Autor Wątek: dosc trudny temat jak mysle  (Przeczytany 2601 razy)

gotewenoegg

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 10
dosc trudny temat jak mysle
« dnia: Czerwiec 21, 2016, 22:24 »
Witam, mam problem z budowa klatki piersiowej.
Otoz z natury posiadam waska klatke, drobny szkielet, chude, wystające kolana, lokcie.
coś jakby ektomorfik tylko ze mam tendencje do tycia (brzuch, biodra, twarz). Problem klaty dotyczy tego ze mięśnie nie rozwijają mi sie wszerz, na szerokość tylko rosna na zewnatrz, zaczyna to przypominać rosnace kobiece qurwa piersi!!!! Co robic, jak ćwiczyć zeby poszerzyć mięśnie klatki piersiowej aby nie rosly jak  cycki.
ćwiczę od 9 miesięcy i powiem ze efekty są widoczne od ok.
4 miesiecy.
Nie wiem sam.  Wiecej łupać rozpietek niz wyciskania czy co?? Help ':-('

Giselee

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 9
dosc trudny temat jak mysle
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 21, 2016, 23:17 »
Wstaw zdjecia, bo kompletnie nie wiem o co Ci chodzi

Lesl1e

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 4
dosc trudny temat jak mysle
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 21, 2016, 23:20 »
Chyba wiem o co ci chodzi masz dużo kalte po bokach całkiem mozliwe ze to wina twojej budowy ciała ze ci tak wchodzi po prostu uwarunkowanie genetyczne.
Mzoe powinieneś robić wiecej rozpietek?

gotewenoegg

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 10
dosc trudny temat jak mysle
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 22, 2016, 12:27 »
Kurde, nie mam zdjec.
Sprobuje opisać inaczej.
Nie rosna mi mięśnie klatki piersiowej na szerokość tylko na wypuklosc.
Jak mam na sobie koszulkę to zaczynam wyglądać jakbym mial kobiece cycki tylko ze to mięśnie a nie tluszczyk.
są za bardzo wystajace, a nie ida wcale na szerokoscw stronę pach... coś takiegoCzyli chodzi mi o to, co robić aby rozciągnąć mięśnie aby staly sie wieksze a przy tym szersze

Lesl1e

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 4
dosc trudny temat jak mysle
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 22, 2016, 13:13 »
Ale nie rozumiem czemu sie tak tym martwisz? każdy ma inna budowę klaty piersiowej iinaczej mu sie ona kszaltuje i czasem nie mamy na jejwyglad wpływu zalezy to od naszej genetyki.
dołącz rozpietki moze sie polepszy.
Pozdro

macaveli1990

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 8
dosc trudny temat jak mysle
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 22, 2016, 13:19 »
A trenujesz plecy i barki ? Czy tylko klatę ?

gotewenoegg

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 10
dosc trudny temat jak mysle
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 22, 2016, 13:19 »
ok, moze zacznę wiecej łupać rozpietek, zobaczymy co sie stanie.
Bede was informował na biezaco.
jako laik pozwolę sobie zapytać jeszcze o kilka spraw:1 - jak skutecznie ćwiczyć na siłowni aby zwiększyć masę oraz zgubić brzuszek i zbędny tłuszczyk na ciele np.
plecy oraz twarz?2- i tu jest problem.
Mam spiczaste, wystające kolana, po ojcu poszedlem.
Nogi ćwiczę od 3 miesiecy, a byly chude ze o boze! Juz widze efekty tylko ze mięśnie "nie dochodza" do kolana.
Tak jakby mięśnie ud kończą sie na 5 cm od kolana.
Czy mozna wyćwiczyć mięśnie ud tuz nad kolanem?? Z nogami to wogole bedzie ciezko bo juz teraz budowa zaczynam odbiegać on "normalnosci" Czyli "gora" zaczyna wyglądać całkiem ok, a nogi zaniedbane.
Poza tym jestem jak na faceta troche waski w biodrach wiec nie mogę szaleć z nogami bo potem nie dopasuje spodni w pasie.
Co o tym sadzicie.4 - biceps.
ćwiczę raz w tyg.
modlitewnik, gryf lamany na stojaco, hantle  na stojaco, podnoszenie drazka na maszynie.
I tu jest klops, sila rosnie, podnosze coraz wiecej a nie chce wogole rosnac.
Jak mialem 34 cm tak dalej mam.
Sam nie wiem co tu zrobic5- barki, plecy, triceps, grzbiet oraz brzuch jakoś idzieDzieki za pomoc

macaveli1990

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 8
dosc trudny temat jak mysle
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 22, 2016, 18:16 »
Pokaz swoj plan caly najlepiej.Szerokosc klaty nie jest tylko efektem treningu tej czesci ciala.
Optycznie duży wpływa maja rozwiniete plecy, barki i ramiona, a także zadbany brzuch.

gotewenoegg

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 10
dosc trudny temat jak mysle
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 22, 2016, 19:06 »
poniedzialek klata - wyciskanie sztangi na ławeczce płaskiej 4 serie 12,10,8,6 powtórzeń (zwiekszam ciężar przy każdej serii2- to samo tylko ze laweczka skos do gory i skos w dol3- sporadycznie rozpietki.
laweczka plaska i skos w gore - po 4 serie 10-12 powtórzeń hantle po 1 kg.biceps (wczesniej robiłem triceps ale zrezygnowałem za namowa kolegi, ze niby przy klacie pracuje triceps wiec radził nie laczyc)1- hantle na stojąco 3 serie po 1 powtorzen2- sztanga lamana 3 serie po 1 powtorzen3- modlitewnik 3 serie po 1 powt.
WTOREK1- brzuch na ławeczce skośnej około 1 serii po 1 powt.
2- łydki - spinanie ze sztanga 5 serii do "bolu"3 - uda - wyciskanie na maszynie 5 serii po 1 powt.
SRODA1- barki - wyciskanie sztangi na maszynie zza głowy 3 serie po 1 (zwiekszam ciezar)2 - barki - hantelki bokiem, 3 serie po 103 - sztanga lamana podciąganie pod brode 3 serie po 104 - przedramiona - sztanga lamana, nachwyt 3 serie po 1 oraz sztanga plaska oparta o uda na siedząco 3 serie po 10CZWARTEK - wolnyPIATEKtriceps 1 - ściąganie linek na maszynie 3 serie po 1 (zwiekszam ciezar)2- sztanga zza głowy stojąc lub siedząc 3 serie po 10plecy1- przyciaganie drazka na maszynie siedząc na wąskim chwytem oraz szerokim po 3 serie 1 powt2- podciąganie na drazku 3 serie po 8-1 powtórzeń

Giselee

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 9
dosc trudny temat jak mysle
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 22, 2016, 19:34 »
Co do tej klaty, to dziwisz sie ze masz taka a nie inna ??Na jednym treningu robisz 3 cwiczenia na środek klatki.
Rozpietki sporadycznie.Zamien ten trening jak najszybciej na taki:1.
Rozpietki na ławce pozimej 3 serie po 12-10-8 powtorzen.2.
Wyciskanie sztangi na ławce poziomej wąskim uchwytem 3 serie 12-10-1 powtorzen3.
pompki na poreczach 3 serie po 10-8-8 powtórzeń

specuPol

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 6
dosc trudny temat jak mysle
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 22, 2016, 20:39 »
1 - jak skutecznie ćwiczyć na siłowni aby zwiększyć masę oraz zgubić brzuszek i zbędny tłuszczyk na ciele np.
plecy oraz twarz?Albo sie redukujesz, albo robisz masę musisz coś wybrac.2- i tu jest problem.
Mam spiczaste, wystające kolana, po ojcu poszedlem.
Nogi ćwiczę od 3 miesiecy, a byly chude ze o boze! Juz widze efekty tylko ze mięśnie "nie dochodza" do kolana.
Tak jakby mięśnie ud kończą sie na 5 cm od kolana.
Czy mozna wyćwiczyć mięśnie ud tuz nad kolanem?? Z nogami to wogole bedzie ciezko bo juz teraz budowa zaczynam odbiegać on "normalnosci" Czyli "gora" zaczyna wyglądać całkiem ok, a nogi zaniedbane.
Poza tym jestem jak na faceta troche waski w biodrach wiec nie mogę szaleć z nogami bo potem nie dopasuje spodni w pasie.
Co o tym sadzicie.2- łydki - spinanie ze sztanga 5 serii do "bolu"3 - uda - wyciskanie na maszynie 5 serii po 1 powt.BRakuje Ci masy, dlatego nogi "nie dochodza" do kolana.
Powod?? oczywiście zły plan... 4 - biceps.
ćwiczę raz w tyg.
modlitewnik, gryf lamany na stojaco, hantle  na stojaco, podnoszenie drazka na maszynie.
I tu jest klops, sila rosnie, podnosze coraz wiecej a nie chce wogole rosnac.
Jak mialem 34 cm tak dalej mam.
Sam nie wiem co tu zrobicRamie to nie tylko biceps.
Dodaj 1 cwiczenia (3 serie)  na triceps.
Wnioskuje po twoich wypowiedziach ze:- masz zla dietę dlatego ramie, nogi nie "rosna" i pozostala czesc ciala- klatka piersiowa - przebieg mięśnia "pectolaris major" u człowieka jest zwykle taki sam (chyba ze miales operacje chirurgiczna, choroba dziedziczna, lub masz wadę postawy np.
skolioze) wiec wydaje mi sie ,ze twoje "cycki" to tluszcz, a nie miesien - "Cos jakby ektomorfik tylko ze mam tendencje do tycia" hm...ektomorfik nie ma tendencji do tycia.Oczywiscie są to moje przypuszczenia, dlatego czekamy na foty.

gotewenoegg

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 10
dosc trudny temat jak mysle
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 22, 2016, 21:01 »
no i to rozumiem.
Juz jestem mądrzejszy i na pewno bede sie stosował do waszych polecenWchodze na dzial dieta i bede dzialal.Co do zdjec, beda na pewnoDzieki wielkie

Tags: