Autor Wątek: WIOSLOWANIE  (Przeczytany 1784 razy)

darkioPol

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 6
WIOSLOWANIE
« dnia: Wrzesień 30, 2016, 22:13 »
Nie wime co dac na plecy i po przeglądnięciu paru postów wszyscy wymieniają MC i wioslowanie... ale jak? chodzi mi o to czy na tych przyrządach do wiosel(niby kajak) czy jakoś inaczej z tymi sztangami i hamtlami jak to wszystko mam wygladac. Zawsze obile martwy i na wyciągu ale słabo coś czuje. które cwiczenia najlepiej wchodzą i jak je wykonac?
pozdro

Harlan-P

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 11
WIOSLOWANIE
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 30, 2016, 23:20 »
według mnie najlepsze cwiczenia są na wolnych ciężarach czyli sztanga/hantle/drazek
Jak wyglądają poszczególne cwiczenia masz w poscie Lee kiedyś opisywał tam wszystkie cwiczenia i byly obrazki
na plecy sproboj czegoś takiego:
-Podciaganie na drarzku 3x max
-Podciaganie sztangi w opadzie 20*12/10/8
-Wioslowanie hantla 12/10/8
-Wioslowanie siedząc na maszynie 12/10/8

MC to zalerznie od Twojego wieku jest jak masz mniej jak 18 to nie polecam ... a jak amsz wiecej to daj to na poczatek bo cizkie cwiczenie to jest lub jak traktujesz po macoszemu te cwiczenie na koniec

xXxmimiolxXx

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 8
WIOSLOWANIE
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 30, 2016, 23:42 »
ja nie robie podciągania na drazku, bo odnosze wrazenie, ze przy tym biceps sporo pracuje, takie pytanie: czy rzeczywiście sporo bic sie meczy na tyle ze po podciąganiu za 2 dni nie mozna by go robic? zeby było dopowiedziane do końca wszystko robiłem to dość szeroko, ale tez bez przesady 8 cm, bo mam drazek w drzwiach niestety :

Coghlann

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 16
WIOSLOWANIE
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 01, 2016, 11:27 »
darkioPol - nie myl wiosłowania z cw na wioslach, czy wiosła są to 2 rozne oznaczenia. Harlan-P dal b.dobry schemat cw, jedynie możesz wywalić ost cw. z braku sprzetu, arobic wyprosty tułowia na rzymskim krześle reszta jest OK. MC to cw dla bardziej zaawansowanych, dość kontuzjogenne, dlatego odradzam.

xXxmimiolxXx - podciąganie na drazku na plecy to podciagaine w szerokim chwycie do karku or klatki. Racja pracuje bic ale nie w taki sposob jak ty sie pewnie podciagasz. Na drazku w drzwiach bedzie ciezko. choć pociesze cie te cw również rozwija plecy jednak w mniejszym stopniu. Meczy? to zalezy ile sie podciągasz i czy tylko to czy moze cw cale plecy itd..

Tags: