Autor Wątek: Trening na MOtyle i Kaptury  (Przeczytany 4454 razy)

zybiyTTSP

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 1
Trening na MOtyle i Kaptury
« dnia: Sierpień 11, 2016, 18:07 »
Napiszcie mi jakiś fajny trening na kaptury(obok szyi) i motyle(pod pachami). Oczywiście na masę

FAsia

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 14
Trening na MOtyle i Kaptury
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 11, 2016, 19:09 »
na kaptury:
podciąganie sztangi/hantli

na szeroki pleciow:
wiosłowania

xXxCarrollxXx

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 17
Trening na MOtyle i Kaptury
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 11, 2016, 19:11 »
znajomy nick
Kordę dla jasności
brałem wąskim uchwytem takie Kordę no 2 zespawane uchwyty siedząc przyciągałem do brzucha to mi Kordę gorki na plecach rosly także chce sie poszerzyć
podciąganie sztangi stojąc w pochyle do brzycha jest z tego tytułu ciężkie ze 60kg nie robi na mnie wrazenia a wiecej jest w stanie mnie przewrucic
zabrałem sie za techniczne podejscie i siedząc biere kawal draga z bocznymi uchwytami o szerokości przekraczającej moje barki -szeroko i siedząc przyciągam to do brzucha czuje ze fajnie weszelo - bedzie działać na szerokość ??
oczywiście podciąganie na drazu szerokim nachwytem z nawet dowieszanym obciazeniem
coś jeszcze ewentualnie co poprawić mam - mam dużo sily w plecach - nie mecza sie - tylko mam za slabe z deczka ręce :evil:

freehead

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 20
Trening na MOtyle i Kaptury
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 11, 2016, 19:17 »
Kombinuj na szerokim i wąskim uchwycie (szeroki idzie bardziej na... szerokooa, w1ski na grubooa najszerszych)

xXxCarrollxXx

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 17
Trening na MOtyle i Kaptury
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 11, 2016, 19:20 »
jasne to wiem ale mówisz od podciąganiu czy wiosłowaniu czy o obu ??
jak robiłem na wąskim to widać ładnie mięśnie bodajrze lopatkowe no w tej okolicy ale najszersze nie rosna
wczoraj zrobiłem bardzo szerokim wiosłowanie na siedząco Kordę cudowne zakwasy dawno w plecach nie czułem

freehead

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 20
Trening na MOtyle i Kaptury
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 11, 2016, 21:28 »
o jednym i drugim... stosuj zamiennie, zarówno przy wiosłowaniu, podciąganiu, jak i przy przyciąganiu linki wyciągu gornego

Jacek190

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 17
Trening na MOtyle i Kaptury
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 11, 2016, 21:49 »
podciągaj sie!!! ja polecam raz do klaty a raz do karku...wiem trudno ale wchodzi i to bardzo i oczywiście podciąganie sztangi w opadzie w roznym uchwycie (nie przesadzaj z ciężarami rob technicznie) kombinuj tez z nachwytem i podchwytem tez jest roznica......

xXxCarrollxXx

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 17
Trening na MOtyle i Kaptury
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 11, 2016, 21:53 »
podciąganie to swietne cwiczenie nie tylko na plecy
robiłem 3 serie do karku oraz 2 do brody
z podciąganiem sztangi problem taki ze 40kg mogę sobie mahac i 5 seri ale nazajutyrz efektu zadnego

freehead

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 20
Trening na MOtyle i Kaptury
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 11, 2016, 22:21 »
Wydaje ci sie, że ?adnego... Trenuje już pare lat i zakwasy pleców miewa3em rzadko, ale ostanio zacząłem ociągaa dr1żek wyciągu gornego w szerokim i wąskim uchwycie (5 serii na szeroko i 5 na w1sko) ... Na drugo dzien, nie mogłem podnieoa r1k do gory, takie miałem zakwasy pleców

xXxCarrollxXx

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 17
Trening na MOtyle i Kaptury
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 11, 2016, 23:26 »
to plecki obgadane
a na klaptury poza podciąganiem z przodu oraz z tylu sztangi oraz podciąganie ramion z hantlami coś jest ?

Jacek190

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 17
Trening na MOtyle i Kaptury
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 12, 2016, 00:06 »
super cwiczenie ja polecam mój kumpel to robi, ogólnie chudy jak patyk ale jak napręży najszerszy to każdy sie chowa za rurę w kiblu bo koleś ma taki duży :motylanoga: :motylanoga: ale ja mam taki planik na plecyki :
*martwy ciąg
*podciaganie sztangi w opadzie lub *podciaganie sztangi rogowe
*wyprosty na krześle rzymskim

badz
*sciaganie wyciągu do karku
*do klatki w wąskim uchwycie
*w szerokim
*podciaganie sztangi w opadzie

na mnie to dziala i nigdy nie mialem zakwasów placów chyba ze czesci przy lędźwiowej to od martwego i rzymskiego ....

xXxCarrollxXx

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 17
Trening na MOtyle i Kaptury
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 12, 2016, 00:14 »
martwy jest znany z czucia na zajutrz rzymskie troche - ale jaki wyprost sie osiąga wszystko stosuje

oco chodzi ze sztanga rogowa nie kojarzę nie znam

co sadzicie o podciąganiu do nerki hantla w pochyle o ławeczkę - nie wiem jak to opisać inaczej

TomatooAnysy

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 8
Trening na MOtyle i Kaptury
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 12, 2016, 00:59 »
sztanga rogowa - w k1t wsadzasz gryf na jednej stronie nie masz założonego obciazenia i tym końcem włóż go w sam kat ściany na drugim końcu Załuż obciazenie tyle ile będziesz dal rady zrobić w seriach złap przy końcu sztangi obiema rękoma za gryf blisko krążków (dobrze jest miec do tego taka raczke) i dociągasz to prawie do klaty i stoisz w opadzie ok 75 stopni wolno spuszczaj w dol zeby dobze rozciaganac najszersze grzbietu... te cwiczenie dało mi dobre podstawy na najszersze grzbietu...jak robisz klatke chamuj sztangę ok 2cm nad klatka wtedy napinają sie dobze najszersze ja tak robie i sam możesz zobaczyć czy mam dobre najszersze grzbietu na fotkach : ... drazek szerokim chwytem wolno i dokładnie dobrze robi na najszersze wiosłowanie hankla albo wiosłowanie w opadzie tez wypasne cwiczenia .... wsyztsko tzreba robić wolno i dokładnie nie ma co sie szarpać z dużymi ciężarami rob tak zebys dal rade zrobić 1 powtórzeń podam ci mój trening na plecy:
-podciaganie sztangi (kaptury złap sztangę szeroko i podchwytem) 3x12
-podciaganie na drazku szerokim chwytem 3x1 -wiosłowanie hankla 3x1 -podciaganie sztangi w opadzie 3x1 pamiętaj o dobrym rozciągnięciu najszerszego grzbietu dobze tez jest stosować rozciaganie bo jak rozciągniesz najszerszy grzbietu eliminujesz molziwosc kontuzji i lepiej sie cwiczy...ale dużo daje te wyciskanie na klatę i chamowanie sztangi na 2cm przed nią na drugi dzien mam mocne zakwasy najszerszych grzbietu...

xXxCarrollxXx

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 17
Trening na MOtyle i Kaptury
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 12, 2016, 09:06 »
fajne sposoby
u mnie ludzie rezygnowali z tego rogowego na korzyść podciągania sztangi w opadzie
ale o zatrzymywaniu przed klatka sztangi widzial;em u koompla wogole to mu pomaga w wyciskaniu jak sie sprawdza bo wtedy jedzie do końca i w gore
wiez wg mnie jesteś hudy ale masz szerokie plecki
zastosuje Twoje cwiczenia

freehead

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 20
Trening na MOtyle i Kaptury
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 12, 2016, 11:06 »
sztanga rogowa :motylanoga: a ja myola3em że to sie nazywa wiosłowanie po3sztangą :-)

Tags: