Autor Wątek: Dokladanie ciezaru  (Przeczytany 2993 razy)

fasola1984

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 20
Dokladanie ciezaru
« dnia: Czerwiec 01, 2016, 19:45 »
Witam
Mam pytanie odnośnie dok3adanie ciężaru co serie!
np.na klatke wykonuje 20,12,10,8 i dok3adan ciężar ale tylko dokładam ciężar na klatke !
I czy jest to dobry pomysł aby dok3adaa ciężar na wszystkie wykonywane
partie mięśniż
W3aonie zauważy3em że wiele zawodowców jak i amatorów postepuje w ten sposob !
Wiec jak dobry pomysł ale czy bedzie skuteczny ?

robolegzi1971

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 11
Dokladanie ciezaru
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 01, 2016, 19:55 »
Te pierwsze seria mają na celu rozgrzanie i przygotowanie mięśni do jednej, maxymalnie efektywnej serii.
Naukowo zostało udowodnione, że najefektywniejsza seria to pierwsza seria (pomijając oczywiście serie rozgrzewkowe). Zauważyliocie może, że zawodowcy w swoich planach treningowych wykonują 2-3 lekkie serie rozgrzewkowe i po nich jedn1 z MC w 6-8 powtorzeniach.
W3aonie korzystają z tej zasady najefektywniejszej pierwszej serii.

fasola1984

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 20
Dokladanie ciezaru
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 01, 2016, 20:21 »
ale czy dok3adaa cieżar? i czy zawsze na każda partie mięśni robią rozgrzewkę np.na biceps (rozgrzewka) 15 powtórzeń a potem 12,10,8 dok3adając cieżar?
Można tak robią ?

soxpaunier_4

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 4
Dokladanie ciezaru
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 01, 2016, 20:35 »
można ale jak np robisz najpierw wyciskanie na klatke na ławeczce płaskiej i dokładasz ciężar i robisz 20/12/10/8 powtórzeń to juz przy wyciskaniu na skosie nie musisz robić 2 powtórzeń rozgzrewkowych bo masz juz ja rozgzrana to samo przy innych cwiczeniach n na bicepsy dobrze by było jak by przy uginaniach stojąc ( o ile masz te cwiczenie pierwsze) zaczynał od 2 powtórzeń i schodził zwiększając ciężar a przy nastepnym cwiczeniu juz bys nie musial robić tych 2 powtórzeń tylko jedziesz odrazu juz wiekszymi ciężarami i schodzisz z 12 powtórzeń niżej ....

fasola1984

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 20
Dokladanie ciezaru
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 01, 2016, 21:33 »
ok dzieki ! za wasze wypowiedzi !

barczetta_

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 9
Dokladanie ciezaru
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 01, 2016, 21:35 »
ja (w treningu na sile) robie 12 rozgrzewki potem zaczynam od 8 > 6 > 4 > 2(w ostatnim przypadku roie ciężarem 100%mozliwosc pomaga mi kumpel, powtozenia wymuszone:D, jak czue ze trening mi idzie dobrze i sila idzie to robie troszke wiecej niz 100% mozliwosci -czyli 5 kg wiecej niz na ostatnim treningu))
hehe chyba zrozumiale??!!

DTwe

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 4
Dokladanie ciezaru
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 01, 2016, 21:49 »
.... barczetta_ czy?byo stosował system aktywnego opuszczania :lol: ... jeżeli tak pamiętaj by ruch był wolny... pozdrawiam...

barczetta_

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 9
Dokladanie ciezaru
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 01, 2016, 21:51 »
aktywne opuzczanie?? co to takiego?? wtajemnicz mnie
toć zawsze wolno robie ;P

EAmorka

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 7
Dokladanie ciezaru
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 01, 2016, 21:54 »
system aktywnego opuszczania polega na tym i? np.
przy wyciskaniu na 3awie to kumpel dYwiga za Ciebie sztangę do gory a Ty mu tylko lekko pomagasz a Twoim zadaniem jest opuszczanie sztangi do klatki przy powolnym i kontrolowanym ruchu, można wtedy spory ciężar założyć gdyż cie?sze zadanie wykonuje za Ciebie partner.

barczetta_

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 9
Dokladanie ciezaru
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 01, 2016, 21:56 »
nie toja czegoś takiego nie stosuje... kumpel pomaga tylko jak juz niemoge zrobić ostatniego czy dwóch ostatnichpowtozen... nielubie jak ktoś mi robi za sztyfta i omaga za dużo

Chomleyy

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 7
Dokladanie ciezaru
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 01, 2016, 21:56 »
Ja zawsze zaczynam trening na każda partie ciała 2 seriami rozgrzewkowymi po 15 powtórzeń a po?niej zaczynam w3aociwe serie ćwiczenia.
Robie od 12 do 8 powtórzeń , dok3adając ciężaru do każdej nastepnej serii.
Progresywne serie stosuje przeważnie w ćwiczeniu pierwszym i drugim na daną partie ciała.
Czsami tylko w pierwszym, zale?nie od parti miesni.
Reszta ćwiczen natomiast bez dok3adania.
Serie takie są szczególnie dobre na rozwój siły ale z mniejsz1 ilości1 powtórzeń od 8 do 4 czy 4 do 1.
ogólnie dają dobre efekty.size 1Wyslany Sro Lip 07, 2004 4:15 pm:Serie z wymuszaniem ( z aktywnym opuszczaniem ) stosuje ?adko.
Ponieważ jest to niezwykle wyczerpujący rodzaj treningu, to mimo i? przynosi niezłe rezultaty, nie powinien być stosowany zbyt czesto.
Stosuje go w okresach stagnacji gdy potrzebuje dodatkowego impulsu do rozrostu mięśni.

Tags: