki ,i od pasa w gore wystajesz poza lawka nazywa sie to wyprosty tlowia poprostu bierzesz lapy na kark i robisz sklon w dol

Smous12345

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 3
grzbiet
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 22, 2016, 14:06 »
według mnie najlepsze jest podciąganie sztangi do brzucha w opadzie tlowia, ale czy to jest cwiczenie dla poczatkujacych, a tym bardziej dla pietnastolatka to pewien nie jestem.... Do tego wiosłowanie sztangielka w opadzie, ale przedewszystkim podciaganie.
To cwiczenie ( w szerokim chwycie ) poszerzy cie w plecach ( mowa tu o najszerszych grzbietu ). Jerzeli chodzi o sam grzbiet to martwy ciag.
Ale tego to juz napewno nie polecam...

Tags: